Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

iubirea noastra pentru Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si eu simt metafora asta,sa nu crezi k am zis-o asa pt k o vad din exterior doar..nu!o simt!si ai mare dreptate,k asa este,Dumnezeu este numai iubire,fara indoiala!

in rugaciune il gasesti pe Dumnezeu,si eu L-am gasit si sunt fericita!cei care zic k nu-L simt,asta pt ca nici nu L-au cautat..

rugaciunea este cea mai apropiata cale de Dumnezeu,daca e facuta din toata inima!

ps:de unde din mm esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu simt metafora asta,sa nu crezi k am zis-o asa pt k o vad din exterior doar..nu!o simt!si ai mare dreptate,k asa este,Dumnezeu este numai iubire,fara indoiala!

in rugaciune il gasesti pe Dumnezeu,si eu L-am gasit si sunt fericita!cei care zic k nu-L simt,asta pt ca nici nu L-au cautat..

rugaciunea este cea mai apropiata cale de Dumnezeu,daca e facuta din toata inima!

ps:de unde din mm esti?

SEINI la confluenta a 3 orase importante din N Romaniei.Baia Mare ,Satu Maren si Negresti-Oas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SEINI la confluenta a 3 orase importante din N Romaniei.Baia Mare ,Satu Maren si Negresti-Oas

esti dragutz..

stiu unde e..

ia spune-mi tu..in ce circumstanta,sau prin ce mijloace te simti tu cel mai aproape de Dumnezeu?k fiecare simte in felul sau..,altii in bis,prin rugaciune,altii citind carti despre..,altii auzind despre ceva pov fab..revelatii,etc

intreb e val pt toti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti dragutz..

stiu unde e..

ia spune-mi tu..in ce circumstanta,sau prin ce mijloace te simti tu cel mai aproape de Dumnezeu?k fiecare simte in felul sau..,altii in bis,prin rugaciune,altii citind carti despre..,altii auzind despre ceva pov fab..revelatii,etc

intreb e val pt toti!

 

nush ce satzi zic k altii se simt in bis altii se simt prin ceva pov da e val pt toti,etc! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rugaciunea este cea mai apropiata cale de Dumnezeu,daca e facuta din toata inima!

ps:de unde din mm esti?

 

definitie->rugaciunea nu e altceva decat o tentativa de coercitie, o forma de violenta indreptata impotriva zeului ales caruia i se atrage atenita: fa doamne o minue altminteri nu o sa mai cred in tine :roll: ..este mai mult ca evident ca d-zeu exista numai pt anumiti oameni (daca o fii si pt aia) nu exista decat sub forma abstracta iar daca vrei sa faci sau sa reusesti ceva, singura cale e prin forte proprii...nu exista nici un fel de ajutor din exterior pt ca d-zeu ne-a uitat demult ...."d-zeu a murit" - friedrich nietzsche... "friedrich nietzsche a murit" - d-zeu :senile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti dragutz..

stiu unde e..

ia spune-mi tu..in ce circumstanta,sau prin ce mijloace te simti tu cel mai aproape de Dumnezeu?k fiecare simte in felul sau..,altii in bis,prin rugaciune,altii citind carti despre..,altii auzind despre ceva pov fab..revelatii,etc

intreb e val pt toti!

In fiecare clipa il simt in sufletul meu.Nu merg la biserica.Insa de cate ori vad o vietate sau natura ma bucur de lucrul lui si stiu ca el este autorul.Ma bucur ca imi permite sa vad frumusetile pe care le-a creat pentru noi si ca m-a eliberat de rigorile unei religii aratandu-mi frumusetea lui in fiecare din clipele mele de viata.

ps.Tu de unde esti?De unde stii unde este Seini?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×