Sari la conținut
Forum Roportal
iubita_85

Grupa sanguina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

MMM

LASA RH-UL

mai citeste despre grupe si despre subgrupe

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MMM

;) si acum inteleg si mai putin. Am asa o impresie ca nu stiai ca pe langa numele grupelor 0, A, B si AB, poti folosi si 1, 2, 3 si 4...? adica 01, A2, B3, AB4?... sau...? LAsa-ma cu subgrupele ca nu ma intereseaza. Eu vreau sa stiu daca e posibil ce am intrebat eu in postul de mai sus, nu am de gand sa citesc tratate despre asta.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) si acum inteleg si mai putin. Am asa o impresie ca nu stiai ca pe langa numele grupelor 0, A, B si AB, poti folosi si 1, 2, 3 si 4...? adica 01, A2, B3, AB4?... sau...? LAsa-ma cu subgrupele ca nu ma intereseaza. Eu vreau sa stiu daca e posibil ce am intrebat eu in postul de mai sus, nu am de gand sa citesc tratate despre asta.

scz...nu am vazut semnul intrebarii de la sfarsit...

 

ce ai spus tu este posibil....rh negativ este recesiv

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
IMPOSIBIIIILLLL daca grupele sunt corecte fratele tau nu este al tau.....sora ta este posibil sa fie sora tamai bine sa verifice ai tai grupele sanguine sau nu ai trecut tu grupele bine( mai verifica)...iar daca este cum ai spus tuuu....nu-ti mai spun altele...ca zici ca sunt bulangiu unde ai citit tu enki treburile ashtea?....in formula AS? :doh: or fi mancat ceva aiurea..si s-au schimbat grupele? 8)

ma refer la mostenirea recesiva de care spui tu

 

Poti sa ma faci sa inteleg mai bine despre grupe,nu ma supar deloc tanke..... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa ma faci sa inteleg mai bine despre grupe,nu ma supar deloc tanke..... :P

este mai simplu asa.....

am scris...si cand am vrut sa inserez o imagine facuta de mine in paint...se f...tu...tot...

asa ca citeste de aici...poate intelegi,,

daca nu revin-o cu intrebari

vezi ca este acolo o schema explicata

:dance4:

http://www.biochimie.lx.ro/linkuri/fiziolo...e_sangvine.html

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este mai simplu asa.....

am scris...si cand am vrut sa inserez o imagine facuta de mine in paint...se f...tu...tot...

asa ca citeste de aici...poate intelegi,,

daca nu revin-o cu intrebari

vezi ca este acolo o schema explicata

 

 

 

AM CAUTAT,am studiat,nu am ajuns la nici o solutie,nu pot sa inteleg cum se pot intimpla astfel de fenomene ???

daca ai timp fama sa inteleg, tank... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la mn in familie tata are AB4, mama B3...sormea A2...iar io 01( ce combinatzie reusita :beee::)) ... :) shtiu k poate parea ciudat... :flowers: :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doresc un raspuns,multumesc! tata are grupa O, mama are grupa AII, eu am grupa ABIV, fratele meu are grupa BIII,sora mea are grupa ABIV ce parere aveti? :beee:

daaa, e imposibil sa ai AB ... pt ca in grupele parintilor tai nu exista genotipul pentru grupa B.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un tabel

aici se afla grupa posibila a tatalui in functie de grupa mamei si a copilului, si mai jos in pagina gasesti acelasi tabel.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la mn in familie tata are AB4, mama B3...sormea A2...iar io 01( ce combinatzie reusita :beee::cry:) ... :) shtiu k poate parea ciudat... :flowers: :roll:

sora ta e in regula... insa tu.... :)... dupa grupa, scuze, dar nu esti... copilul amandurora...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×