Sari la conținut
Forum Roportal
mariuschm

MIRON COZMA A FOST GRATIAT DE ION ILIESCU

A gresit Ion Iliescu in momentul semnarii decretului de gratiere?  

3 membri au votat

  1. 1. A gresit Ion Iliescu in momentul semnarii decretului de gratiere?

    • DA
      21
    • NU
      3


Postări Recomandate

Astia nu-sa normali! Se joaca cu viata unui om: uite libertatea' date='nu e libertatea...uite gratierea,nu e gratierea... :?[/quote']

 

 

... subscriu

 

... astfel de evenimente pot marca crucial viata unui om ... si cred ca ar trebui sa-la privim ca pe un om ... care la un anumit moment dat a fost manipulat de alte persoane ... si care chiar ar trebui sa raspunda ... si nu doar tapul ispasitor ...

 

 

... INTREBARE: OARE VA VORBI MIRON COSMA MAI MULT DECIT SE ASTEAPTA CEL CARE A SEMNAT GRATIEREA?

 

Sa vorbeasca mai mult decat Ce? Oare exista ceva ce nu se stie deja sau in cel mai rau caz se banuieste. Si daca vorbeste Ce? Cui ajuta? Lui in nici un caz." Batiusca" si-a incheiat reprezentatia si nu mai are ce sa-la ajunga. Eventuale blesteme sau reumatisme dar nici acelea dupa cum arata de zvelt. Asa ca ....restul sunt valuri anemice care se sparg pe tarmuri pline cu porci de mare descompusi de un soare din ce in ce mai indepartat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... ora 14.25 Cosma a fost retinut .... dar in Monitorul Oficial nu a fost publicat nimic ... ei preconizeaza publicarea in jurul orei 16.30 ... chiar traim in Romania ... unde totul e posibil ...

 

... dar ce se intimpla cu celelalte nume importante ce se regasesc in acea gratiere? ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu inca nu am auzit stirea, dar chiar daca a revocat ordinul de gratiere, raman cu o greata crunta vis-a-vis de pozitia sefului statului. se confirma inca o data ca e las.

in mod sigur revocarea intervine in urma unor presiuni politice ale colegilor de partid a domniei sale... sunt curios daca sa-a revenit DOAR in cazul cozma sau si a celorlalti 44 de gratiati, unii dintre ei la fel de dubiosi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt la serviciu,au dat amanunte la TV? Comentarii?

 

... realitatea tv si antena1 ... au dat momentul retinerii lu'Cosma ...

 

... si asteptam comentarii oficiale ale presedintelui in exercitiu ... a premierului si apresedintelui ales ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astia nu-sa normali! Se joaca cu viata unui om: uite libertatea,nu e libertatea...uite gratierea,nu e gratierea... :?

 

 

... subscriu

 

... astfel de evenimente pot marca crucial viata unui om ... si cred ca ar trebui sa-la privim ca pe un om ... care la un anumit moment dat a fost manipulat de alte persoane ... si care chiar ar trebui sa raspunda ... si nu doar tapul ispasitor ...

 

 

... INTREBARE: OARE VA VORBI MIRON COSMA MAI MULT DECIT SE ASTEAPTA CEL CARE A SEMNAT GRATIEREA?

 

Sincer,nu cred ca va spune ceva mai mult decat a facut-o in toti acesti ani!

Sa spuna ce???!!!!

Daca avea ceva de spus o facea in tot acest timp...acum,orice vorba ar fi considerata o simpla frustrare...cine-la mai baga in seama.??!!!!!!!!

Mi-e imi pare rau ca sa-a ajuns pana aici...

Daca Iliescu nu era convins ca face ceea ce trebuie gratiindu-la,trebuia sa-la lase in inchisoare!Nu sa-la scoata,sa-i arate libertatea si apoi sa-i revoce gratierea...Cozma,cu toate pacatele sale,este totusi o fiinta umana...nu o jucarie!

Nu pot cataloga ce sa-a intamplat de ieri pana azi decat ca o mare bataie de joc...nu numai la adresa lui Cozma ci si la adresa noastra,a tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[........Nu pot cataloga ce sa-a intamplat de ieri pana azi decat ca o mare bataie de joc...nu numai la adresa lui Cozma ci si la adresa noastra,a tuturor!

 

MAI ALES la adresa noastra ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o Trebue sa recunoastem ca dupa o campanie electorala anosta care nu prevestea nici o schimbare, iata ca acest sfarsit de an sa-a involburat pe neasteptate cu rasturnari spectaculoase de situatie in decursul catorva minute. Vorba romanului"nu aduce anul ce aduce ceasul". Daca pana acum cateva zile toti ne gandeam deja la sarmale si racituri iata ca acum facem si desfacem guverne ,aliante,legam sau stricam prietenii, ce mai, adrenalina a crescut,tonusul pe masura ,simtim ca traim, Nu? Ce parere aveti? Astept comentarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×