Sari la conținut
Forum Roportal
yvonne_ni2006

Copilul indragostit de parinte?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

intr-o emisiune,l-am auzit pe doctorul Cristian Andrei,spunand ceva de genul asta:"copilul se indragosteste de unul din parinte..fetita va vrea sa se marite cu tatal ei,baiatul vrea sa fie pupat de tata pe gura etc"..

eu una nu am avut aceste trairi..si mai spunea ca un bebelus traieste si un sentiment erotic cand este alaptat..mai spunea ca baietii si fetele,incepand cu varsta de 6 luni,daca nu sunt supraveghiati se pot rani atunci cand incearca sa se zgamaie pe la sex,ca ei de curiozitate isi testeaza corpul..

ce parere aveti?asa au facut si copii vostri?sau credeti ca este adevarat ce spune doctorul?comentati propriile experiente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
comentati propriile experiente

uite, eu imi aduc aminte ca m-am jucat cu sanii mamei , pana pe la vreo 7 anisori, cand i-am schimbat cu altii :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi aduc aminte ca eram indragostita de tatal meu si ii spuneam ca il iubesc si ca eu cand ma marit vreau sa ma marit cu el. De mama nu stiu sa fi fost indragostita, cred ca nu! :)

In general, fiecare copil se indragosteste de unul din parinti :photo: Fiica mea, de exemplu, e moarta dupa papi, toata ziua papi in sus papi in jos, de parca eu n-as exista. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare si aiurea sa spun ca sunt indragostita de tatal meu... :photo:

mi se pare o tampenie... bineinteles ca-mi iubesc parintii, dar nu in sensul ca as vrea sa ma casatoresc cu unul din ei...

cat despre faptul ca bebelusii se excita... nu cred... adica.. fiti seriosi... ma gandesc "cei care au afirmat acest lucru s-au gandit la ce tampenii spun?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi se pare si aiurea sa spun ca sunt indragostita de tatal meu... :)

mi se pare o tampenie... bineinteles ca-mi iubesc parintii, dar nu in sensul ca as vrea sa ma casatoresc cu unul din ei...

cat despre faptul ca bebelusii se excita... nu cred... adica.. fiti seriosi... ma gandesc "cei care au afirmat acest lucru s-au gandit la ce tampenii spun?"

 

Pe vremea cand eram indragostita de tatal meu aveam vreo 4 sau 5 ani. Si afla ca fiecare copil are un idol in unul din parinti. :photo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, intr-adevar un copil poate gasi in unul din parinti un idol sau prefera un parinte mai mult ca pe celalalt, dar pana la a se ajunge ca un baietel sa vrea sa fie pupat pe gura de tata... mie mi se pare ciudat... :good: si.. am spus numai din punctul meu de vedere.. poate unora chiar li s-a intamplat sa simta asa ceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr-o emisiune,l-am auzit pe doctorul Cristian Andrei,spunand ceva de genul asta:"copilul se indragosteste de unul din parinte..fetita va vrea sa se marite cu tatal ei,baiatul vrea sa fie pupat de tata pe gura etc"..

eu una nu am avut aceste trairi..si mai spunea ca un bebelus traieste si un sentiment erotic cand este alaptat..mai spunea ca baietii si fetele,incepand cu varsta de 6 luni,daca nu sunt supraveghiati se pot rani atunci cand incearca sa se zgamaie pe la sex,ca ei de curiozitate isi testeaza corpul..

ce parere aveti?asa au facut si copii vostri?sau credeti ca este adevarat ce spune doctorul?comentati propriile experiente

Este posibil, dar teoria e teorie, iar in realitate posibilitatile genetice sunt nelimitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×