Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

iubirea noastra pentru Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Niciodata nu mi-am iubit parintii asa cum i-mi iubesc fiii.

Oare poate un fiu sa iubesca pe cel ce l-a iubit in aceeasi masura in care a fost iubit?

Daca vom merge in CER nu este din cauza ca noi L-am iubit pe Dumnezeu, ci din cauza ca El ne-a iubit pe noi, iar noi nu am fost indiferenti la acea IUBIRE.

 

-Nu voi M-aţi ales pe Mine; ci Eu v-am ales pe voi; ioan15.16

- şi nu vă zic că voi ruga pe Tatăl pentru voi. 27 Căci Tatăl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce faci nene?" dai lectii de religie? ce-ai zis: poate cade cineva in plasa, nu?? ;)

 

Nu,expune un punct de vedere,pe care il treci prin filtrul propriei credinte!

Respecta omul si credinta lui!Este un sfat de la un om mai batran ca tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu,expune un punct de vedere,pe care il treci prin filtrul propriei credinte!

Respecta omul si credinta lui!Este un sfat de la un om mai batran ca tine!

 

Dar de ce nu filtrezi noile dovezi "aduse pe lume" vis-a-vis de biblie? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce faci nene?" dai lectii de religie? ce-ai zis: poate cade cineva in plasa, nu?

 

doriniciu ff- daca nu ai observat ca sta este un topic despre religie, vezi ca srie in partea de sus a paginii.

Cat despre plasa nu-ti fa griji, ca-s versati baietii, au vechime si nu se lasa pacaliti. Speram doar sa citeasca si cei interesati si sinceri nu numai cei smecheri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doriniciu ff- daca nu ai observat ca sta este un topic despre religie, vezi ca srie in partea de sus a paginii.

Cat despre plasa nu-ti fa griji, ca-s versati baietii, au vechime si nu se lasa pacaliti. Speram doar sa citeasca si cei interesati si sinceri nu numai cei smecheri.

 

era vorba de altceva, da nu ti-a data seama ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Respecta omul si credinta lui!Este un sfat de la un om mai batran ca tine!

respecti da , pana in momentul in care produce numai rau, dupa nu mai exista cale de intoarcere

 

as fi curios sa vad si eu iubirea lui d-zeu pt noi.....ca sa ai terbuie sa si dai in schimb..iubire pt ce? pt ceva ce poate nu imi doresc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
respecti da , pana in momentul in care produce numai rau, dupa nu mai exista cale de intoarcere

 

as fi curios sa vad si eu iubirea lui d-zeu pt noi.....ca sa ai terbuie sa si dai in schimb..iubire pt ce? pt ceva ce poate nu imi doresc

 

sint putini care inteleg asta. grija mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce nu filtrezi noile dovezi "aduse pe lume" vis-a-vis de biblie? :o:

 

Eu nu sunt ateu,sunt crestin ortodox!

''Le filtrez''prin prisma Bibliei!

 

 

respecti da , pana in momentul in care produce numai rau, dupa nu mai exista cale de intoarcere

 

as fi curios sa vad si eu iubirea lui d-zeu pt noi.....ca sa ai terbuie sa si dai in schimb..iubire pt ce? pt ceva ce poate nu imi doresc

 

Nu te sileste nimeni sa fii credincios,aceasta este o problema intima a constiintei tale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt ateu,sunt crestin ortodox!

''Le filtrez''prin prisma Bibliei!

 

si cum te-ai simtii, daca intr-o zi tot devotamentul pt. religie si biblie ti-ar fi dat peste cap cu dovezi palpabile? nu te-ai simtii inselat?? sau nu conteaza nimic de cat aceasta carte?? care este dovada bibliei?? doar credinta omului?? bun! dar de unde a inceput, chiar nu te-ai intrebat niciodata??

cu dovezile stiintifice cum ramane??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×