Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu acum am terminat sarmalele, le-am pus la fiert deja, am si limpezit gramada de vase dar iau o pauza ca m-a desfigurat munca asta.   Sper sa fie bune, n-are de ce sa nu fie doar sint obosita si e tarziu sau devreme nu stiu, e ora 4:00 dimineata Sambata 9/11, 2021 dar pana nu s-au fiert nu pot sa ma culc.   Aerisesc casa ca afara e vreme frumoasa, deloc cald cum a fost ziua.       

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 25.08.2021 la 16:50, Enki a spus:

No, bun. Reconfigurarea traseului.

Are balta pește.

Are balta pește si unii, dupa ce initial fug, vin singuri la mine si sar in coș.

Am intrat in cea mai aglomerată luna pe care am avut-o vreodata. 

Note to self: lasa forumul, pune mana si lucreaza!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-a fost ingropat si masina cu pacientul,  foloseste altcineva din familie!!!

In America era un batran care a lasat in Testament ca vrea sa fie ingropat cu masina preferata dar in cimitir nu l-au acceptat ca era masina veche de 7 metri lungime iar mormintele sint pe egala masura.   Era de la tara omu' si acasa pe proprietatea personala a fost ingropat in masina, care-i permis si azi in multe parti in State.  

Populatia n-o sa scada de curand, au murit si in alti ani in acest numar, doar ca nu se anunta si motivul decesului accentuat pe boala.  Bolile de Plamani sint pe locul 1 oriunde in cazurile mortilor, nu de Inima sau Diabet dar nu ne spune exact datele, vor sa ne sperie.   Iar daca s-ar numara si cati conduceau masina, statistica ar arata altfel si in America unde in anumite State nu se conduce precum in Arizona sau California ca nu este prea mare localitatea iar distantele la fel sint mai mici, se poate si cu transportul in public, masina ar dovedi doar un statut financiar.      

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a luat radarul. Degeaba :laugh:

M-a oprit exact unde se vede, mi-a luat actele, mi-a spus că aveam 104 km/h (bine că nu eram cu a mea). 

L-am întrebat dacă nu suntem în afara localității, și-a schimbat mutra, m-a rugat să aștept, s-a dus să facă o tură, apoi mi-a adus actele și s-a scuzat, că "noi nu suntem din zonă" :lol2:

Bine, teoretic tot am depășit limita, cu 4 km/h :bb:

IMG_20210916_103131.jpg

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rodica` a spus:

sub 100 în localitate. 

Nici eu nu (prea) trec de 100 in localitate. Pe langa faptul ca pot omori pe cineva, peste 50 in plus fata de limita, se ia permisul. Pe la 19-20 de ani mi se rupea de el permis, puteam face pauze, dar ma temeam de amenzi. Acum ma tem si de amenzi si de "pietonaj" :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasă, mai bine mai încet și în siguranță. Nu contează ca te înjura, te claxonează și te blitzeaza toți. Tu cu treaba ta. :yu:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×