Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Terapii naturiste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am hiperaciditate la stomac si medicii mi-au spus ca hiperaciditatea trece inevitabil in ulcer gastric. Timp de 1 saptamana am baut cate 1 pahar apa vie GAV in fiecare dimineata si hiperaciditatea a disparut. Nu ma mai supara constipatiile si in general ma simt mult mai bine.

 

 

tratamentele naturiste sunt putin mai complicate si de durata mai mare, dar rezultatele apar in timp.

 

dar mai important,pentru cei care nu au foarte multi bani, e ca tratamentele naturiste sunt aproape gratuite. Iar lucrul asta da speranta multor oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Japonia zilelor noastre este foarte popular obiceiul de a bea apa imediat dupa trezire, in fiecare dimineata. Mai mult, testele cercetatorilor au demonstrat valoarea acestui obicei.

 

Pentru cei in varsta si pentru bolile grave ca si pentru bolile moderne, tratamentul cu apa a fost considerat de succes de catre o societate medicala japoneza, ca tratament sigur 100% pentru urmatoarele boli:

 

Dureri de cap, dureri ale corpului, sistemul circulator, artrita, batai puternice ale inimii, epilepsie, grasimi in exces, astm bronsic, tuberculoza, meningita, boli de ficat si urina, voma, gastrita, diaree, hemoroizi, diabet, constipatie, toate bolile de ochi, cancer la organele genitale si dereglari menstruale, boli ale urechilor, nasului si gatului.

 

 

METODA DE TRATAMENT 1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe

dinti, beti 4x 160 ml apa ( aproximativ o jumatate de litru in

total)

2. Spalati-va pe dinti dar nu mancati si nu beti nimic 45 minute.

3. Dupa 45 minute puteti bea si manca normal.

 

4. Dupa 15 minute de la micul dejun, pranz sau cina nu mancati

si nu beti nimic timp de 2 ore.

 

5. Cei care sunt batrani sau bolnavi si nu pot bea 4 pahare cu apa dimineata pe stomacul gol, pot incepe prin a bea apa mai putina si sa creasca gradual pana la 4 pahare.

6. Metoda de mai sus va vindeca bolile si toata lumea se poate bucura de o viata sanatoasa.

 

 

Urmatoarea lista da numarul de zile de tratament necesar pentru vindecarea/ controlul/ reducerea principalelor boli:

 

1. Presiune ridicata a sangelui- 30 zile

2. Gastrita - 10 zile

3. Diabet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.

daca vorbesti de vindecare cu produse naturiste deja ai luat-o pe aratura si asta arata cat de prost iti merge "vanzarea".

Editat de otilia9
nu mai citati tot mesajul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca vorbesti de vindecare cu produse naturiste deja ai luat-o pe aratura si asta arata cat de prost iti merge "vanzarea".

 

 

petreflp, ca sa ma asigur ca nu am comis vreo gresala, amrecitit mesajul meu, dar n-am vazut sa fi spus ceva de "vindecare". Poate ceea ce am spus, pentru tine suna a vindecare, intentia era alta. Daca subinatelegi in cuvintele mele "vindecare", mai bine sa specificam clar conceptele si notiunile, ca sa nu interpretam gresit.

Titlul topicului spune - terapii naturiste, nu m-am referit la vindecare.

 

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebati o masina de cautat in internet ce este "Letrile" sau vitamina B17.

Informatii puteti obtine si la adresa: My Webpage

 

Foarte in mare, exista doua cai importante de combatere a cancerului.

 

1. Cancerul nu poate sa se dezvolte in mediu alcalin.

 

Echilibrul acido-bazic al organismului este foarte important pentru prevenirea sau tratarea cancerului. Raportul normal dintre acizi si baze este de 1:4. In general cu varsta se ajunge la un dezechilibru acido-bazic, in favoarea aciditatii. Acest lucru favorizeaza aparitia si dezvoltarea cancerului.

