Sari la conținut
Forum Roportal
Yvo

Seductie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Seductia inseamna in general sa poti manipula o persoana, asa incat ea sa faca ceea ce de fapt nici nu vroia, special seductia e o forma lipsita de "abuz de forta" pt a ajunge la o multumire sexuala, de exp: pt a face o atmosfera erotica.

ps: cred ca tu confunzi atractia cu seductia :doh:

super tareee ! atmosfera erotica ! :doh:

da si aia are farmecul ei !

sigur poti sa seduci doar pentru a-ti linisti ego-ul d.p.d.v. sexual , insa seductia nu se rezuma la sex.

probabil insa, pentru unii dragostea vine din stele !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
super tareee ! atmosfera erotica ! :doh:

da si aia are farmecul ei !

sigur poti sa seduci doar pentru a-ti linisti ego-ul d.p.d.v. sexual , insa seductia nu se rezuma la sex.

probabil insa, pentru unii dragostea vine din stele !

am spus in general.....si asta e telul fiecaruia, sa fim seriosi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am spus in general.....si asta e telul fiecaruia, sa fim seriosi!

da..ok, insa seductie fara atractie...?

...parca nu prea merge ?

... tu ce crezi ?

...da, asta este si motivul pentru care ai postat acest topic la dragoste, nu la ....behaivor !

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da..ok, insa seductie fara atractie...?

...parca nu prea merge ?

... tu ce crezi ?

...da, asta este si motivul pentru care ai postat acest topic la dragoste, nu la ....behaivor !

:doh:

nu merg una fara alta pt ca seductia este tot o atractie dar mult mai intensa :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Seductia are la baza puterea de convingere care este inrudita cu manipularea.

In general oamenii se folosesc in prim plan de fizic pt a seduce.

Vreau sa va vorbesc despre semnale de seductie ale constientului si subconstientului, care pot avea efect in aproape orice domeniu.

Primele intrebari sunt: Care este pt voi, partea principala de seductie a corpului? si in ce consta metoda de seductie verbala?

o mica adaugare: poate fii seductia directa?

Partea principala a mea de seductie a corpului este aspectul fizic,dar care nu-mi place sa-l evidentiez prin decolteuri,fuste mini si cate alte cele...deseori o tinuta mai decenta si moderna are mai mult de castigat decat o tinuta mai extravaganta,asa cum si un vocabular mai ales are de castigat in fata unui vocabular vulgar.....,iar cat despre metoda de seductie verbala eu nu am una anume ci pur si simplu sunt eu insumi,naturala(si credeti-ma ca am avut numai de castigat),tonul vocii care mi-e calduros,si depinde foarte mult de felul cum pui problema pt a putea obtine ceea ce doresti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Seductia inseamna in general sa poti manipula o persoana, asa incat ea sa faca ceea ce de fapt nici nu vroia, special seductia e o forma lipsita de "abuz de forta" ...........

acum depinde si de inteligenta celelilalte persoane. cat de repede se prinde si 'rezista'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut ivonna sar putea sa te cunosc....aveti dreptate....multi se uita la fizic..mai ales dintre fete..acuma baietii cu bani si frumosi is la puterellll

 

 

Hahaha..permite-mi sa rad...nu toate fetele/femeile apreciaza la un baiat/ barbat banii si aspectul fizic placut...sunt si care apreciaza pur si simplu personalitatea si inteligenta...fara a tine cont de restul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hahaha..permite-mi sa rad...nu toate fetele/femeile apreciaza la un baiat/ barbat banii si aspectul fizic placut...sunt si care apreciaza pur si simplu personalitatea si inteligenta...fara a tine cont de restul

Da, dar personalitatea, inteligenta, aspectul fizic plăcut şi banii, exact

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×