Sari la conținut
Forum Roportal
e-X-plorer

Anturajul virtual Roportal

Postări Recomandate

E o comunitate mare. Cred ca doar SoftPedia mai are una la fel. Intr-un timp cei de la Home.ro aveau o asemenea clientela.

 

Din ce am vazut, sunt doua tipuri de useri. Cei care stau pe un anumit tip de subiecte, si acolo raman blocati pe vecie, si cei care calatoresc prin forum, si sunt mai open-minded.

 

Ce pot zice.. depinde de perioada care o petreci pe forum. Daca e mare, te influenteaza. La fel cum si compania cartilor te influenteaza daca citesti constant.

 

Daca vrei trasaturi, uite doua: o anumita pasiune in sustinerea ideilor proprii, si sentimentul ca apartinem unei comunitati speciale.

 

Softpedia e o mare labareala ... sorry de limbaj dar nu ma pot abtine. Am cont acolo de ceva vreme insa de cateva luni am renuntat la ideea de a posta acolo, au ajuns pea sus si au impresia ca's mari si tari, si am zis ca fara unu ca mine nu se va cunoaste diferenta asa ca i'am lasat in namolul lor si am revenit pe RoPortal! A si mai e unu care zice ca se ia la intrecere su SoftPedia, se numeste WebDesignBox dar atat de rai sunt acolo de nu'ti vine sa crezi, era si normal sa fie asa, pentru ca acolo sunt in general renegatii de pe Softpedia ! in fine atat su SP ca nu merita atentia.

 

Pe RoPortal am observat totusi altfel de oameni, mai prietenosi, multe fete, chiar f multe care contribuie, mai intelegatori... de ce zic asta ? Pai de ex am zis, vreau si eu sa pun un link spre un site al meu... ok dar sa nu fie spamm... sa'l pun in semnatura sau in blog. Si asa am facut fara sa ma cert cu nimeni, eh... poate intr'o mica masura cateva persoane (moderatori) au sarit la inceput pe mine dar dupa o peroada m'au lasat in pace au vazut ca nau cu cine :shipwrecked: ca's cam incapatanat si tot pe a mea o tin.

Cu prea multe posturi nu am contribuit ca nu am atat timp, dar din cand in cand pun cate 10-20 de posturi sau mai multe, cum am timp. In BLOG mai pun aproape zilnic dar nici acolo nu am timp sa diversific cat a'si vrea. Acum la cat contribui eu la acest forum nu are importanta pentru ca nu am statisticile in mana mea insa am adus si peste 900 de vizte in blogul meu pe zi ... ceea ce inseamna totusi ceva, ma apropii de 1000 !!!

la cautare byrev AND roportal in google se pare ca ID'ul meu este legat de Roportal prin 17300 de linkuri ceea ce este ceva... care or fi alea nu am idee dar sunt ! Ca idee cautati ID'ul vostru alaturi de cuvantul RoPortal si trageti concluzii!

 

Numai bine si sa sporeasca forumul intr'un an cat SP in 10 !!!

Editat de byrev

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din ce am vazut, sunt doua tipuri de useri. Cei care stau pe un anumit tip de subiecte, si acolo raman blocati pe vecie, si cei care calatoresc prin forum, si sunt mai open-minded.

 

Daemon, am clasificat odata( dupa umila mea parere) userii de pe Roportal si mi-am atras ''ura si dispretul'' celor care posteaza! :nea: Cred ca aceasta replica a trecut neobservata sau, te absolvi prin numarul par! ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anturajul virtual de aici? Foarte...cum sa-i zic...divers. Gasesti toata paleta, de la :> , :) , :) , pana la :blink: , :blink: , :> , :tease: , :D . Fascinant, te duce de la agonie la extaz si invers instantaneu. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anturajul virtual de aici? Foarte...cum sa-i zic...divers. Gasesti toata paleta, de la :tease: , :blink: , :) , pana la Fascinant, te duce de la agonie la extaz si invers instantaneu. :D

 

 

anturaj .... :blink: ce anturaj ? :> sublim dar ,lipseste cu desavarsire ,coane fanica ! :>

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anturaj vine de la "entourage", care inseamna ceea ce (sau cei ce, ma rog) te inconjoara. Anturajul exista. Ca tu faci parte din el sau nu, este partea a doua.

Editat de S.M.Poupincourt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca se pune mult suflet pe aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca-ntr-o adevarata familie, copilita cu codite roz! :soc:

 

mie mi e dor de verisorul meu de pe forum :yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut ca se pune mult suflet pe aici

 

ca-ntr-o adevarata familie, copilita cu codite roz! :soc:

:yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×