Sari la conținut
Forum Roportal
whoop

"Baiatu' lu' mama"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si stai asa... tu de 2 ani speli la mana ca spune.... soacra?!!!

Am spalat un an :doh: , timp in care am tot mers in sute de locuri si am vazut mii de masini de spalat, dar normal ca dupa ce ne hotaram, o suna pe mamica (fara sa stiu eu) si isi schimba brusc parerea si dorintele. Si lunile treceau iar eu .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am spalat un an :doh: , timp in care am tot mers in sute de locuri si am vazut mii de masini de spalat, dar normal ca dupa ce ne hotaram, o suna pe mamica (fara sa stiu eu) si isi schimba brusc parerea si dorintele. Si lunile treceau iar eu .....

 

wow....da' ce o fi frate asa interesant sa alegi o .... masina de spalat? oare nu spala toate la fel?! 8) (scuze sunt ironica)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu-i vizitez pt faptul ca s-au comportat si au facut ce au vrut, fara nici macar o scuza. Daca aveau nevoie de acele lucruri, i le-as fi dat, dar nu sa vina ca la autoservire. Eu pe soacra asta nici nu vreau sa o inteleg. Decat sa se ajunga la cearta mai bine am ales distanta (si asta pt ca eu nu-l vad in stare pe prietenul meu sa-mi ia apararea in fata ei, cum nu a facut-o nici pana acum)

 

 

Buna, in primul rand:)

 

Nu pot sa-ti dau un sfat din propria experienta pentru ca nu am trecut direct prin ce treci tu.

Dar parintii mei au trecut, si pot sa iti spun ca nu au o casnicie normala, si nici noi o familie prea linistita.

Un timp i-am dat dreptate mamei, pentru ca parintii ei pareau mereu foarte bine intentionati.

Mai tarziu am inteles ca nu era deloc asa. Si ei au obiceiul de a se baga un pic cam mult in viata alor mei, chiar in viata noastra...

Ideea e ca daca nu inveti sa accepti acest lucru, el n-o sa se schimbe- mama nu s-a schimbat deloc in 20 de ani de casnicie- si parintii lui nici atat.

Deci depinde doar de tine sa accepti sau nu interventiile lor de acum, si faptul ca vor intervenii si mai mult in viitor: cand vor avea nepoti si tot asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poi draaaaga era vorba de bani, costa muuuult 8) . Cu 8 milioane traiesti o luna.

 

Am vrut sa cer parintilor mei bani sa cumpar una (inca nu lucrez....serios, mai am putin si termin studiile), dar pt ce? Sa ajunga mai incolo sa-mi spuna ca daca vreau ceva am la cine sa apelez? Am vrut sa facem totul asa cum vroia si el impreuna

 

Buna, in primul rand:)

Buna si tie :doh:

Deci depinde doar de tine sa accepti sau nu interventiile lor de acum, si faptul ca vor intervenii si mai mult in viitor: cand vor avea nepoti si tot asa...

Tocmai de asta ma tem si eu 8) , am momente cand imi vine sa-l pun sa aleaga, dar stiu ca nu e bine si mi-ar fi rusine cu mine daca as ajunge pana acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la 27 ani ar fi trebuit sa realizeze singur ce e bine pt el si ce nu , dar tu nu poti decat sa il influentezi putin , daca initiativa nu e al lui te zbati ca pestele pe uscat si te consumi deaiurea :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
whoop, poate sa se schimbe daca simte ca teva pierde (aka il ameninti ca va despartiti, etc). Altfel, nu vad nicio solutie.

I-am dat motive de gelozie 8) , si a turbat pur si simplu.

A fost o perioada :doh: 8) ,dupa care am revenit la "problemele" noastre, de parca nimic nu s-ar si intamplat. :crazy:

 

Doar eu vad sau situatia e cam la limita?

M-am plictisit eu? Sau asa este de asteptat dupa o anumita perioada de timp. Exceptand momentele cand devine dragastos chiar nu-mi mai doresc un camin cu el, este un impuls care vine din suflet. Mintea imi spune sa ma controlez ca asa ceva este iesit din comun, niste sentimente nu se sting in cateva luni, nu socrii pot face sa dispara sentimentele 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza soacrei era sa ne despartim!!!!

O mare tampenie..parerea mea...spune-i dlui iubit verde in fata ca ori la masa ori cu tine. Ai sa traiesti in incertitudine multi ani de-acum in colo...si nu de alta..dar o sa va scoateti ochii ca chiorii...de pomana pana la urma.

 

Bine..la noi nu era atat de grava povestea cu soacra...poate ca si pt ca suntem casatoriti..si nu stam cu ea. Dar el toata ziua buna ziua era la ea :doh: ...eu am tot urlat ca nu-mi convine..pana la un moment cand i-am zis ca fac poc..si nu mai sufar...ori laie ori balaie. A crezut ca glumesc. Am stat despartiti o perioada...timp in care maica-sa a vazut ca fiul ei mult adorat sufera. Si-a dat seama ca a gresit...si normal..ne-am impacat.

 

Acum ma impac super bine cu ea, m-a si ajutat in perioada cand eram cu examene, stateam mult la birou...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×