Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

De ce v-ati ales si de ce v-ati parasit partenerii ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

22 minutes ago, NicolaeT said:

Si tu.

Deci misterul sa rezolvat fix cum au zis eu. Singurul abuzator din poveste e mintile voastre care va abuzeaza singure.

Normal, și tu gândești și vorbești corect. Ce faci tu spunând de-astea se numește gaslighting, apropo.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 24.11.2022 la 21:24, NicolaeT a spus:

Pentru fiecare partener spuneti motivele pentru care i-ati ales si apoi i-ati parasit.

La mine sunt aceleasi motive pentru toate: le-am ales pentru ca m-au bagat in seama, si m-au parasit.

Voi ?

L-am ales pentru că arata foarte bine, am rămas cu el pentru ca e un om cu suflet foarte mare. Nu cred că l-aș părăsi pentru nimic în lumea asta, chiar dacă au fost multe momente în care nu ne-am înțeles, suntem caractere diferite, dar nu în aspectele importante. Eu nu sunt omul care renunță la alți oameni ușor, pentru mine oamenii nu sunt lucruri, dar la cei care nu se ridică la înălțimea cerințelor mele, renunț, am ajuns să renunț foarte ușor, cer mult, dar ofer la fel de mult, posibil mult mai mult, iar seriozitatea și onestitatea sunt de bază, nu ești asemeni mie, pa și pusy, te poți pune și în genunchi, nu mă impresionezi absolut deloc, tai orice legătură fără părere de rău. Dacă sunt întrebată de ce, spun, nu sunt lasa. Și nu port nici pică, nu văd rostul de a-ți risipi energia cu oameni mici, asta făceam când mai eram încă naivă și credeam că oamenii se pot schimba. Nu mai cred. Și chiar dacă ar face asta, nu mai am răbdare să mai dau șanse oamenilor, viața e scurtă. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 ore, Enki a spus:

E posibil ca fateta asta sa fie doar pt forum si trolling. Iti dai seama, ca daca s-ar pierde aceasta latura a lui, n-ar mai ramane cu nimic pe roportal? Adica, cine ar mai fi NicolaeT, fara textele lui de incel?

Cum avea cineva semnatura pe forum, parca Tadayo: "I am large, I contain multitudes.". Avand in vedere ca sunt geniu, sunt o persoana incredibil de complexa. Scriu filozofie, compun muzica, fac milioane, etc. Defapt asta-i si motivul principal pentru care nu am gasit nicio gagica pe termen lung, pentru ca niciuna nu-mi poate intelege complexitatea si profunzimea. Iar referito la fateta asta de incel (apropo, incel inseamna ca nu il vor femeile, nu ca are el o problema. E ca si cum nu i-ai da unuia mancare, apoi razi de el: "hahaha... infometatu!"), fetele ma iubesc foarte mult, cum n-au mai iubit niciodata in viata lor. Problema e ca voua va trece repede, confundati indragosteala animalica cu iubirea divina. Si ii declarati unuia ca il iubiti, dar defapt voi sunteti doar extaziate. Aveti mult de lucrat la voi sa intelegeti ce e iubirea. Si defapt, citind si din comentariile altor barbati pe net, voi defapt nu pareti in stare sa aveti in voi capacitatea de iubire. Cred ca daca ar fi sa intrati in mintea unui barbat si sa experimentati ce simte pentru voi, v-ati retrage in pesteri de rusine ca sarmanul simte si face atatea pentru voi si voua va pasa doar de volane, de panglice si de mode.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 25.11.2022 la 14:19, Amarena a spus:

La ce Chazi :o: au fost pe forumul ăsta, ce-am fost și ce-am ajuns.. să ne trolleze Cristi de la Prahova. Ne-am plictisit, să știi. Fă un cont de femeie și postează telenovele, alea ne plac mai mult.

Cristi_din_Prahova a murit. Am fost la el la inmormantare.

 

316831993_693632705401538_6820698722780274769_n.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 36 minute, NicolaeT a spus:

Cristi_din_Prahova a murit. Am fost la el la inmormantare.

 

316831993_693632705401538_6820698722780274769_n.jpg

Fără sicriu? :))) 

 

Acum 47 minute, NicolaeT a spus:

Cum avea cineva semnatura pe forum, parca Tadayo: "I am large, I contain multitudes.". Avand in vedere ca sunt geniu, sunt o persoana incredibil de complexa. Scriu filozofie, compun muzica, fac milioane, etc. Defapt asta-i si motivul principal pentru care nu am gasit nicio gagica pe termen lung, pentru ca niciuna nu-mi poate intelege complexitatea si profunzimea. Iar referito la fateta asta de incel (apropo, incel inseamna ca nu il vor femeile, nu ca are el o problema. E ca si cum nu i-ai da unuia mancare, apoi razi de el: "hahaha... infometatu!"), fetele ma iubesc foarte mult, cum n-au mai iubit niciodata in viata lor. Problema e ca voua va trece repede, confundati indragosteala animalica cu iubirea divina. Si ii declarati unuia ca il iubiti, dar defapt voi sunteti doar extaziate. Aveti mult de lucrat la voi sa intelegeti ce e iubirea. Si defapt, citind si din comentariile altor barbati pe net, voi defapt nu pareti in stare sa aveti in voi capacitatea de iubire. Cred ca daca ar fi sa intrati in mintea unui barbat si sa experimentati ce simte pentru voi, v-ati retrage in pesteri de rusine ca sarmanul simte si face atatea pentru voi si voua va pasa doar de volane, de panglice si de mode.

Tadayo e un geniu înțelept, poate oi fi și tu geniu, dar nu îți folosește la nimic, nu poți avea pretenția sa găsești un om asemeni întrutotul ție, te faultezi singur, de aici îți izvorăsc frustrările. De ce oi pierde eu timpul? 

Editat de Fiero
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, NicolaeT a spus:

Cristi_din_Prahova a murit. Am fost la el la inmormantare

S-a uitat de prea multe ori la Goncharov? 

Editat de Ven
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, NicolaeT a spus:

Cum avea cineva semnatura pe forum, parca Tadayo: "I am large, I contain multitudes."

Nu era Tadayo, era Blackthorn.

Anyway, mi-a plăcut ce ai zis tu că e in mintea unui bărbat. Ar fi ideal sa fie așa, dar asta nici în basme nu găsești.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×