Sari la conținut
Forum Roportal
tily

-Adevarata casa a domnului este .....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A nu accepta nu inseamna a nu intelege, nu are-a face cu claritatea. Am voie sa spun ce vreau eu, daca eu asa cred, corect?!

Ce sa fie corect ? faptul ca fiecare poate sa minta cum vrea? ...poate asta fi corect?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa fie corect ? faptul ca fiecare poate sa minta cum vrea?

Nu, ca fiecare sa spuna ce crede. Daca sunt convinsa ca ceea ce spun e adevarat, cum as putea sa mint?! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, ca fiecare sa spuna ce crede. Daca sunt convinsa ca ceea ce spun e adevarat, cum as putea sa mint?! :stars:

Poti minti fara intentie ...adica tu crezi ca spui un adevar dar propagi o minciuna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Casa Domnului a fost Ierusalimul. Acum Ierusalim poate fi oriunde...Cristos spune unde se aduna 2 in numele meu si eu sunt cu ei...sau ceva similar :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Casa Domnului a fost Ierusalimul. Acum Ierusalim poate fi oriunde...Cristos spune unde se aduna 2 in numele meu si eu sunt cu ei...sau ceva similar :stars:

si eu credeam ca Domnul locuieste in ceruri !

saracau Cristos nu mai spune ninic ...ca a murit acum 2000de ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu credeam ca Domnul locuieste in ceruri !

saracau Cristos nu mai spune ninic ...ca a murit acum 2000de ani!

uite daca vrei iti dau numarul meu de celular si daca cumva iti spune tie ceva te rog inregistreaza mesajul si trimite mil si mie !

Bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

darkbringer eu personal nu am experimentat nimic miraculos...dar cunosc persoane care au experimentat. Singurul miracol pe care l-am experimentat este ca de multe ori gaseam in scriptura raspunsuri pe care le cautam pe moment. Bine unii spun concidenta :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma refream la a judeca, nu la a gandi liber!

Eu m-am referit la puterea religiei in mana oamenilor!

 

tily,am o intrebare pe tine : unde l-ai descoperit pt prima data pe Dumnezeu?

In suflet

 

Primul vindecator este intr-adevar credinta. Dar ce parere ai ... Eu am o matusa care acum nu mai vede, in urma unor probleme cu vederea de-a lungul timpului. Dra cand merge la slujba, pe toata durata slujbei, in biserica VEDE! Dar numai pe durata slujbei. :yahoo:

Da ...pai atunci haui sa desfintam spitalele si farmaciile si sa trimitem oamenii la primul vindecator ...la biserica, societatea ar iesi mult mai ieftin asa!

Si ar mai fi un sfat"pe linie" sa desfintam scolile si sa invatam la biserica ...ca in evul mediu ...ca doar se stie cat de bine traiau oamenii si ce fericiti erau cand religia era tromf!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×