Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nightwish...prima mea formatie de metal, mult timp formatia favorita si pentru totdeauna formatia de suflet.

Pe de alta parte aceasta trupa nu insemna doar Tarja. Intr-adevar era elementul care ducea muzica undeva in sferele superioare, dar in nici un caz nu reprezenta toata ideea formatiei. Fara sentimentul exprimat de muzica si versuri care se imbinau perfect cu vocea ei n-ar fi fost mare lucru. Si sa dau un exemplu pentru cunoscatori. La fel a fost si cu vocea lui Liv Kristine si Theatre of Tragedy. Kristine are aceeasi voce, dar Leave's Eyes nu are nici pe departe farmecul a ceea ce a insemnat Theatre inainte sa se strice abordand un alt stil.

Sunt sigur ca Tuomas si restul echipei vor gasi o voce care se va potrivi la fel de bine si cu siguranta muzica va suna la fel de impresionant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nightwish ooo..da...sunt f buni dar trebuie sa va ganditi ca,chiar daca a plecat tarja mel sutn tot aceleasi numai vocea nu...multi au zis ca nu o sa mai asc nightwish ptr ca a plecat tarja asta inseamna ca u asc numai ptr ca era tarja(vb in general)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au facut si masini de spalat? :yes:

 

Vocea Tarjei intr-adevar facea diferenta in formatie, dar cum a scris cineva mai sus exact la fel s-a intamplat si cu Liv Kristine. Chit ca Liv macar a mai scos ceva melodii solo care sunau bine (sper sa nu ma insel, ma refeream la 5 a.m., Deus Ex Machina s.c.l).

 

Cat despre prezenta ei scenica :lol2: Am vrut sa trag o tura la concert la Bucuresti dar cand am vazut prima inregistrare am zis ca ma lipsesc. Si nu sunt singurul care a avut parte de impresia asta negativa. Nu e vorba strict de imbracaminte (aiurea) sau miscare (taranu e pe camp) care sa duca la o cultura rock, ci de faptul ca nu mi-a parut a fi o femeie sexy. Cel putin in comparatie cu felul in care apare in videoclipuri. Dar vocea tot ramane foarte buna ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat despre prezenta ei scenica :stars: ... de faptul ca nu mi-a parut a fi o femeie sexy. Cel putin in comparatie cu felul in care apare in videoclipuri. Dar vocea tot ramane foarte buna :flowers:

Pentru mine, muzica este un ansamblu de voci si instrumente care se acompaniaza reciproc in acorduri armonioase. De aceea prefer sa ascult muzica acasa, nu sa ma duc sa-mi rupa urechile sonorizarile de 2 bani de la concerte. Bineinteles ca materialul realizat in studio va fi intotdeauna mai bun din punct de vedere calitativ, comparativ cu un concert live. Deh, se mai ineaca omu', ii mai tremura vocea, degetele etc.

Nu vad ce legatura are prezentarea scenica cu compozitia realizata. Daca te duci la un concert nasol nu-ti mai place trupa dupa aceea? Sau daca nu e sexy sa n-o mai ascultam? :o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
heh...si mie imi place foarte mult nightwish...! am si eu discografia aranjata pe ani..si concerte si etc! dar acum...fara tarja chiar nu mai are nici un farmec....! deja si'au cam pierdut din fermec...! a aparut Within Temptation...si ei canta aprox. acelasi gen de muzica! sper sa nu se desparta si ei!

Within temptation sunt destul de vechi. poti sa vezi videoclipuri de la Stand my ground, memories si asa mai departe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot spune ca acum imi place Nightwish dar la inceput nu voiam de

loc sa-i ascult.Ma enervau ca erau finlandezi si in Finlanda in

topuri erau cu o pozitie mai sus decat HIM.

Mi-a trebuit mult timp ,dupa ce i-am ascultat sa recunosc

ca intr-un fel canta mai bine ca ei.Imi place mult The Carpenter.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si a fi rocker inseamna plete si imbracat in piele?? (ma refer la ce ai scris la adresa Tarjei. Si da, s'au despartit, dupa concertul din Romania

 

De fapt Nightwish s-au despartit dupa filmarea dvd-ului "End Of An Era"... totusi nu imi mai imaginez formatia pe culmile succesului fara Tarja. cred k odata cu acea scrisoare data din partea formatiei s-a distrus formatia. nu vor gasi niciodata o solista care sa se ridice la nivelul Tarjei! si probabil trupa va incepe sa sune ca Tarot...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nightwish...una din formatiile mele preferate...am toata discografia :spiteful:

 

Cel mai mult imi plac melodiile:

 

-Wish I Had An Angel

-End Of All Hope

-Over The Hills And Far Away

-Planet Hell

-Moondance

-Deep Silent Complete

-Beauty And The Beast

-Nightquest

-Nemo

-Elvenpath

-Dark Chest Of Wonder

-The Kinslayer

-Tutankhamen

-Ever Dream

-High Hopes

-She Is My Sin

-Phantom Of The Opera

-Passion And The Opera

-Wishmaster

-The Carpenter

-Walking In The Air

-Angels Fall First

-Astral Romance

 

Si gata ma opresc aici ca lista poate continua la nesfarsit....mai bine ziceam ca imi plac toate melodiile si gata :crazy:

Editat de Illidan Stormrage

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×