Sari la conținut
Forum Roportal
placere

Cazare pe Litoral la particulari

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu personal ma ocup de promovarea acestor oferte de cazare pentru cativa prieteni.

Am pus o pagina pe net disponibila la prin care incerc sa iau legatura cu cei interesati de cazare avand posibilitatea sa-si inchirieze un apartament la cheie la preturi negociabile si cu siguranta mult mai mici decat la un hotel.

 

Daca aveti o parere sau sugestie va rog sa comentati.

post-40133-1149844748_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai.. eu pentru inceput vreau sa spun ca ma cazez numai la particular.. aproape niciodata la hotel pt ca sunt cam scumpe. prefer si pensiunile pentru ca sunt destul de curate dar nu trebuie sa iti faci problema ca o sa deranjezi pe cei din casa daca vi tarziu.

cat despre ideea ta.. e ok.. doar sa nu sari prea mult pretul pt ca o sa ramai fara clienti.

oricum.. multi de la noi pleaca in strainatate la mare dar de exeplu tinerii am vazut ca se duc inca Marea noastra Neagra.

ai grija ce target iti alegi.. asta cred ca e cheia succesului tau... daca iti alegi studentii sau tinerii e clar ca o sa trebuiasca sa ai preturi foarte mici.. daca iti alegi oamenii in jur de 30-50 de ani o sa ai preturi mai mari dar si conditii mai bune... deci... e alegerea ta.. si a lor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, daca ma gandesc la studenti si adolescenti trebuie ca preturile sa fie foarte jos, doar ca am discutat cu cei pentru care promovez acest gen de cazare si am inteles urmatoarele:

1. fiind apartamente se preteaza bine pentru familisti

2. tineretul nu e interesat prea mult de apartament, bucatarie, baie completa, etc .. ce mai detine un apartament ... ei sunt interesati de pret.

3. pana la 5 iulie cred ca e rezonabil un pret de pana la 550.000 / camera / noapte

 

Din punctul de vedere al proprietarilor :

1. si ei prefera oameni "asezati" in loc de adolescenti pentru ca acestia nu se incurca prea mult cu chefuri, betii sau alte evenimente care pot produce suficient de multe neplaceri de ambele parti

2. familistii prefera sa aiba un apartament la dispozitie pentru a putea sa-si gateasca singuri, sa vina si sa plece cand doresc, sa aiba tot spatiul pentru confortul lor, etc

3. familistii sunt incantati de un tv in camera pentru a sta relaxat seara cu telecomanda in mana ... lucru care la tineri e considerat o pierdere de vreme.. tinerii ar fi mai incantati sa aiba o discoteca la scara bloului

 

Daca mai sunt si alte pareri nu ezitati sa le scrieti. Ma straduiesc sa gasesc in masura in care se poate cat mai multe idei bune si pareri pentu a putea sa fie cat mai multi turisti multumiti. Pagina mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles.. deci tu cauti in principiu oameni peste 30 de ani cu familie si poate niste copii. inteleg ca ai conditii asa ca.. si pretul poate fi putin mai piperta. cat despre clienti... cum ii gasesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam departe de mare daca esti cu copil mic dupa tine :doh:

 

 

Adica ???

 

Marea este un loc natural chiar pentru familisti !!!

 

sau o fi una din acele idei de pe vremuri ca la mare doar anumite lucruri se fac ???

 

Eu am carat pruncii mei peste tot dupa mine si n-am avut regrete ci amintiri foarte placute: am adunat scoici, am cernut nisip, am construit ce am reusit din nisip ud, mai mult torturi decat castele !!!

 

Asi da totul pentru o vacanta cu ei oriunde !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai un copil mic cu program inca strict de somn si papa nu cred ca e foarte comod sa ai cazarea la 2km de plaja

Parerea mea...............

E mult mai ok un hotel la 50-100 m de plaja

Nu am zis ca nu e frumos cu copii dar e si greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca ai un copil mic cu program inca strict de somn si papa nu cred ca e foarte comod sa ai cazarea la 2km de plaja

Parerea mea...............

E mult mai ok un hotel la 50-100 m de plaja

Nu am zis ca nu e frumos cu copii dar e si greu

 

 

 

 

Deci acele apartamente oferite sint in oras la Constanta sau depinde in ce localitate, iar plaja este la o distanta de ... cativa km si nefiind transportare sau loc de parcare etc., vacanta devine "durere in spinare" cu copil mic in carucior. Daca nu sint conditii, mai bine este acasa decat in alta parte !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×