Sari la conținut
Forum Roportal
erika

Cosmetica - ce firma?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

burjouis sunt foarte bune ca si produse de macae-up. adica fardul de obraji de la ei poate face minuni. la-oreal sunt dragute dar mai mult pentru seara. sunt farduri destul de puternice, pana si rimelurile lor. si si avon-ul are unele lucruri dragute. oriflame-no comment

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce cosmetice si de la ce firma v-au incantat cel mai mult? Sunt curioasa in general masti , si creme pentru luminozitatea tenului , rujuri . Unde va pensati  :victory: ? Acasa sau la cosmetica.

[snapbacca]12378[/snapbacca]

Cele mai multe cosmetice (atat macae-up, cat si produse de ingrijire) imi iau de la Avon, Oriflame si Ruby Rose, iar de la alte firme -- ocazional (n-are rost sa le enumar pe toate). Ma pensez acasa; cand pot sa fac ceva singura, n-are rost sa dau bani la cosmetician.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine mi-a mers Clinique ca si linie cosmetica. Intrucit este destul de prohibitiva ca pret, am inlocuit-o cu Decleor, pastrind doar sapunul pentru fata de la clinique. Celor care aveti probleme cu eruptii faciale, cosuri, iritatii, pori dilatati, il recomand cu caldura; se gaseste in trei variante, potrivit tipului de ten.

De la Decleor recomand uleiurile esentiale. Totodata Decleor are si linie de cosmetice masculine, asa ca se pot bucura pe deplin de binefacerile cosmeticale si dragii nostri dragi.

Totodata, am descoperit ca ma inteleg foarte bine cu Garnier (si produse demachiante, si creme de fata, si sampon si vopsea de par), mai bine decit cu la-Oreal.

La capitolul sampon am facut o descoperire recenta in persoana gamei Herbology (se gaseste in farmaciile Sensiblu, dupa spusele personalului, dar si dupa concept, este facuta sub licenta calorane, fiind varianta mai ieftina a acesteia). De fiecare data cind imi spalam parul, raminem cu un pumn de fire de par (cadea intr-una), la pieptanat, la fel; fara exagerare, de la prima spalare cu Herbology chinina, maxim daca se mai agata 2 sau trei fire, plus ca parul se aranjeaza mai bine.

Tot pentru par merge bine Herbagen - complex de vitamine.

Pentru produse de corp nu am o preferinta anume la marca, totul e sa se potriveasca fara sa provoace iritatii si sa nu intre in reactie absurda cu parfumul folosit.

Deocamdata atit.

Daca vreti mai multe detalii despre cosmetice, teoretic stau destul de bine (una din matusile mele studiaza cosmetologia) :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu folosesc decat avon anew...de ce? pentru ca sunt singurele creme de fata care nu imi fac puncte negre in zona T...garnier, l'oreal, oriflame sunt amintiri urate pentru mine...mai scumpe nu cumpar (chiar dc merit...cred ca nu se merita...)

 

pentru corp folosesc avon/planet spa...sunt absolut super

 

machiaj/ tot avon, am descoperit de curand luciu/ruj shine supreme care mi se pare bestial (adica e ieftinut, dar super bun)

 

am incercat hemel, dar mi/au aparut puncte negre ...asa ca sa nu mai aud de ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc si promovez tot Artistry. Sunt cele mai bune produse de ingrijire din cate am intalnit. Plus k sunt naturale, la fel ca si celelalte articole produse de Amway. Pot sa spun ca le iubesc. Sunt geniale! Au si produse de machiaj extraordinare impartite ingenios intr-o colectie clasica si una sezoniera. Culorile si texturile sunt nemaipomenite. Plus k au un mod deosebit de prezentare.

Mai nou, Amway a lansat E.Funkhouser, fiind prima mare companie de vanzari directe ce pune la dispozitie o cama profesionala. Vizitati http://www.artistry.com si http://www.efunkhouser.com/en/ si veti intelege perfect ce vreau sa spun. Pentru mai multe informatii: biancad@vebso.ro si bianca_drumea@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar eu momentan folosesc pt fatza creme de la Vichy dar am auzit k ar fi mai bine sa le folosesc dupa varsta de 25 ani :P sunt ele bune , dar oare nu au sa imi imbatraneasca pielea?

 

in rest pt machiaj folosesc Loreal sunt multzumita de gama asta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt reprezentanta la firma avon si pot spune ca unele produse chiar merita banii.am mai incerca produse si de la faberlic care sunt bazate numai pe plante.daca te intereseaza sa ai un reprezentant sunt chiar aici :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati folosit produsele Gerovital? Daca da, ce parere aveti despre ele? Stiam ca in Romania sunt doi producatori. Ce stiti despre lucrul asta? Cum faceti deosebirea intre produse?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×