Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Dragostea- ce este dragostea? sentiment sau manipulare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am deschis acest topic pentru a incerca sa explicam anumite variabile in ceea ce priveste anumite decizii nu tocmai logice pe care le fac oamenii prin prisma sau referitor la aceasta stare emotionala.

 

Variabile ... logica ... prin prisma ...

 

Propui sa facem un fel de analiza logico-matematica a dragostei? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Evident ca si eu as fi multumit sa primesc niste raspunsuri in ceea ce priveste propriul caz dar nu doar ca nu l-am prezentat dar nici nu pretind acel raport "obiectivitate/subiectivitate" in ceea ce privesc raspunsurile.

 

Asta e un fel de alba-neagra! :lol: Daca astepti raspunsuri la cazul tau, e necesar ceva mai mult decat sa informezi userii ca nu ,-ai prezentat. Asta s-a vazut de la bun inceput. Ajuta-ne sa te surprindem, chiar daca tu nu pretinzi, cu acel raport obiectivitate/subiectivitate in ceea ce priveste... Capisci? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In relatia de zi cu zi faptele cantaresc mai mult .

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai face si lucruri bune Pharrell.. ca el a pus cantecul :o:

 

Si ontopic, dragostea, ca orice lucru abstract, nu are o definitie si doar una singura. Fiecare cu definitia lui.

 

PS epistolele catre corinteni sunt doua, vorbim de capitolul 13 din 1 Corinteni.

Ca-mi place mie sa fiu exacta :crazy:

Si pana la urma, cred ca e cea mai frumoasa si mai completa definitie a dragostei.

Editat de Amarena
  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

abstract, au invatat copiii mei la scoala, inseamna un lucru pe care nu il poti percepe cu cele 5 simturi.

rezulta ca dragostea, nefiind un obiect, ci un sentiment, este un lucru abstract. Si ziua o traiesti, dar tot un lucru abstract este.

Este cea mai completa si frumoasa, in opinia mea. Nu stiu altii ce cred. Asa o percep eu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×