Sari la conținut
Forum Roportal
atw

exista sau nu dragoste fara sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da de unde atata dragoste ? Pai mai iubeste omu cat iubeste dar cand iubesti te mai si gandesti uare cum e daca.... cume cand... daca mi-ar zice... daca mi-ar face... si la un moment dat daca vezi ca nu si nu apoi te duci dreacului in lumea ta si cauti alta care da tot ce ai nevoie. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da de unde atata dragoste ? Pai mai iubeste omu cat iubeste dar cand iubesti te mai si gandesti uare cum e daca.... cume cand... daca mi-ar zice... daca mi-ar face... si la un moment dat daca vezi ca nu si nu apoi te duci dreacului in lumea ta si cauti alta care da tot ce ai nevoie. :D

Din pacate ai dreptate... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da de unde atata dragoste ? Pai mai iubeste omu cat iubeste dar cand iubesti te mai si gandesti uare cum e daca.... cume cand... daca mi-ar zice... daca mi-ar face... si la un moment dat daca vezi ca nu si nu apoi te duci dreacului in lumea ta si cauti alta care da tot ce ai nevoie. :D

 

ai auzit cumva de cuvantul "merit"? sau de zicala: graba strica treaba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ma exista....dragoste fara sex....se gaseste pe la copii aia de se joaca dea mama si dea tata............cel putin din cate am vazut eu ...nu mai sunt copii trecuti de clasa a 5 care sa mai fie virgini ....pana unde oare se va merge???:D?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Multumim pentru intelegere" Nu e fratioare NU e de unde daca era spuneam OFF TOPIC CAZ REZOLVAT sauuu... mai e o sugestie ceva???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti iubi cu adevarat si INAINTE de a exista sexul in relatia respectiva .

 

Ex. : Oare n-ai iubit CU ADEVARAT in adolescenta ?... In acea perioada de vis in care te trezesti LA VIATA ? ( Si atunci nu faceai sex , nu-i asa ? :tease: )

 

E imposibil sa raspunzi negativ ...

 

Si daca da , ajungi la concluzia logica : Te-ai pripit in afirmatia de mai sus .

 

Ba mai mult , ... poti intalni acest sentiment ... fara macar sa atingi ...

 

... e o sfidare a simturilor clasice ... si a logicii ...

 

Poti chiar sa SIMTI fara sa fi vazut macar , apeland la acea ... extensie a simturilor ... pe care nu stiu cum s-o numesc ...

 

Dar ce e cel mai straniu ... poti CUNOASTE mult MAI PROFUND , folosind aceste ... extensii ,

 

MAI ADANC chiar decat mijloacele conventionale de cunoastere !

"Corect ...

 

... dar poate exista NATURAL si fara Normalitate ...

 

... asa cum exista si FALS ... IN INTERIORUL sferei NORMALULUI ...

 

:lol2:

este parerea ta si ti-o respect..............dar.............am si eu o intrebare:dureaza.........?

si......".. asa cum exista si FALS ... IN INTERIORUL sferei NORMALULUI ..." dak ajungi la concluzia logica:te-ai pripit in afirmatia de mai sus.........in opinia mea exista fals si in normal si in anormal si intr-un chestionar cu 10 intrebari............asta daca o luam logic....... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este parerea ta si ti-o respect..............dar.............am si eu o intrebare:dureaza.........?

 

 

Depinde de capitalul de ... cerebral din fiecare , de cat de ancorati in carnal suntem .

 

Sa presupunem ca ... UNEORI ... NU poti DESAVARSI dragostea aceea , prin ... MATERIALIZAEA ei ...

 

... in plenitudinea ... superlativul tuturor trairilor imaginabile ... daruite simturilor umane ...

 

Si pot exista situatii de acest gen , din pacate , in care , pur si simplu nu poti materializa ...

... contopirea trupurilor , unirea intr-o singura fiinta .

 

Motive ?

 

Pot fi nenumarate :

 

- un sot/sotie bolnav , de exemplu , ... sau ramas cu sechele grave in urma unui accident .

 

- nepotrivire sexuala intre parteneri , desi a existat dragoste candva ;

 

- existenta unei bariere de netrecut intre doi oameni care se iubesc :

ex. : distanta , prejudecati , convingeri ... personale , autocenzura , etc.,

 

toate acestea neexcluzand dorinta .

 

Desigur , unirea intr-un singur trup , in timp ce ei sunt consumati de aceeasi flacara sacra a iubirii , ... este cazul IDEAL .

 

:shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa presupunem ca ... UNEORI ... NU poti DESAVARSI dragostea aceea , prin ... MATERIALIZAEA ei ...

 

... oare cu Prozac, trece "chestia" asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×