Sari la conținut
Forum Roportal
cami.g

Cancer la rinichi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E usor de scris o carte,mai greu de probat relatarile vis a vis de vindecari.Nu stiu ce cauta alcoolul in cancer,poate ne raspunde vreun sustinator acestor principii gresite?Aloe vera a trecut proba timpului dar si al clientului,asadar cred ca vreti un renume sau o recunostinta pe seama a aloei promovata de acest popa.Legat de frunzele de aloe,indiferent de specie se cunoaste faptul ca nu sunt benefice organismului ci chiar sunt "otravitoare" intr-o cantitate mare.Oricum principiile care se afla in aloe sunt distruse de catre alcool.Cat derpe sigla,mai bine sa consum ceva sigur decat ceva contrafacut si fara siguranta a sanatatii.http://www.iasc.org/

 

 

 

se pot aduce dovezi clinice?

 

da... stiu ca e greu sa crezi, dar daca ti se intampla, e ca si un miracol....

e o reteta foarte populara in brazilia si nu numai, folosita de oamenii saraci care nu si-au permis medicamente, in carte este explicat rolul alcoolului care oricum este infim, raportat la cantitate; daca citesti cartea prin care acesta o face publica (reteta) face referire si la alte calugarite sau oameni simpli care au folosit reteta in diverse moduri chiar si in spitale

am folosit produse pe baza de aloe dar la noi acesta reteta care contine aloe arborescens conform studiilor cea mai bogata in principii active, a fost de o mare diferenta fata de ceea ce am avut, s-a simtit efectul de la o zi la alta, poate la altii au acest efect si restul produselor dar la noi nu au avut doar acesta, chiar nu vreau sa trezesc acest ton in tine oricine ai fi, iar in legatura cu frunzele de aloe otravitoare chiar nu trebuie sa crezi, sunt popoare care folosesc aloea in loc de salata, iar eu consum aloe si iata-ma ma simt foarte bine da-mi voie sa-l citez pe gandhi: "I asked myself what were my secret strenghts during my hunger? yes, it was my undying faith in God, my frugal and simple way of life and aloe,

Realizing its benefits at the end of the XIX century during my arrival in South Africa" Mahatma Gandhi 1869-1948

 

repet din nou nu vreau sa te supar prin afirmatiile mele, tot asa cineva o persoana de buna credinta sustinea ca aloe este toxica ca se stie din antichitate, si totusi conform cercetarilor mele se folosea din antichitate, doar unii care se simt amenintati de ea o considera toxica

 

pot sa complectez ca miracolul acestei palnte consta in credinta... citeste pe internet ce a declarat Vanga despre aceasta lume, boliile ei si plantele cu care am fost binecuvantati... eu am crezut in momentul in care am avut nevoie ca e imposibil sa nu fi creat d-zeu ceva care sa-l ajute pe om la nevoie si am gasit ceva care a ajutat...

de atunci am cunoscut diverse persoane care au planta acasa si o folosesc simplu fara reteta, in alte moduri,

 

umilul meu mesaj repet nu a vrut sa te supere e un punct de vedere, eu iti respect parerea si te inteleg, uneori e greu de crezut...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

Sunt nou venita pe acest forum si as dori sa va cer ajutorul dvs.celor care va confruntati sau aveti in familie ca si mine,cazuri cu aceasta boala cumplita.

Mama mea afost operata in noiembrie 2010,suferind o nefrectomie totala dreapta, fiind diagnosticata cu carcinom renal.I s-a prescris Sutent,dar din pacate suntem in a treia luna in care dosarul nu ni se aproba la CNAS.

 

Va multumesc anticipat si va doresc tuturor multa,multa sanatate!

Editat de Cristinick
este interzisa comercializarea de medicamente pe acest forum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×