Sari la conținut
Forum Roportal
placere

Cazare pe Litoral la particulari

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se pare ca ar fi de lamurit cateva mici aspecte:

1. apartamentele sunt in oras, NU pe plaja insa pana la plaja se poate merge foarte usor prin Parcul Tabacariei (pentru cine cunoaste orasul Constanta)

2. Ca si distanta se merge aproximatix 10 minute (nu cred ca este mult nici pentru cineva care considera copilul o povara)

 

Referitor la distanta / pret cazare ... diferenta este substantiala.

In loc de final ar mai fi de mentionat diferenta de la un hotel la altul in privinta confortului. Sunt hotelurile mari si vechi de pe malul marii unde sunt chiar si paturi sprijinite pe caramizi ca s-au rupt picioarele (dar sunt accesibile ca bani) si hotelurile noi si elegante insa care au si tarife "la fel de noi" .

 

Avand in vedere ca indiferent cat s-ar stradui cineva nu poate sa ofere conditii de cazare astfel incat sa acopere absolut toate exigentele, nici eu nu pretind ca pot sa propun cea mai buna varianta de pe intreg litoralul. Carcotasi se gasesc si printre cei care sunt cazati la Rex in Mamaia , sau la Iaki asa ca nu are rost sa insist eu aici pe subiectul asta.

Topicul acestui forum este de a colecta informatii si pareri.. nu de a-mi lauda eu propunerea de cazare, dar sper sa continuati sa va exprimati parerea pentru ca oricare dintre parerile voastre poate avea si o latura constructiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mdap.. caut si eu informatii legate de un sejur mai special la mare in perioada 24-30 Iulie.. daca stie cineva ceva sa ne spuna aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca ar fi de lamurit cateva mici aspecte:

1. apartamentele sunt in oras, NU pe plaja insa pana la plaja se poate merge foarte usor prin Parcul Tabacariei (pentru cine cunoaste orasul Constanta)

2. Ca si distanta se merge aproximatix 10 minute (nu cred ca este mult nici pentru cineva care considera copilul o povara)

 

Referitor la distanta / pret cazare ... diferenta este substantiala.

In loc de final ar mai fi de mentionat diferenta de la un hotel la altul in privinta confortului. Sunt hotelurile mari si vechi de pe malul marii unde sunt chiar si paturi sprijinite pe caramizi ca s-au rupt picioarele (dar sunt accesibile ca bani) si hotelurile noi si elegante insa care au si tarife "la fel de noi" .

 

Avand in vedere ca indiferent cat s-ar stradui cineva nu poate sa ofere conditii de cazare astfel incat sa acopere absolut toate exigentele, nici eu nu pretind ca pot sa propun cea mai buna varianta de pe intreg litoralul. Carcotasi se gasesc si printre cei care sunt cazati la Rex in Mamaia , sau la Iaki asa ca nu are rost sa insist eu aici pe subiectul asta.

Topicul acestui forum este de a colecta informatii si pareri.. nu de a-mi lauda eu propunerea de cazare, dar sper sa continuati sa va exprimati parerea pentru ca oricare dintre parerile voastre poate avea si o latura constructiva.

 

 

 

Sa nu ne intelegem gresit, eu nu-ti critic oferta de cazare doar vorbeam cu o forumista despre o conditie speciala. Eu nu mai tin minte aproape nimic din Litoral, in '76 am fost ultima data pe acolo.

Daca acum m-as duce la mare, la privat as cauta doar cazare ca sint mai pretentioasa la liniste si comfort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E si asta un punct de vedere. Fiecare isi alege cazarea dupa preferinte, nu cred ca exista o solutie ideala pentru toate genurile de potentiali turisti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mdap.. caut si eu informatii legate de un sejur mai special la mare in perioada 24-30 Iulie.. daca stie cineva ceva sa ne spuna aici

 

 

vila este la eforie nord, e aproape de mare, camere mari ,curate, mobilier nou, tv, baie proprie, termopane, parchet, acces la bucatarie, preturi accesibile. este primul an cand o dau in folosinta.

 

de ea se ocupa verisorii mei emy si mihai.

 

pentru mai multe detalii si rezervatii ii puteti contacta la nr : 07 29 00 40 85

 

numai bine tuturor si un concediu placut

mihaela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cazare in MAMAIA ,apartamente in regim hotelier la cheie

 

www.cazare-mamaia.as.ro

 

 

 

Detinem in Constanta (Cartierul Tomis Nord Zona Ciresica) la intrarea in Statiunea Mamaia 2 apartamente complet mobilate si dotate a cite 2 camere fiecare ,iar ambele apartamente se inchiriaza in regim hotelier la cheie.

Distanta dintre cele 2 apartamente este de 30 de metri fiind situate la 2 blocuri aflate fate in fata iar distanta fata de Intrarea in Satiunea Mamaia (bariera de la Hotelul Perla este la 1 minut de mers cu masina)

 

Apartamentele sint pozitionate intr o zona linistita strada principala fiind la o distanta de 60 mentri.

 

In apropiere exista magazine alimentare si o piata agroalimentara iar pentru alte cumparaturi magazinul Metro se afla la 5 minute distanta de mers cu masina in plus noul Magazin Penny Market se afla la 2 minute de mers pe jos.

 

Tarifele difera in functie de durata sejurului cu cit sejurul este mai mare cu atit tariful per noapte este mai mic ,numarul de persoane daca de exemplu vor veni 5-6 persoane tarifele sint cu cel putin 20 % mai mari , sau perioada sejurului un sejur de doar 3 zile in week end este mult mai scump fata de un sejur de 5 zile Luni - Joi

post-41092-1150484010_thumb.jpg

post-41092-1150484021_thumb.jpg

post-41092-1150484030_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi prea mult daca ai scrie niste preturi?! :good:

 

Vila Meridian 3*-Eforie Nord telefon: 07 29 00 40 85(emy sau mihai) ori e-mail: mihaelabadu@yahoo.com

 

se afla in zona Steaua de Mare la aproximativ 400 m de plaja.

Vila contine 7 camere :

- 4 camere duble

- 3 camere triple

Camerele contin grup sanitar propriu, Tv cablu.

Camerele sunt foarte spatioase si dispun de bai foarte mari.

4 dintre camere au si fotoliu extensibil.

Dotari vila:

- vila dispune de bucatarie foarte mare complet utilata.

- living modern foarte spatios pus la dispozitia turistilor

- parcare subterana pentru 4 masini

- gratar in curte , terasa, loc de luat masa

In camerele duble maxim 2 adulti si un copil pana in 10 ani.

Pentru a treia persoana se percepe 50% din locul unei persoane pe noapte.

In camerele triple maxim 3 adulti si un copil.

 

Tarife 2006:

Perioada camera dubla camera tripla

01 iunie - 20 iunie 60 Ron 80 Ron

21 iunie - 14 iulie 90 Ron 110 Ron

15 iulie - 22 august 130 Ron 150 Ron

23 august - 15 septembrie 60 Ron 80 Ron

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×