Sari la conținut
Forum Roportal
loredana.popescu

Solenta vs Logan

Evaluează acest topic

Care este mai buna?  

23 membri au votat

  1. 1. Care este mai buna?

    • Solenta
      23
    • Logan
      14


Postări Recomandate

asa, off-topic, ca si o gluma, stiti de la ce provine acronimul

DACIA - Daca Ai Cap, Ia-ti Alta ::): ::): ::):

 

Totusi intre cele 2 modele eu am votat cu Solnita, o, pardon, Solenza :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa, off-topic, ca si o gluma, stiti de la ce provine acronimul 

DACIA - Daca Ai Cap, Ia-ti Alta ::roll::  ::):  ::): 

 

Totusi intre cele 2 modele eu am votat cu Solnita, o, pardon, Solenza :)

 

::): ::): ::): ::): Da da :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in vorba..ca doar sunt sofer de 5 anisori...eu sincer sa fiu asteptam loganul cu interes..dar mai toti care si-au luat nu prea sunt multumiti....in schimb de solenza am auzit lucruri mai bune..asa ca ....eu votez cu solenza...

sau daca ai bani..ia-ti o straina la mana a2a ..bunicul si-a luat un passat diesel din 99..si vreau sa zic ca isi merita toti banii(10.000 Euro)...consum mic..super viteza..super confort...asa ca..votez pentru straina second hand.. :dee (dar diesel)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza o berlina de genul Dacia Logan si ai aproximativ 8000EUR pentru asta, iti recomand Renault Clio Symbol, Scaoda Fabia Sedan, dar nu cu motor de 1,2l, sau chiar FIAT Panda. Chiar si Daewoo/Chevrolet caalos, reprezinta o alternativa interesanta. Oricum, verifica la http://www.auto-motor-si-sport.ro/lincas/dealeri.php oferta reprezentantelor auto din Romania. In ceea ce priveste modelul FIAT Albea, acesta este un facelift al modelului "mondial" FIAT Palio/Siena, fabricat la Tofas in Turcia si care are probleme de fiabilitate. Mult succes si sa ne spui si noua ce masinuta v-ati luat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacia Logan a primit, in data de 7 decembrie 2004, premiul Autobest 2005, acordat de ziaristi specializati in presa auto din 11 tari din Europa Centrala si de Est.

Dacia Logan, care devanseaza in acest concurs modelele Scaoda Octavia si Opel Astra, a fost salutat de membrii juriului ca fiind cea mai buna alegere de vehicul pentru clientii din tarile respective. Printre principalele atuuri ale Daciei Logan, membrii juriului au remarcat pozitionarea in termeni de pret, atribute precum spatiul interior si volumul portbagajului, dar si densitatea retelei de distributie, service si disponibilitatea pieselor de schimb.

Ce ziceti? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru sfaturi(in special bab :winca: )............................la ce concluzie am ajuns.........o sa mai strang niste banuti si daca tot fac pasul asta vreau sa il fac cu dreptul :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacia Logan a primit, in data de 7 decembrie 2004, premiul Autobest 2005, acordat de ziaristi specializati in presa auto din 11 tari din Europa Centrala si de Est. 

Dacia Logan, care devanseaza in acest concurs modelele Scaoda Octavia si Opel Astra, a fost salutat de membrii juriului ca fiind cea mai buna alegere de vehicul pentru clientii din tarile respective. Printre principalele atuuri ale Daciei Logan, membrii juriului au remarcat pozitionarea in termeni de pret, atribute precum spatiul interior si volumul portbagajului, dar si densitatea retelei de distributie, service si disponibilitatea pieselor de schimb.

Ce ziceti? :)

 

Ce pot sa mai zic... suntem tari! ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca pana la urma optezi pentru Solenta, va trebui sa te misti repede... Va fi scoasa din fabricatie. :socca: :socca: :socca:

Nu stiu care e motivul, dar pare ca devanseaza loganul si, din acest motiv, vor sa o elimine. Mie mi se pare o masina mai fiabila decat loganul.

"Solenza, scoasa din fabricatie in martie

Automobile Dacia Pitesti va inceta, din martie anul viitor, fabricarea modelului Solenza, lansat in aprilie 2003, pentru a se concentra pe productia Logan, a declarat directorul general Francois Fourmont. Productia estimata a modelelor Solenza de la lansare si pana la sistarea productiei e de 100.000 vehicule."

Sursa: Libertatea 16.12.2004

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul pas a fost eliminarea asa-zisei concurente interne. Variantele superioare ale Solenzei, de la Confort, exclusiv, in sus, nu mai sunt disponibile, ceea ce eu consider ca este o porcarie. Cat despre retragerea Solenzei, aceasta se va produce doar la aparitia urmatoarei generatii, Solenza II, sau cum se va numi... :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×