Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

De ce v-ati ales si de ce v-ati parasit partenerii ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Enki a spus:

Da refresh, ca am facut precizari.

Lasa ca asa am fost si eu cu tipa din topicul cu e geloasa, de se simtea mereu criticata. La inceput se plangea la fel de fostu cum ai scris din postul ala, ca vai ce o critica, vai ce o descuraja, ii zicea ca nu e buna de nimic, ca apoi sa vad ca cand ii ziceam si eu chestii oarecare, gen "Hai sa te scot la o prajitura" ma lua cu "Adica vrei sa zici ca sunt grasa ???". Asa ca e clar ca nici fostul nu facea nimic din ce povestise ea, ci vina era a ei ca interpreta absolut orice ii zicea cineva ca pe o critica la adresa ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unul care vine cu sechele dintr-o relatie (relatii) anterioara(e) si care sufla si-n iaurt si merge cu piciorul pe frana tot timpul, tot timpul te supune la probe si capcane. Asta e cazul meu personal, si m-a ferit universul de asa ceva, ca m-a lasat el pe mine, ca eu eram tanara si indragostita si proasta si voiam sa fiu eu mama ranitilor aia care ii schimba lui conceptia despre femei.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Amarena a spus:

E destul de constant, nu cred că e doar pe forum așa.

E constant in a spune tampenii, dar nu sunt niciodata la fel, le variaza dupa cum ii convine si dupa cum curge conversatia ca sa obtina o reactie. Trolleală 

Problema cu femeile sigur e reala.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, NicolaeT said:

"Hai sa te scot la o prajitura"

O scoți în lesă sau nu e rasă clasificată ca periculoasă? Sau n-are picioare să meargă singură? Sau o ții legată de calorifer și o vede soarele numai când vrei tu?

Limbaj toxic. Nino nino.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Amarena a spus:

O scoți în lesă sau nu e rasă clasificată ca periculoasă? Sau n-are picioare să meargă singură? Sau o ții legată de calorifer și o vede soarele numai când vrei tu?

Limbaj toxic. Nino nino.

Vezi ? Suferi de aceeasi paranoie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

Dap.

Si tu.

Deci misterul sa rezolvat fix cum au zis eu. Singurul abuzator din poveste e mintile voastre care va abuzeaza singure.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nope. Un om normal ar fi intrebat: iesim la o prajitura? sau  - unde vrei sa iesim? sau - vrei sa iesim undeva? Nu "o scoti" ca nu e caine, sau un obiect.

Ca sa nu mai spun ca asta cu iesitul la o prajitura e plictisitoare, si poate sa mearga oricum si singura daca vrea are are pofta. Stai la masa si mananci te ia moleseala. Nu. Invit-o la un film, sa aveti ce discuta dupa. Invit-o la patinoar, acum ca s-au deschis, sa faceti niste miscare. Vara la o hidrobicicleta pe lac, la o iesire cu bicla, la un badminton, urcati-va in tren si mergeti la munte. Se pune sangele in miscare, si dupa aia vine si pofta de mancare. Abia dupa aia invit-o la un restaurant, nu la cofetarie, ca nu e la gradi. O inviti la modul> Ce-ar fi sa mergem sa mancam ceva? Ce fel de mancare iti place? Mergeti unde spune ca ii place. Sau daca stii tu un restaurant cu mancare buna, recomanda-l tu, propune-l tu. Luati un platou ceva, sa impartiti la doi ca e mai intim, un vin bun, si stati de vorba pana va dau aia afara din restaurant, ca inchid. Hai ma, ce naiba, trebuie sa te invatam noi?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un om normal ar fi intrebat: Printesica lu Nicusor, vrea dragalasenia dumneavoastea mult prea delicata, sa imi ofere, sa isi rupa din timpul ei mult prea pretios, o clipa pentru a o delecta la o prajiturica dulcica ? Multi pupici! :*:*:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×