Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Sweet november

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

adica?

 

Adica, mesajul pe care filmul il transmite este ca iubirea este nemuritoare, iar moartea nu este o bariera in calea celor care se iubesc cu adevarat.

 

Nu stiu daca ai vazut filmul. Daca nu l-ai vazut, te poftesc sa pui mana imediat sa-l vezi. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Finalul (ce tin minte adica, l-am vazut mai demult):ea nu a vrut sa-l faca sa sufere (inutil dupa parerea ei) si indiferent cat de mult l-a iubit a renuntat la el. L-a lasat sa traiasca fara sa mai treaca prin pierderea ei, prin chinul dinaintea acelui moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica, mesajul pe care filmul il transmite este ca iubirea este nemuritoare, iar moartea nu este o bariera in calea celor care se iubesc cu adevarat.

 

Nu stiu daca ai vazut filmul. Daca nu l-ai vazut, te poftesc sa pui mana imediat sa-l vezi. :focus:

l-am vazut. dar culmea... ce am vazut eu este ca nu a contat ca el s-a schimbat si ca si ea s-a indragostit de el. a contat regimul de viata, regulile pe care ea si le impusese! si nu a renuntat la ele, nu le-a daramat nici chiar pentru iubire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Finalul (ce tin minte adica, l-am vazut mai demult):ea nu a vrut sa-l faca sa sufere (inutil dupa parerea ei) si indiferent cat de mult l-a iubit a renuntat la el. L-a lasat sa traiasca fara sa mai treaca prin pierderea ei, prin chinul dinaintea acelui moment.

ceea ce mi se pare matur si generos....si plin de iubire...

 

l-am vazut. dar culmea... ce am vazut eu este ca nu a contat ca el s-a schimbat si ca si ea s-a indragostit de el. a contat regimul de viata, regulile pe care ea si le impusese! si nu a renuntat la ele, nu le-a daramat nici chiar pentru iubire.

ai dreptate.....numai ca ea a hotarat sa se bucure de viata atat cat mai poate.....fiindca sfarsitul era oricum inevitabil.....cine stie care ar fi fost varianta mai buna ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceea ce mi se pare matur si generos....si plin de iubire...

ai dreptate.....numai ca ea a hotarat sa se bucure de viata atat cat mai poate.....fiindca sfarsitul era oricum inevitabil.....cine stie care ar fi fost varianta mai buna ?

ce a fost generos? l-a invatat sa iubeasca si apoi a disparut. el o iubea chiar si asa bolnava. cand iubesti pe cineva, nu ai vrea sa-i fi alaturi pana in ultima clipa, indiferent de cat de grele sunt acele momente?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-am vazut. dar culmea... ce am vazut eu este ca nu a contat ca el s-a schimbat si ca si ea s-a indragostit de el. a contat regimul de viata, regulile pe care ea si le impusese! si nu a renuntat la ele, nu le-a daramat nici chiar pentru iubire.

 

De fapt, ea nu dorea ca el sa o vada cum se stinge putin cate putin.

 

A preferat sa-l lase, iar el sa aiba o amintire frumoasa despre ea. S-a sacrificat pentru ca el sa si-o aminteasca mereu asa cum a fost.

 

Regimul de viata.....tocmai asta este! Ea nu vroia sa tina regim, nu vroia sa aiba grija de ea. Vroia sa-si indeplineasca scopul si sa plece impacata din lumea celor vii.

 

Din pacate insa, planurile i-au fost date peste cap atunci cand el a aparut in viata ei si a facut-o sa simta dragostea adevarata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce a fost generos? l-a invatat sa iubeasca si apoi a disparut. el o iubea chiar si asa bolnava. cand iubesti pe cineva, nu ai vrea sa-i fi alaturi pana in ultima clipa, indiferent de cat de grele sunt acele momente?

Nu, el n-a stiut ca ea e bolnava, nu intelesese niciodata de ce l-a oprit din drumul lui.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vroia sa-si indeplineasca scopul si sa plece impacata din lumea celor vii.

 

Din pacate insa, planurile i-au fost date peste cap atunci cand el a aparut in viata ei si a facut-o sa simta dragostea adevarata..

cum poti pleca din lumea celor vii impacat cand stii ca ti-ai refuzat dreptul la iubire? ca ai lasat o iubire pe jumatate traita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, el n-a stiut ca ea e bolnava, nu intelesese niciodata de ce l-a oprit din drumul lui.

cand a cerut-o de nevasta stia de mult deja ca ea e bolnava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×