Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

nu e vorba de lectii gratuit. e vorba de activitati extra-scolare. multe si variate si sf. 

ar trebui sa ma transform in sofer de taxi in timpul saptamanii pentru asta.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu dacă ați observat dar holteii întârziați, ăștia de pe la 40 și apoi la 50 de ani, par asa niște autiști... în lumea lor trăind.... De bărbații necăsătoriți niciodată pana atunci zic. 

Mi se pare? Generalizare aiurea? 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Stu' a spus:

Avand in vedere ce pusti am, ar trebui sa ma gandesc sa ma mut undeva in Elvetia.

Deci minim Cluj va fi, mai vedem apoi...

Sau în Germania. Am auzit ca la Dortmund te simți ca la Istanbul. Sunt numai turci. Bine, lipsește clima superba de Bosfor dar lumea e aceeași. 

Ai foarte multe variante, ai de unde sa alegi. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Rodica` a spus:

Sau în Germania. Am auzit ca la Dortmund te simți ca la Istanbul. Sunt numai turci. Bine, lipsește clima superba de Bosfor dar lumea e aceeași. 

Ai foarte multe variante, ai de unde sa alegi. 

mi-a placut mult in Elvetia...acolo ai 4 limbi si multi munti. de fapt, apusenii nostri sunt niste alpi elvetieni in miniatura. si esti aproape de italia, franta si germania si austria. practic te poti plimba mai des si mai fain si mai divers, odata stabilit acolo.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, corect, pentru plimbat e grozav. 

Pentru plimbat mie îmi place foarte, dar foarte mult Croația. Cu o mașină bună și trei soferi nici nu simți când ai ajuns la Split. Iar Coasta Dalmată e o minunăție. Și îmi place mult ca servesc ciorbe și supe și în crașmele pentru turiști, cele de litoral. Visez sa ajung acolo și la vara și în fiecare vara. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Rodica` said:

Nu știu dacă ați observat dar holteii întârziați, ăștia de pe la 40 și apoi la 50 de ani, par asa niște autiști... în lumea lor trăind.... De bărbații necăsătoriți niciodată pana atunci zic. 

Mi se pare? Generalizare aiurea? 

Nu, generalizare corectă. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și ca să plusez și mai nasol, mi se pare categoria masculina total de evitat atât în relații personale, intime cât și profesionale. Totul este despre ei și nu inteleg alt mod de gândire, alta perspectiva. În chestii absolut banale și evidente se mira sincer de ce te iei de ei. Deci nu face pe prostul, chiar e. 

Acuma se pune întrebarea dacă acest mod de gândire duce la lipsa unor relații stabile sau sunt total neafectati de "binefacerile" mariajului, asa cum se întâmplă cu cei însurați. E clar ce întreb? 

Pentru mine clar este un criteriu de a valoriza un bărbat. Dacă ești, băiete, la pa'zeci de ani sau cinzeci și nu ești însurat, nu ai fost, atunci ai o problema mentala grava, incompatibila cu nervii mei slabi și uzați. Hai pa.

Dacă avem chestii profesionale de rezolvat și aflu ca ești în situația asta, te las în treaba ta și îmi vad de ale mele ca tu ai blocaj mental irecuperabil. 

Nu? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Rodica` a spus:

Nu știu dacă ați observat dar holteii întârziați, ăștia de pe la 40 și apoi la 50 de ani, par asa niște autiști... în lumea lor trăind.... De bărbații necăsătoriți niciodată pana atunci zic. 

Mi se pare? Generalizare aiurea? 

Incerc sa ma gandesc la holtei de pe aici dar nu-mi vine nimic in gand decat ca ar fi gay.   Am vazut o familie la nunta fiului cu un baiat pentru cautau mireasa!!!   Nu era rau nimic cu el, cred ca asa l-au crescut si educat sa ramana "mic" pentru toata viata. 

Parea doar timid tanarul pana sa vorbeasca, avea doctorat nu mai stiu in care stiinta ca si tac-su, insa cu maica sa era problema!!!  Cand a auzit de fii-mea, credea ca face miscarea Planetei sa se invarte pe partea aialalta.  N-a dat deloc spatiu fiului sa vorbeasca, ea era negocietoarea.   Mai mult educatia religioasa de acasa sau cu o mama bolnava la cap care a convins fiul ca nu va avea succes in viata se intampla din astea.   

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×