Sari la conținut
Forum Roportal
anaraluca

Ce parere aveti despre psihologi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu incep sa nu mai am anumite asteptari de la oameni daca au o meserie anumita, prosti si care-si bat joc de munca si profesionalism sunt peste tot, nu sunt psihologii diferiti in aceasta privinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

clar eu emigrez :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ar trebui ca ei sa nu fie asa, in special din cauza lucrurilor studiate de ei, dar cum auzi porcarii si de la oameni care cica isi stiu meseria(am observat ca multi medici sunt asa), nu poti sa presupui ca-si stie meseria.

 

Crezi ca nu-ti gasesti clienti? care isi face meseria bine va avea destula reclama de la altii, asa ajungi pentru o consultatie sa stai 3 luni de la programare, ca sunt prea multi idioti asa ca mai bine astepti o perioada dar stii ca primesti calitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca emigrez invat mai multe si primesc mai multe feedback-uri . aici indiferent de cum sunt eu deschiderea oamenilor fata de ei insisi e diferita .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar pe mine nu ma intereseaza sa am pacienti multi pe mine sa ma intereseaza sa am pacienti care vor cu adevarat sa isi rezolve problemele . ca asa pacienti sunt destui . de gandit gandesc toti , solutionarea e alta poveste

 

 

P.s. presupun ca esti inca la facultate, sau urmezi alte cursuri? sau inveti cu un psihoterapeut care stie?

 

facultate , cursuri urmez mereu ( workshopuri )

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si aici in Romania inveti destule, ai aici pacienti pentru o viata si inca pe atat(poate de 10x chiar), poti invata aici si dupa sa mergi tu sa-i inveti pe aia, ca aici vezi destule lucruri care poate nu mai sunt acolo de ani buni, ei au alt nivel de trai, poate in Orient si in Africa gasesti ma rau ca aici, dar aia oricum n-ar veni la tine, macar la romani ai sanse mai mari, sunt multi care mai gandesc si ei putin, au potential si sanse mari de reusita(zic eu din ce vad), trebuie doar sa le arati calea si cine stie, poate incep sa se schimbe lucrurile la noi, nu sa fim fortati de UE si alte tari ca sa tinem pasul.

 

P.s. presupun ca esti inca la facultate, sau urmezi alte cursuri? sau inveti cu un psihoterapeut care stie?

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate(adica asa ar trebui pacientii sa fie), dar nu ai inteles prea bine ce zic, poti invata mult si de la oamenii care nu vor sa aplice ce zici, care neaga etc., poate intelegi mai bine cum ai putea sa-i pui in situatia sa inteleaga, sa constientizeze ca au probleme, nu ar fi de folos?

 

Daca tot esti la facultate, zii daca poti pareri despre colegii tai, despre alti psihologi/psihoterapeuti/psihiatrii pe care-i cunosti

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

responsabilitatea mea nu e sa imi atrag adepti

 

legat de partea a doua refuz sa opinez

 

e de datoria mea sa le prezint situatia dar nu am de gand sa tin pe cineva in terapie doar de dragul confesarii..

 

oricum visul meu e sa deschid o ramura noua a psihologiei . o alta abordare . poate in afara ea deja exista sau poate nu. voi vedea eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum visul meu e sa deschid o ramura noua a psihologiei . o alta abordare . poate in afara ea deja exista sau poate nu. voi vedea eu

si cam care e specificul acestei noi ramuri?

Daca zici ca ea poate ca exista in afara, inseamna ca ai deja idee pe ce se bazeaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×