Sari la conținut
Forum Roportal
erika

Cosmetica - ce firma?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ati folosit produsele Gerovital? Daca da, ce parere aveti despre ele? Stiam ca in Romania sunt doi producatori. Ce stiti despre lucrul asta? Cum faceti deosebirea intre produse?

 

 

Sunt multe rpoduse mult mai bune decat cele de la gerovital.Acum depinde de tipul tau de ten.Daca vrei mai multe detalii si sa te ajut sa-ti alegi produsele potrivite tipului tau de ten scrie-mi pe messanger.

Ne auzim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceau!!

imi spui si mie care este id tau de mess ?

vreau si eu sa vb si sa imi spui ce creme sa folosesc. eu am un ten destul de sensibil nu ma pot da cu nici o crema ca imediat imi apar cosuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am piele sensibila si un pic uscata. Dar, de vreo cateva luni mi-au aparut multe cosuri mici, mai ales in zona fruntii. Am 24 de ani si pana acum nu am avut nici o problema de genul asta si acum am intrat in disperare. Dar cosmeticiana mi-a recomandat produsele de la Aven (pentru piele intoleranta) si sunt extrem de multumita de ele. Sunt un pic cam scumpe - in jur de 40 RON crema de fata si 35 RON laptele demachiant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc cosmetice de la diverse firme, pentru ca nu pot spune ca o anumita gama m-a satisfacut in totalitate:

Mascara Loreal Lash Architect.

Anticearcan de la Maybelline.

Crema contur pentru ochi de la Galenic.

Perle bronzante de la Avon.

Farduri de ochi de la Seventeen. (imi plac ca nu sunt stridente).

Ruj si gloss de la Maybelline.

Crema de fata si demachiant de la Aven.

Lotiune tonica de la Garnier.

Ulei de masaj, sapun exfoliant pentru corp si crema exfolianta de la Lush.

Gel de dus de la Body Shop.

Sampon de la Klorane sau Vichy.

Balsam pentru par de la Lush.

Tratament anticelulitic de la Galenic - Elancyl (fiole).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu intr-o retea de produse cosmetice, nu conteaza care, nu asta e ideea.

Ce m-a mirat foarte tare la inceput, faptul ca unele persoane nu vroiau sa auda de acele produse, pe cand altele le cumparau si le laudau de parca nici mie nu imi venea sa cred. In timp am observat ca multe femei faceau greseala de a cumpara produse fara sa se uite daca e recomandat varstei, tipului de par sau de piele si de aici multe probleme. Produsul arata bine in poza, pret bun il cumpara fara sa se mai uite daca ii este recomandat. Multi dintre colaboratori.reprezentanti/distribuitori sunt interesati doar sa vanda, nu au grija si ce vand cui vand.

In concluzie, inainte de a critica o anumita firma ganditi-va daca ati folosit ceea ce vi se potrivea, si mai ales inanite de a cumpara informati-va, va protejati astfel buzunarele, si evitati experiente neplacute.

Editat de wrc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti despre consmeticele romanesti?

 

 

 

Ti-am "cosmetizat" mesajul :wub: Te rog nu mai folosi CAPS LOCK pentru tot textul - ingreuneaza cititul. Mersi. :flowers:

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crema gerovital chiar e super si se vinde foarte bine mai mult in afara

fiind obisnuiti ca romanu face totu la mantuiala nu avem incredere sa luam produse cosmetice romanesti, da nu sunt chiar asa rele :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×