Sari la conținut
Forum Roportal
anaraluca

Ce parere aveti despre psihologi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere am despre psihologi? In general buna. Dar aveti grija cu platformele online, gen BetterHelp sau Talkspace. Sunt un fel de McDonalds pentru terapie. Un sistem automatizat pt a iti lua banii.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa cred nici un doctor din acele specialitati.   N-am nevoie de ei, dar am auzit si eu multe la evenimentele frecventate de multi europeeni ca la un party maghiar vin si chinezi ca se mananca bine!!!   La greci, italieni, polonezi, rusi mai merg cand pot si discutam de boli mai mult ca este un topic la care fiecare are de adaugat ceva.   

Mancarea este tema urmatoarte in popularitate, pe urma familia, copiii, nepoti ...   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma lasand caterina la o parte, cautati un psihoterapeut voi cei care proveniti din relatii mincinoase (de parca ati fi constienti de asta).

Altfel, cum spune melodia de mai jos: Hey you! You losing you losing you losing your mind...!!!! (iti dau si un pont, daca muzica asta inseamna ceva pentru tine, inseamna ca esti fezabil, altfel, du-te dupa blocuri de unde au venit genitorii tai si vinde droguri sau pe soruta)

(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Avalon73 a spus:

Acuma lasand caterina la o parte, cautati un psihoterapeut voi cei care proveniti din relatii mincinoase (de parca ati fi constienti de asta).

Altfel, cum spune melodia de mai jos: Hey you! You losing you losing you losing your mind...!!!! (iti dau si un pont, daca muzica asta inseamna ceva pentru tine, inseamna ca esti fezabil, altfel, du-te dupa blocuri de unde au venit genitorii tai si vinde droguri sau pe soruta)(

Mie mi-ai scris cele de mai sus???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 2/24/2023 at 2:03 AM, The Unknown said:

Mie mi-ai scris cele de mai sus???

nu, am scris pentru oricine are probleme

dar, ceea ce am vrut sa spun este ca mersul la psihoterapeut este inutil daca in individ nu exista o scanteie de constiinta (Supraeu) si mai ales sa nu fie decompensat psihic (adica handicapat psihic deja)

psihoterapia ar trebui facuta cu agresorul dar ăla nu va veni niciodata sa ceara ajutor, vin victimele ca ele sufera

daca psihoterapeutul nu iti poate lamuri trecutul in 15-30 de ore, atunci ori e incompetent, ori pacientul e complet paralel cu normele de viata sociala, adica, la el raul e bine si binele e rau si primeaza sindromul Stockholm activ sau pasiv (victima decompensata si total dependenta de agresorul ei)

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prin faptul ca aria de psihologie s-a redus drastic, deduc ca pacientii si-au găsit alte remedii decât pleava/nulitățile și gunoaiele care se autointitulează prin România - PSIHOLOGI/PSIHIATRI - au gasit Fentanylul....:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×