Sari la conținut
Forum Roportal
beggar

Avem colectionari?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cumpar aparat radio vechi --anii 40-50

nu conteaza daca nu mai functioneaza...ideea este sa nu fie ruptura..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cani din lume , pietre semipretioase , de rau , diverse obiecte aruncate de mare dupa furtuna , cd cu opere in diverse interpretari si mai ales vise neimplinite !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu colectionez roci si minerale , colectia am inceputo dintr-o intamplate pe care am avuto la munte " am gasit o piatra foarte rara ( am verificat pe net) " si am continuat sa caut . Si chiar imi place . am pus si o poza. bLFSjE730820-02.jpg

Editat de Shiotani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu colectionez roci si minerale , colectia am inceputo dintr-o intamplate pe care am avuto la munte " am gasit o piatra foarte rara ( am verificat pe net) " si am continuat sa caut . Si chiar imi place . am pus si o poza. bLFSjE730820-02.jpg

 

frumoase pietre ,cam asa ceva colectionez si eu,amtistul e frumos , am radacina de smarald , malachite,crisopasio,diaspro,rodonit si multe altele.

prin rotatie o data pe luna duminica se fac mercatini del antiquariato prin toate orasele judetului , unde vin si cu pietre prelucrate sau in stare bruta , superbe ,unele raritati au preturi foarte ridicate , dar gasesti variante superbe si la preturi modice !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acela nu e smarald e jad. Colectia nu o am de mult , de vreo 5 ani dar colectionez decat pietre mai rare nu orice piatra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am inceput sa colectionez brichete :)

 

si sora mea are in jur d 100 d brichete d toate felurile :cheer: ...in fiecare zi le schimba... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de vreo 2 ani colectionez pixuri. dar nu reusesc sa am prea multe la colectie pentru ca se gaseste cineva sa-mi ia unul. mai colectionez si carti de vizita . dar ma intreb: ce o sa fac cu ele pe viitor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

reviste, servetele, pungi de perfuzii goale, etichete de haine si lucruri mici care au o valoare sentimentala sau imi amintesc de cineva sau ceva :stars: :airkiss:

Editat de copil-in-anonimat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×