Sari la conținut
Forum Roportal
magda3

spasme musculare?frigul afecteaza cainii?

Postări Recomandate

Ieri cand am iesit cu cainele la plimbare, mergea normal, cand la un moment dat s-a clatinat s-a prabusit...arata de parca i s-ar fi pus carcei la toate membrele...oare e posibil din cauza frigului sa i se fi declansat acesti ,,carcei"?chiorlaia saracul intr-un hal...a trebuit sa-l duc acasa in brate...nu mai putea sa mearga...am fost ieri cu el la veterinar si mi-a spus ca este posibil sa aiba o lipsa de calciu...i s-a mai intamplat cuiva la cainele sau, din cauza frigului?( sau cel putin cred ca este din cauza frigului)Poate cineva sa-mi dea vreun sfat? va rog... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred sa fie din cauza frigului;mai du-l si la alti veterinari sa vezi ce parere au

cainele meu a patit ceva asemanator si a murit :crazy: da era batran

se poate sa nu fie nimic serios, da nu e rau daca il mai consulta o data :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

catelusa prietenei mele cand a scos-o pe frig afara a inceput sa schiopateze si sa schiaune ca ii inghetau labutele....dar ea e obisnuita sa stea numai in pat la caldura si am zis ca poate din cauza asta e ...sper ca e bine catelul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....dar ea e obisnuita sa stea numai in pat la caldura si am zis ca poate din cauza asta e ...

 

Conteaza foarte mult si rasa catelului.Sunt in comert tot felul de hainute pentru caini.

Daca are parul scurt ar cam trebui sa-i cumperi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e un pichinez negru cu maro si nu are patu scurt deloc...iar cu hainute nu vrea sa stea imbracata..nu se misca din loc sau fuge terorizata sub pat..la fel face cu cu zgarfa antipurici..2 zile sta terorizata zici ca e batuta apoi alte 2 zile in care incepe sa se acomodeza si apoi se chinuie sa o dea jos :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pt tine si catelusul tau :blink: ..eu nu spun decat : sa ne mai informezi ce s-a intamplat si sper sa se faca bine!!!!!!!!! :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ieri cand am iesit cu cainele la plimbare, mergea normal, cand la un moment dat s-a clatinat s-a prabusit...arata de parca i s-ar fi pus carcei la toate membrele...oare e posibil din cauza frigului sa i se fi declansat acesti ,,carcei"?chiorlaia saracul intr-un hal...a trebuit sa-l duc acasa in brate...nu mai putea sa mearga...am fost ieri cu el la veterinar si mi-a spus ca este posibil sa aiba o lipsa de calciu...i s-a mai intamplat cuiva la cainele sau, din cauza frigului?( sau cel putin cred ca este din cauza frigului)Poate cineva sa-mi dea vreun sfat? va rog... ;)

 

sigur nu este din cauza frigului. cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau e sa te duci sa-i faci analize pentru calciu si magneziu in special. ce varsta are catelul? intr-adevar, poate fi vorba de lipsa de calciu, sau ceva mai grav...epilepsie. nu vreau sa te sperii, dar eu am o catelusa bolnava de epilepsie si simptomele au aparut ca din senin, aparent fiind perfect sanatoasa. orice ar fi, se poate insa controla destul de usor.

multa bafta in continuare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×