Sari la conținut
Forum Roportal
malexoid

Powerpoint

Postări Recomandate

Am si eu o problema cu o prezentare in powerpoint: am creat documentul pe un alt calculator, l-am pus pe un cd si cand am vrut sa deschid de pe calculatorul meu, nu se poate: PowerPoint can't open the file represented by... Totusi il recunoaste ca fiind in powerpoint, iconita este corespunzatoare unui document in powerp. stie cineva ce este in neregula? multumesc

 

Daca te referi la un fisier de tip PPT (ci nu PPS), probabil ca ai creat fisierul intr-o versiune mai avansata de powerpoint si incerci sa-l deschizi cu o versiune mai veche.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am o problema legata de power point: cum se poate intra intr-o prezentare salvata ca .pps, cu alte cuvinte cum pot sa o transform in .ppt, sa-i pot vedea slideurile?

Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrii in PowerPoint si o deschizi ca si cum ai deschide un .ppt [File / Open / etc...]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci mult. Cum de nu m-am gandit?

Nu stiu, probabil ca te-ai gandit ca e prea simplu ca sa fie asa :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna

 

va rog daca ma puteti ajuta de 2 saptamani ma tot chinui cu power pointu...am urmat pasii ptr a insera sunet la mine se aude dar cand trimit la alcineva nu se aude...apoi daca fac mai multe sliduri la fiecare slide imi incepe melodia

 

am transformat mp3 in wav....deci asta iasa din discutie

 

plz plz help

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa fac o prezentare in power point si nu pot sa adaug melodia de fundal...cum fac ca melodia sa ruleze la toate pozele si nu numai pe prima?si cum transform tot in avi. ?multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit, si folosesc putin Power Point-ul dar cu filmele ma pricep putin, am creeat cateva felicitari avi, etc.

Trebuie sa il faci neaparat in power point? Daca prezentarea ta consta in format jpeg, jpg, gif, etc poti sa faci in Windows Movie Maker e foarte foarte simplu de lucrat cu el, pui pozele, alegi durata, si pui ce melodie vrei u pe fundal :yahoo: sper sa te ajute sfatul asta :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×