Sari la conținut
Forum Roportal
cami.g

Cancer la rinichi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am revenit cu vesti nu tocmai stralucite:(, tata a fost operat in 24 august la Tg Mures, iar saptamana trecuta, in urma unui CT s-a descoperit o recidiva, in locul rinichiului scos s-a format o alta tumora , sunt diperata si nu stiu incotro sa o apuc.

Nu vrea/nu poate sa renunte la carne si lactate, ma supara f tare ca nu are abitie, spune ca nu poate sa devina vegan...

Urmeaza incepand cu anul viitor sa faca citostatice, TORISEL, daca stie cineva ceva de el, e ok? mai ok decat Sutent sau Interferon? Oncoloaga la care mergem asa zice, ca Torisel ar fi mai bun, statisticile cica asa spun

 

Urmeaza sa mergem la Cluj la un alt Oncolog, sa mai vedem o opinie si sa faca o scintigrafie osoasa ca nu mai vreau surprize, sa fiu eu cu inima impacata ca a facut-o, asta la dr. Piciu de la IOCN se face.

 

De naturiste iar sunt innebunita...habar n-am ce sa luam, cred ca Aloe Vera de la Forever, Cartilagiu de rechin de la Calivita si altceva nu mai stiu sigur...oare ar trebui sa consult un medic naturist, sa nu le luam asa...de capul nostru???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am revenit cu vesti nu tocmai stralucite:(, tata a fost operat in 24 august la Tg Mures, iar saptamana trecuta, in urma unui CT s-a descoperit o recidiva, in locul rinichiului scos s-a format o alta tumora , sunt diperata si nu stiu incotro sa o apuc.

Nu vrea/nu poate sa renunte la carne si lactate, ma supara f tare ca nu are abitie, spune ca nu poate sa devina vegan...

Urmeaza incepand cu anul viitor sa faca citostatice, TORISEL, daca stie cineva ceva de el, e ok? mai ok decat Sutent sau Interferon? Oncoloaga la care mergem asa zice, ca Torisel ar fi mai bun, statisticile cica asa spun

 

Urmeaza sa mergem la Cluj la un alt Oncolog, sa mai vedem o opinie si sa faca o scintigrafie osoasa ca nu mai vreau surprize, sa fiu eu cu inima impacata ca a facut-o, asta la dr. Piciu de la IOCN se face.

 

De naturiste iar sunt innebunita...habar n-am ce sa luam, cred ca Aloe Vera de la Forever, Cartilagiu de rechin de la Calivita si altceva nu mai stiu sigur...oare ar trebui sa consult un medic naturist, sa nu le luam asa...de capul nostru???

La multi ani!

Trebuie sa-l faci sa constientizeze ca preparatele din carne sunt mai mult decat nocive, indeosebi in bolile grave precum cancerul.Medicamentele enumerate de tine nu fac nicicum bine organismului,ba mai mult sunt adjuvante in distrugerea celulelor sanatoase si a sistemului imunitar.

Cat despre suplimentele alimentare nu pot decat sa spun ca este alternativa cea mai potrivita ,plus o gandire sanatoasa.

Am un prieten care a fost operat de cancer la colon ,foloseste la recomandarea mea aloe vera gel,probiotic(pentru viata),echinaceea,artic sea omega 3 si un foarte bun antioxidant Lycium plus.La analiza facuta dupa aproape un an de la operatie rezultatele sunt uimitoare,nu exista formatiune tumorala.Aceste merturii nu sunt vorbe in vant,se poate face dovada cu rmn-ul si restul analizelor efectuate.Vrea sa va spun ca medicul de la fundeni i-a recomandat sa caute aloe vera ORIGINALA,iar aloe vera originala nu o poti gasi decat la liderul mondial in produse pe baza de aloe vera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tratamentul cancerului cu Escozul (oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine!

Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.

Va pun la dispozitie analizele mele si ale celorlalti care au inceput tratamentul cu Escozul (inainte si dupa tratamentul cu Escozul) precum si scrisoarea medicala eliberata de medicii oncologi de la IO Bucuresti care atesta remisia pronuntata a tumorii mele de cand urmez tratamentul ( mentonez ca din 2008 nu mai fac niciun tratament alopat, intrucat doza maxima de radioterapie a fost depasita in cazul meu!)

Puteti intra in posesia tratamentului cu escozul fie mergand in Cuba singur sau cu noi, fie imputernicind pa cineva sa va aduca medicatia in baza dosarului dvs. medical

Pentru informati detaliate despre toate acestea am deschis sittul www.escozul.ro unde veti gasii toate informatiile necesare despre cum sa va procurati tratamentul, precum si marturii ale celor care urmeaza acest tratament.

La data de 30 ianuarie 2011 plecam in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul cu Escozul.

Daca este cineva interesat de tratament noi mai potem ridica de acolo inca 2 tratamente inafara de ale noastre si astfel impartim cheltuielile de calatorie la 3!) sau daca doriti sa calatoriti singuri va pun la dispozitie toate datele necesare!

Ne puteti gasi prin cautari pe google cu denumirea escozul pe sit-urile inregistrate in Romania!

