Sari la conținut
Forum Roportal
erika

Cosmetica - ce firma?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu iti recomand crema Ictyane de la Ducray(frantuzeasca). E un produs testat non comedogen si hipoalergic. Are 50 ml si costa 386.000 (la Sensi Blu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va recomand cosmeticele d la ZARA...mai ales fardurile care au o nuanta atat d somptuoasa si d placuta,iar textura foarte fina... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult imi plac fardurile de pleoape de la Max Factor, rujul lipfinity(tot Max Factor), fond de ten Cashmere Perfect (L'Oreal),pentru obraz perlele bronzante (Avon), rimel Lash expansion ( Maybelline).

Nu le folosesc intotdeauna, dar mi se potrivesc cel mai bine. :crazy:

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Klorane?Vichy?Dar cele cu ''remuneratie'' mica ce sa foloseasca?

 

Daca ne gandim putin, cam asa e... nu prea ne permitem toate sa dam pe o crema 80-100 lei. Indiferent de cati bani are fiecare, toate am folosit ruby rose sau avon macar o data... Odata mi se pareau extraordinar de scumpe cele de la Avon (serios), asa ca preferam sa nu ma "aranjez" decat sa fac vreo iritatie sau riduri de la cine stie ce firma :P , iar cand am inceput sa fac rost de bani parca mi-a sunat mai bine Garnier, Nivea, chiar si Elmiplant sau Gerovital mi s-au parut dragute. Acum vreau sa ma axez pe Garnier Esential - creme de fata, demachiant, etc. Desi nici Nivea nu m-a dezamagit dar mai mult pt corp folosesc. Pt fata demachiantul a fost super si fara Nivea LipCare nu plec de acasa(pana si fratele meu foloseste 8) ). Chiar daca imi permit acum orice marca, parca mi se pune un nod in gat cand ma gandesc ca nici de Ruby-Rose nu ma puteam atinge :yahoo:

Cat despre Avon: ce cred acum cand am casa plina de ele(se pare ca toate cadourile pt femei contin asa ceva)... ei bine, sunt jenante. Lotiunile de corp miros super dar pielea mea e mult mai fina inainte sa le folosesc(dupa se aspreste), iar de la o crema de fata vara-mea s-a umplut de cosuri in numai o noapte... si cica era ok pt tenul ei :doh:

Spre marea mea uimire am luat un fond de ten de la MaxFactor invisible line sau cam asa ceva si chiar e super, iar de la AlixAven(nu mai stiu de ce nu aveam parere buna despre ei) un fard duo(cam 15lei), si rezista foarte mult si nu e nici strident cum am crezut la inceput :doh: Cred ca rezistenta depinde si de culoare(asa zicea si vanzatoarea), dar tot de la ei o sa incerc data viitoare.

 

V-am pupat PA PA

 

am uitat... de la avon am o gramada de lotiuni si sampoane expirate... cand o sa am timp sper sa-mi amintesc sa dau cu ele la gunoi... mi-e asa aiurea ca in 3 ani nu am apucat sa le termin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru fata mea sunt bune cremele de la Lancome,iar pentru corp folosesc acuma o crema de la Vaseline.Sampon de la Nivea, la fel si gel de dus.Inca nu mi-am gasit un contur de ochi care sa ma satisfaca, deja am folosit unul de la Clinique si altul de la Nivea...si daca nu ma insel, chiar si unul de la Lancome, si am rezultate minime, deci ...nesatisfacatoare! :doh:

Rimel bun si relativ ieftin mi se pare Double Extension de la Loreal, iar un creion de buze fantastic este cel de la Christian Dior :spiteful: , mie asa mi se pare.In rest , habar nu am ce cosmetice bune mai sunt pe piata si mi-e si groaza sa mai incerc :) ...si cind o fac stau cu crema antihistaminica linga mine , pentru ca am o piele extrem de reactiva... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu va recomand produse de la Ana Aslan! :flowers:

 

 

Si o crema ideala pentru tenul nostru ARGILA. Ati auzit despre efectele ei ?

 

Incercati si va veti convinge. Nu trebuie neaparat sa cumparati din farmacie, va puteti procura prin posta, nu stiu exact de la cine, dar va puteti interesa, sau daca aveti posibilitatea sa ajungeti intr-un loc in care exista argila pura, sa sapati si sa va umpleti o punga...sigur veti reveni in locul respectiv.

Nu spun prostii, am descoperit efectele ei cu cativa ani in urma si am recomandat-o uneo domnisoare care urma sa faca operatie la rinichi (pentru pietre) si citisem si despre efectul acesteia asupra pietrelor pe care le dizolva...fata respectiva nu a mai facut operatie, efectul a fost cel descris...chiar uite, nu am incercat sa aflu nimic depre argila pe net ! Hai sa vedem ce gasim !

 

Va imbratisez si va doresc UN PASTE CUM NU ATI MAI AVUT !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce cosmetice si de la ce firma v-au incantat cel mai mult? Sunt curioasa in general masti , si creme pt luminozitatea tenului , rujuri . Unde va pensati :doh: ? Acasa sau la cosmetica.

salut

cremele pt ten Chanel sunt miraculoase folosesc de 3 ani si nu am un cos pe fata sa alte iritati

Christian Dior rujuri :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×