Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

revelatii

Postări Recomandate

Ancaaaaaaaaaaaaa? domnu' moderatoruuuu?

 

 

nenea master iar nu ma lasa in pace si se ia de mine in loc sa se ia de subiect cu mintea sau cu mana, depinde de subiect ...imi strica topicurile, eu le fac si el le strica!!!

 

domnu moderator ziiiiiiiiiiiiiiiiiii sa fie cuminte sa nu se mai ia de mine ! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ancaaaaaaaaaaaaa? domnu' moderatoruuuu?

nenea master iar nu ma lasa in pace si se ia de mine in loc sa se ia de subiect cu mintea sau cu mana, depinde de subiect ...imi strica topicurile, eu le fac si el le strica!!!

 

domnu moderator ziiiiiiiiiiiiiiiiiii sa fie cuminte sa nu se mai ia de mine ! ;)

 

:D :cheer: :beee: :doh: :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: :P :crazy:

 

:crazy: thunami nu stiam partea asta a ta ..sau o ti prea bine ascunsa...pana azi. poate ne ajuti tu si ii explici si mie si ellei cum e cu revelatiile mai ales ca tu ai vazut si intalnit multi revelati.

asa, da-i bataie la curutz! 8)

ce cucurutz ca-mi scoate ochii...sau asa si-ar dori... :roll: . de bucuri de raul altuia aha ...acum nu mai strigi la moderatori. apropo ...nu ma supar daca un/o el/ea sterge posturile mele off line. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Rugaciunea scurta , dar deseori facuta cu mintea in inima, am aflat de la cei iscusiti in cugetarea de Dumnezeu, ca e mai inflacarata si mai de folos decat rugaciunea scurta, dar lucrata des, decat cea lunga. Dealtmiteri si rugaciunea lunga e folositoare,dar numai pentru cei desavarsiti, iar nicidecump pentru incepatori. Mintea omului, care nu e deprinsa cu ea, nu poate ramane multa vreme in rugaciune lunga in fata lui bDumnezeu." (Culegere despre Rugaciunea lui Isus)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a relevat ca daca platesc azi rata, voi ramane cu multa , multa ... stima in buzunare :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: thunami nu stiam partea asta a ta ..sau o ti prea bine ascunsa...pana azi. poate ne ajuti tu si ii explici si mie si ellei cum e cu revelatiile mai ales ca tu ai vazut si intalnit multi revelati.

 

ce cucurutz ca-mi scoate ochii...sau asa si-ar dori... :o: . de bucuri de raul altuia aha ...acum nu mai strigi la moderatori. apropo ...nu ma supar daca un/o el/ea sterge posturile mele off line. :focus:

 

Revelatiile pot fi religioase sau nu. Ele pot fi interpretate ca o sclipire de gandire geniala, sau ca un mesaj primit de la o faptura superioara. Revelatiile por consta in idei, imagini, sunete, senzatii, si pot fi insotite de fenomene aditionale - crize, lesin, transe, levitatii etc.

Revelatiile pot fi spontane sau cultivate. Revelatiile dezvaluie fragmente de adevar ce ne transforma, ne schimba. Ele au menirea de a ne ajuta sa ne apropiem de Adevar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×