 

Alcalinizarea organismului conduce la regresia si chiar disparitia cancerului. Alcalinizarea organismului se poate realiza prin alimentatie si un stil de viata sanatos. Alimentele vegetale crude, precum si sucurile proaspete de legume si fructe refac pe cale naturala rezerva alcalina a organismului. Deasemenea postul, miscarea in aer liber, hidroterapia, pacea sufleteasca, contribuie la sustinerea alcalinitatii organismului. In acest fel se poate reface echilibrul acido-bazic in aproximativ 3 luni de zile. www.existasperanta.de.vu

Exista si posibilitatea de alcalinizare rapida (ca. 10 zile) a organismului cu o apa speciala, numita Apa Hunza. www.apahunza.de.vu

 

2. Amigdalina (cunoscuta ca medicament si sub numele de Laetrile sau vitamina B17) din samburii amari de fructe este un toxic puternic pentru celulele canceroase, fara sa afecteze insa celulele sanatoase ale organismului. Acest lucru este cunoscut de mai bine de 50 (cincizeci) de ani si este folosit cu succes in clinici specializate pentru tratarea cancerului. Aceasta terapie simpla si eficienta nu este pe placul concernelor farmaceutice, care incearca sa o discrediteze pe orice cale. Fiind o substanta naturala, amigdalina nu poate fi patentata si produsa sub licenta. Ea nu poate fi vanduta pe bani grei si nu poate imbogati pe nimeni. Ea este combatuta, ca fiind o otrava foarte periculoasa pentru sanatatea organismului. In schimb adevaratele otravuri produse de industria farmaceutica sunt prezentate ca singura salvare de la moartea prin cancer. Oricine insa se poate informa si afla care este adevarul. Exista rapoarte care arata ca sute si mii de bolnavi de cancer au fost vindecati cu ajutorul amigdalinei.

 

In general se folosesc samburii de caise amare, cate 10 /zi preventiv si 30-50 /zi curativ. Exista si tablete de 100 mg si 500 mg substanta pura sau fiole cu substanta injectabila. http://www.laetrilesupply.com/ http://www.metabolicproductssupply.com/cat1_1.htm

 

Dr. Micliuc Florin

www.adiocancer.de.vu

http://www.worldwithoutcancer.org.uca/index.html

http://www.oasisofhope.com/

 

 

 

Inca nu am intalnit pe cineva care sa vorbeasca despre B17, intr-adevar este un subiect controversat. Stiu ca a fost descoperita de Dr. Ernst Krebs prin anii '50 cand studia obiceiurile alimentare ale asa-ziselor popolatii inapoiate, cum ar fi triburile afgane de pastori de capre si oi sau triburi de indieni in alimentatia carora a gasit o cantitate mare de aceasta substanta (intre 300-3000mg) pe cand noi europenii nu consumam mai mult de 2 mg de letril sau amigdalina. Da, se gaseste cel mai mult in semintele de caisa sau mar, dar si in SUCUL DE IARBA DE GRAU VERDE(intr-un cubuletz de 10-12 gr se gaseste cam 200mg de B17). MAi stiu ca are un comportament diferit in celula sanatoasa, in care se descompune la final in B12, iar celula secreta o enzima RODANAZA care neutralizeaza cele 2 toxine extrem de puternice ce sunt continute de B17, in timp ce in celula canceroasa induce apoptoza-moartea celulara, pt ca rodanaza nu mai e produsa.

