Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Terapii naturiste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tăiatul sub limbă

 

http://www.indiscret.ro/118/sanatate.html

Cornel Augustin Ciobanu

In Lupeni, traieste ultimul taietor sub limba: Cornel Augustin Ciobanu. Daca aveti nevoie de el, il puteti solicita la tel. 054/56.11.26 sau 092/71.54.41. De asemenea, ii puteti scrie la urmatoarea adresa: str. Bucura nr. 3, bl. G6, sc. 2, et. 1, ap. 28, Lupeni, jud. Hunedoara, cod 2696. Operatiunea taierii sub limba costa doar 200.000 lei. Daca sunt mai multi pacienti din aceeasi localitate, se deplaseza el la domiciliul bolnavului.Florentin Popa

 

 

Bioterapii tradiţionale

.

de Mircea Liviu Goga

 

 

Am stat, la sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista multe discutii in contradictoriu pe baza acestei teme. Ati fost vreodata la homeopat? Daca da, v-a ajutat intr-adevar? In ce consta o consultatie? De ce anume ati reusit sa va vindecati prin intermediul homeopatiei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,dar nu detoxifierea organismului ci doar a colonului.

detoxifierea organismului in general si al colonului in special ..

pentru asta se mai poate folosi si detoxicolonul de la daciaplant care e mai complex

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre biorezonanta multi dintre voi care doar ati auzit despre ea nu aveti cele mai bune pareri! eu pot sa spun k ma ajutat deoarece am crezut in acest tip de tratament si ele se bazeaza pe rezolvarea cauzei care produce boala si in principiu acel deficit energetic despre care este vorba, deci face mai mult decat un simplu tratament care se rezuma doar in a inlatura efectul, biorezonanta lucrand de la nivelul cauzei........si dupa cum stiti odata cauza vindecata nu or sa mai apare efecte si deficite la nivel informational(aura energetica)! daca vreti mai multe detalii puteti sa imi scrieti pe mail si va voi raspunde!

 

Mda, am facut si eu o data o sedinta de biorezonanta- metoda de diagnostic si tratament- nu mi-a "citit" cea mai grava problema - aveam un melanom; de altfel am fost si la o bioenergeticiana pt alte probleme si care folosea metode infroenergetice de diagnostic si tratament si am intrebat-o in mod special de alunita respectiva, unde mi-a zis ca nu e nici o problema-acestea fiind zise, as putea sa spun ca doar instinctul meu de conservare si sentimentul puternic ca e ceva in neregula m-au purtat la doctor la timp!

 

 

In ceea ce priveste trat. naturiste- am facut, cu ani in urma,un tratament cu ceaiuri si un extract de plante pt o cadere de calciu foarte urata si dischinezie biliara, as putea sa spun ca niciodata nu m-am simtit asa de bine, de atunci n-am mai avut probleme cu fierea decat daca exagerez cu mancarurile grele, cum am facut anul asta de sarbatori, de ex.

 

Exista multe discutii in contradictoriu pe baza acestei teme. Ati fost vreodata la homeopat? Daca da, v-a ajutat intr-adevar? In ce consta o consultatie? De ce anume ati reusit sa va vindecati prin intermediul homeopatiei?

 

 

Eu am fost si nu m-a ajutat, la un moment dat nici nu am mai luat tratamentul, dar stiu pe cineva care si-a rezolvat o alergie( in Bucuresti), iar matusa mea care locuieste pe langa Alba, a fost la un homeopat acolo si pe langa tratament a supus-o unei cure severe fara nimic chimic, inclusiv deodorant, vopsea de par etc., pt un an si i-a rezolvat o .... cardiomiopatie ischiemica diagnosticata si vindecarea/ameliorarea confirmata de medicul curant- s-a vazut la echografie! Eu vreau sa mai incerc, cred in asstfel de cure, cred doar ca nu am gasit medicul potrivit mie!

Editat de Elibliss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce substante sau combinatii se folosesc cu precadere in prepararea remediilor homeopatice? Exista oare retete sigure, verificate sau fiecare homeopat este "self developer" al produsului?

(daca se poate fara linkuri, pe net stiu sa caut singura)

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce substante sau combinatii se folosesc cu precadere in prepararea remediilor homeopatice? Exista oare retete sigure, verificate sau fiecare homeopat este "self developer" al produsului?

(daca se poate fara linkuri, pe net stiu sa caut singura)

 

Din ce stiu eu produsele homeopate au la baza plante, minerale, insecte etc dar produsul e atat de diluat incat in final nu mai ramane mai nimic din substanta de la care s-a plecat. Dar dr. homeopat nu isi face singur produsele, cel putin asta la care merg eu. Imi da reteta si le cumpar din farmacie ca pe orice alt medicament.

Eu am ajuns prima data acum cateva luni, nu prea increzatoare, dar in 24 ore am rezolvat o amigdalita f urata si daca ma duceam la pediatru ieseam sigur cu reteta de antibiotic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceaiul de scai vinat.

Eu il consider cel mai puternic remediu, ptr tusea rebela, f puternica.

Are efect si 1 h, dupa o inghititura.

Am verificat cit de puternic este, luind combinat, cu un medicament, ce imi amortea si gitul. Efectul medicamentului tinea 10 min.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In majoritatea cazurilor, cel mai mare obstacolul care sta in fata unei bune sanatati este dieta. Un corp sanatos are zilnic nevoie de vitamine, minerale si alti nutrienti esentiali, pe care ii gasim in alimentele proaspete, neprocesate. Organismul uman are mecanisme de supravietuire si adaptare foarte puternice, care ne permit sa rezistam zi de zi unor substante nocive, unor conditii de mediu ostile, unui stil de viata dezordonat si unei alimentatii nesanatoase, dar in zilele noastre din ce in ce mai multi oameni isi testeaza limitele prea mult. Majoritatea bolilor moderne si cresterea acestora de la an la an sunt o consecinta a acestor excese. Daca nu ati folosit niciodata un supliment alimentar, poate fi dificil sa cumparati si sa folositi unul pentru prima oara, dar odata ce v-ati familiarizat cu folosirea si beneficiile lui, nu veti ezita sa-l cumparati si a doua oara.

 

da, sigur, evident, continua

 

eu consum coca cola, mici get beget, cremsnit, salamuri uscate din alea cu 50 lei kg, pline de euri, si ma simt excelent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, sigur, evident, continua

 

eu consum coca cola, mici get beget, cremsnit, salamuri uscate din alea cu 50 lei kg, pline de euri, si ma simt excelent

Da!!! sigur,si ai 12 ani?sau mai putin,si cand ai faut analize ultima oara,a,niciodata?inseamna ca esti tun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×