Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 10 ore, The Unknown a spus:

Fiecare zi e alta, solutia sa ne mentinem verticali este sa privim inainte, mai putin in urma, sa avem o speranta in viitor, sa avem incredere in noi înşine!!!  

 

Aia era problema, mi se prabusisera planurile, si aveam prea mult timp, prea putina viziune :bag:

Timpul liber nu e bun, la varsta mea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum s-a oprit ploaia, fara mult preaviz deodata s-a intunecat, nori negri coborau dinspre Nord, un vant puternic misca si casa aproape si dusul rece deja curgea fara mila.

Citricele au inceput sa infloreasca, sa nu ploua peste zi maine ca am de mers cam departe dupa amiaza!!!       

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SunnyDayV3.svg   26°C  sint inca pe moment, seara la orele 6:40 ... am transpirat azi ... dupa foarte multa vreme!!!  

Am condus azi cat toata Transilvania ocolit, daca nu mai mult.   Mi-a placut traseul prin Desert.

Sunny
Sunny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O englezoaica a câștigat la loterie, £10k pe lună pt 30 de ani. 

Ce-ati face în locul ei?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic special la inceput, insa eu sint contabila si stiu sa folosesc banii in interesul meu.   Eu investesc, nu as cumpara articole de Lux sa arat dusmanilor ce pot, ca se duc repede acei bani.  De obicei apar PRIETENII din copilarie si propun multe distractii, vacante, se ofera masini scumpe pentru o perioada scurta de incercat dar deja se ia dublu valoarea masinii sub forme de asigurari si alte cheltuieli la care de obicei nu se pricep toti castigatorii.   

In State au fost cazuri cand dupa o suma uriasa castigata, peste un an erau someri si datori cu milioane de dolari firmelor de Vile de Lux cu 10,000.00 dolari pe zi chiria, nu ratele lunare cum au crezut locatarii amarati si din astea.   

Eu sint o fire rece la orice modificare in viata, nu sar in sus de fericire prea inalt pentru nici un eveniment.  Altii planifica banii necastigati inca!!!   

In cazul femeii, eu as da la construit o casa comfortabila si l-as inzestra cu lucruri valoroase, mai ales daca are si copiii.  As face acea casa pentru fiecare din copiii sa simta ca este un loc stabil si sigur in ori ce imprejurare.   Mersul in vacanta ar fi ultima pe lista mea sau de cumparat un automobil ultra scump, numai cand garajul ar fi gata as cumpara ceva sigur si solid/rezistent.

Multi imita celebritati, am vazut si pe aici, ma intreba una la un party, ca de ce stau asa de rigid cand o vad pe ea atat de eleganta cu haine din case mari de moda???   A mai adaugat ca toata lumea intreaba cu ca si-a luat si din astea. 

Eu nici n-am observat ce are pe ea, ca nu ma intereseaza!   Alta m-a intrabat daca n-am o foarfecuta sa taie tagul de pret???  Precis era furata marfa  :o: 

Este greu de ghicit ce ar face altii, dar eu asi dubla suma prima oara si pe urma m-as uita in jur pentru ceva firma mica dar cautata, sa cu scada din bani prea multi.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Amarena a spus:

O englezoaica a câștigat la loterie, £10k pe lună pt 30 de ani. 

Ce-ati face în locul ei?

Săraca. Mi mila de ea. În doi ani ii prevad o moarte subita de la stres. 

Nu pot fi în locul ei ca nu joc la loto, nu ma interesează câștiguri mari din senin. Nici banii pe care ii am nu îmi fac viata mai ușoară, din potriva. 

Zic sa îl întrebi pe Ion Țiriac ce ar face. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Amarena said:

O englezoaica a câștigat la loterie, £10k pe lună pt 30 de ani. 

Ce-ati face în locul ei?

As calatori continuu.

Dar as face si niste chestii sa mai multiplic banii, probabil în imobiliare.

Apoi mi-as lua si cateva case de vacanta in anumite locatii.

M-as ocupa de tot felul de proiecte artistice independente (sau nu).

De la un punct, si cu niste sponsorizari etc., cred ca as face si un film etc.

Doamne, cate s-ar putea face :sorry:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Rodica` a spus:

Zic sa îl întrebi pe Ion Țiriac ce ar face. 

What???   Doar Tiriac se pricepe la cheltuit bani???   Sa nu te auda AnaMariaProdan sau Oana Roman + altele de pe lista elitelor din romania, si ele nu cheltuie banii castigati la loterie, ci din Bugetul de Stat din fosta romanie communista!!!   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

28*C sint inca la ora 6 inainte de apus de soare la orele 7:00 PM  ...  si fredonez o melodie veche cat un secol despre vara!!!

Vor fi mai racoroase urmatoarele 2 zile ... dar avem speranta ca vine primavara, deodata cu vara pe la noi.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×