Totusi am mai citit ca tratamentul injectabil si medicamentos e interzis in SUA si UE pt ca poate duce la intoxicare cu cianura( as vrea sa stiu daca e asa). Stiu ca nu e indicat sa consumi mai mult de 1000gr de B17 o data, sau mai mult de 3000mg. De aceea cred ca cele mai bune surse sunt cele alimentare nu sintetizate in laborator. Da si mai stiu ca si in INSTITUTUL DE SANATATE HIPPOCRATES se fac tratamente intensive pt tratarea cancerului(dar si a altor numeroase boli incurabile) dar cu acest suc de grau verde, care e f bogat in amigdalina. Ma bucur ca am dat peste cineva care mai stie despre B17.:P) .Cele bune Ellia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Terapia pe care eu o aplic este o terapie cauzala, bazata pe teoria trofoblastica a aparitiei cancerului. Celulele canceroase sunt de fapt trofoblaste, celule care sunt folosite de organism in repararea tesuturilor traumatizate. De fapt cancerul este un proces reparator, scapat de sub control (over-healing). Printre factorii naturali care opresc aceasta proliferare se numara enzimele pancreatice. Preparatul administrat, Wobenzym (firma Mucos), contine enzimele necesare si suplineste deficitul pancreatic.

Deasemenea terapia mea preia de la populatia Hunza, apa si alimentatia bogata in caise si samburi de caise. In acesti samburi se gaseste Amigdalina sau vitamina B17, din care se prepara medicamentul numit Laetrile, folosit cu succes in tratamentul cancerului.

 

Am citit despre cateva teorii ale aparitiei cancerului cum ar fi teoria trofoblaste sau cauze Karmice;o teorie este un enunt aprioric, inca nedemonstrat;cred ca este nevoie de ceva mai mult decat simple teorii pt a rezolva o problema extrem de concreta. Intr-adevar, triburile de pastori afgane sau triburile Hunza au o dieta care a fost cercetata indelung de catre Dr. Ernst Krebs si fiul sau relevand diferenta cantitativa a consumului de B 17 a europenilor(0-2mg) si a acestor populatii(300-3000mg).Dar despre cauza singulara a cancerului a vorbit Dr. Otto Warburg, considerat cel mai mare biochimist al sec. 20, inca din anii '20 lucru care i-au adus PREMIUL NOBEL pt medicina. Otto Warburg a demonstrat ca hipoxia este cauza cancerului. Hipoxia este scaderea nivelului de oxigenare a celulei sanatoase cu pana la 35%, ceea ce o transforma iremediabil intr-una canceroasa. A aratat atunci si rolul anumitor vitamine si minerale de care e nevoie pt oxigenarea celulei, pe care le-a numit apoi coenzime. Au trecut aproape 100 de ani de la acea epocala descoperire, dar medicina nu a gasit mai mult de fact in domeniul oncologiei, decat sa taie tumorile cu cutitul sau sa otraveasca intreg organismul cu citostatice extrem de toxice. Sau sa ne intrebam cum de medicina a evoluat atat de putin in raport cu alte stiinte umane? Sau e mai profitabil sa intretii o maladie mondiala decat sa gasesti leacul eficient si s-o vindeci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Vreau sa va recomand produsul Colon Help, care este un produs in totalitate natural,fiind foarte bun pentru detoxifierea organismului, pentru tratarea gastritei, hemoroizi, fisuri anale.O prietena a incercat Colon Help si intr-un timp foarte scurt a rezolvat problema sacaitoare a gastritei .Va recomand cu drag si intr-adevar produsele naturiste fac minuni .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! Vreau sa va recomand produsul Colon Help, care este un produs in totalitate natural,fiind foarte bun pentru detoxifierea organismului, pentru tratarea gastritei, hemoroizi, fisuri anale.O prietena a incercat Colon Help si intr-un timp foarte scurt a rezolvat problema sacaitoare a gastritei .Va recomand cu drag si intr-adevar produsele naturiste fac minuni .

da,dar nu detoxifierea organismului ci doar a colonului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa va recomand produsul Colon Help, ... pentru tratarea gastritei,

 

 

Nu-mi vine sa cred ca trateraza gastrita!!! sau alta boala/conditie medicala.

Colon help practic iti curata intestinele, adica elimini mult mai mult ca normal si desigur te vei simti mult mai bine un timp ca nimeni nu prea tine cont de nimic azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×