 

Multa Sanatate Domnule Daniel,nu inteleg disperarea dumneavoastra de a anunta plecarea in cuba????Nu inteleg de ce atata mister despre acest tratament????Nu inteleg cum VENINUL DE SCORPION ESTE SI CITOSTATIC DAR SI IMUNOMODULATOR?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani cu sanatate!

 

aloe vera originala nu o poti gasi decat la liderul mondial in produse pe baza de aloe vera.

 

Multumesc de raspuns.

Si cine este liderul mondial? eu n-am auzit sa se cumpere din alta parte decat de la Forever?:lol:

Editat de Romelia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La multi ani cu sanatate!

 

 

 

Multumesc de raspuns.

Si cine este liderul mondial? eu n-am auzit sa se cumpere din alta parte decat de la Forever?:lol:

Cu mare placere.Da,asa este,forever este lider mondial,dar sunt persoane care cumpara gel de la alte firme ,un gel de o calitate indoielnica.

Editat de petreflp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cine este liderul mondial? eu n-am auzit sa se cumpere din alta parte decat de la Forever?:lol:

 

Romelia, sunt persoane care il prepara acasa (si cresc aloe in ghiveci).In cantitati mici pentru ca am inteles ca sucul se oxideaza cam in doua ore. Daca ai timp si........frunze......eu zic sa incerci.

 

 

Acasa, putem prepara astfel suc de aloe: se iau frunzele de aloe (nu trebuie sa fie mai tinere de 2 ani), se spala cu apa fierbinte, se taie in bucati mai mici, se dau prin masina de tocat carne, apoi se storc. Ceea ce rezulta este un suc biostimulator foarte bogat in fermenti. Preparatele obtinute din el regenereaza organele bolnave. Este folosit extern in cazul diferitelor afectiuni ale pielii, iar intern, numai la indicatia medicului. Are si contraindicatii: boli de ficat, vezica biliara, vezica urinara, rinichi, hemoragii uterine si in timpul sarcinii. Din suc de aloe se pregateste un amestec fortifiant general: 100 de mililitri de suc, 500 de grame de mieji de nuca, 300 de grame de miere, sucul de la trei-patru lamii se amesteca si se ia cite o lingurita de trei ori pe zi, cu 30 de minute inainte de masa.

Sursa

http://aloe-vera.way2web.ro/articole/aloe-...acie-la-ghiveci

 

Doi : mai sunt si alte firme care comercializeaza aloe. Cat despre "calitate"....compara singura

Forever L

Gel stabilizat de Aloe vera, sorbitol, acid ascorbic, acid citric, sorbat de potasiu, benzoat de sodiu, gum

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc tuturos pt raspunsuri,din pacate....nu detin o astfel de planta in casa, asa ca nu-mi ramane decat sa le cumparam, de unde la cumparam...e o loterie...certitudinea ca sunt 100%nu o vom avea niciodata..., am citit si eu compozitia de la forever si ma gandeam cat de naturala e:(...

Editat de Romelia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De naturiste iar sunt innebunita...habar n-am ce sa luam, cred ca Aloe Vera de la Forever, Cartilagiu de rechin de la Calivita si altceva nu mai stiu sigur...oare ar trebui sa consult un medic naturist, sa nu le luam asa...de capul nostru???

Da. Ar fi minunat daca ai avea recomandari despre unul - personalizarea dietelor in boli cronice este foarte importanta

Cum se mai simte tatal tau?

 

va multumesc tuturos pt raspunsuri,din pacate....nu detin o astfel de planta in casa,

Daca o sa ai ocazia, cumpara un ghiveci, nu e scumpa si arata dragut :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tatal meu nu are nici un fel de simtom, nici o durere, nimic; de aceea este si foarte sceptic in ceea ce priveste insistenta mea de a nu mai manca proteina animala...

Acum de saptamana trecuta de cand i-a recomadat medicul oncolog citostatice s-a socat...

 

Eu am mai luat legatura cu cei de la Favisan, a ramas sa ma gandesc daca merg sa vorbesc cu doctorita de acolo pt a-mi prescrie un tratament efectiv pe diagnosticul tatalui meu

 

Mi se pare incredibil, de ce sunt asa mari diferentele de pret...?

La forever iasa 114.00 lei /1 l,iar la Alevia 44.00 lei/1l :lol:

Editat de Romelia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Procentul adaosului comercial.Se plateste renumele firmei.Nimic altceva...

Produse naturiste bune:Curcumin,Ganoderma (sotul meu s-a simtit foarte bine cit a luat pacat,ca am schimbat cu altceva),ceai de urzica si coada calului baut cu galeata,suc de fructe si mai ales de morcov,sfecla rosie atit suc cit si mincata (un bun detoxifiant),papadie fiarta mincata cu ulei de masline presat la rece,din belsug...si lista poate continua dar e mai bine sa te axezi pe preferintele bolnavului si pe toleranta lui in intocmirea unei diete personalizate.

Cromoterapie,meloterapie si multa rugaciune.Sub pat,puneti un obiect de arama(cupru).La mina o bratara din cupru...

Asta,pe scurt...

Mergeti la Fundeni si cumparati aloe arborescens si preparati-va singuri aloe fiindca,e mai sigur si mai putin costisitor daca va decideti pentru cura cu aloe.(dar,nu-i suficient...) :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×