Sari la conținut
Forum Roportal
yvonne_ni2006

Copilul indragostit de parinte?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce tare....adica in carte e vorba de un incest !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr-o emisiune,l-am auzit pe doctorul Cristian Andrei,spunand ceva de genul asta:"copilul se indragosteste de unul din parinte..fetita va vrea sa se marite cu tatal ei,baiatul vrea sa fie pupat de tata pe gura etc"..

eu una nu am avut aceste trairi..si mai spunea ca un bebelus traieste si un sentiment erotic cand este alaptat..mai spunea ca baietii si fetele,incepand cu varsta de 6 luni,daca nu sunt supraveghiati se pot rani atunci cand incearca sa se zgamaie pe la sex,ca ei de curiozitate isi testeaza corpul..

ce parere aveti?asa au facut si copii vostri?sau credeti ca este adevarat ce spune doctorul?comentati propriile experiente

 

Astea sunt fanteziile sexuale ale psihanalistilor. Mie mi se par bazaconii totale, pentru ca inca nu am vazut nici o dovada care sustina afirmatiile astea. S-a gandit si Freud la ceva si hop toti s-au luat dupa el. Niciodata nu am putut s ainteleg de ce oamenii cred toate chestiile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost indragostita de taica-miu...si da, am avut si fantezii cu el, vise etc. Eram mica si, cu toate ca ma speriau gandurile astea si ceva imi spunea ca "nu e bine"...parca nu vroiam sa dispara.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am fost indragostita de taica-miu...si da, am avut si fantezii cu el, vise etc. Eram mica si, cu toate ca ma speriau gandurile astea si ceva imi spunea ca "nu e bine"...parca nu vroiam sa dispara.

 

 

Bine ca acum au disparut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io vroiam sa ma marit cu varu-meu.

Aveam p'atunci 6 ani...si el 12.

Si era superb.

Si....ahhh te iubesc :) varu' Shimon din Isra....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prietena mea mi-a marturisit ca era foarte mica atunci cand s-a indragostit de tatal ei, si incepuse pur si simplu sa o invidieze pe mama ei pentru ca dormea cu taicasu.

mi s-a parut cam ciudat, dar in acelasi timp interesant, pentru ca a fost prima persoana care mi-a spus asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prietena mea mi-a marturisit ca era foarte mica atunci cand s-a indragostit de tatal ei, si incepuse pur si simplu sa o invidieze pe mama ei pentru ca dormea cu taicasu.

mi s-a parut cam ciudat, dar in acelasi timp interesant, pentru ca a fost prima persoana care mi-a spus asa ceva.

 

Nu cred in dragostea de felul asta!Si copiii mei vor sa doarma cu mine,dar asta nu inseamna ca sunt indragostiti :- ...vor doar atentia mea totala,chiar si in timpul somnului.Si sunt si invidiosi unul pe altul...toti invidiosi pe tati sau orice persoana are atentia mea exclusiva ,in detrimentul lor. :)

 

Freud asta a avut numai ciudatenii in cap! :D

 

ps:eu nu m-am indragostit de tata :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' parintele indragostit de copil ?

Ca austriacu' Josef Fritzl, de a tinut-o pe fiica-sa in bunker si i-a turnat 3 puradei.

Editat de ...Eden

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×