Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Grand Slam la moment!

Postări Recomandate

Cori Dionne „Coco” Gauff se impune la US Open în finala cu Sabalenka. Astfel, la 19 ani, obține primul Grand Slam din carieră. 

 

Astăzi avem și finala la băieți, dintre Djokovic și Medvedev, în urma căreia vom afla răspunsul dacă Djokovic va câștiga cel de-al 24-lea Grand Slam dintr-o carieră uimitoare.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Castigatorul este Djokovic, dar si Medvedev a jucat pan'la ruptul oaselor din toate puterile!!!   

Aia 2 barbosi rusi antrenori se comportau si aratau ca doi suspecti in crima si cautati de FBI, INTERPOL sau chiar KGB :donatello:

Am vazut inceputul emisiunii din garderoba si festivitatea finala care mai merge si cateva minute in momentul unde a cazut Medvedev.

Ma doare capul, cerul este foarte acoperit de nori, aproape imi stau pe cap si asta inca din copilarie imi provocau durere de cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok. S-a terminat și la băieți și Djokovic câștigă finala cu Medvedev, cu 3-0 la seturi. 

Ce putem spune? Djokovic câștigă cel de-al 24-lea Grand Slam dintr-o carieră uimitoare și pare a mai avea resurse pentru a câștiga încă un Grand Slam. Uimitor jucător, te întrebi doar unde o să se oprească...

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Vriies a spus:

Ok. S-a terminat și la băieți și Djokovic câștigă finala cu Medvedev, cu 3-0 la seturi. 

La mine s-a terminat aseara devreme acel meci!!! 

Omu' voia sa pariez cand aveam o durere de cap, care a trecut imediat cand a inceput sa sufle vantul, iar undeva a plouat.

Pe urma a inceput piciorul drept sa ma doara ...  dar eram sigura ca Djokovic va castiga.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Australian Open, stimați telespectatori. 

Turneul masculin e cu Djokovic și rusi. 

Cel feminin e cu surprize. :eek:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am rabdare sa casc gura la tenis, ping-pong sau asemenea jocuri.  Nu cred ca am vazut in viata mea un meci din asta de la cap la coada  :no: 

Zilele astea de cate ori am trecut prin Living room, Tsitsipas era pe ecrane, in reluare cred ca se mai arata meciurile, l-am zarit si pe Federer.

De cand se depune un mare effort sa elimine pe Simona, nici gunoi nu valoreaza pentru mine aceste intreceri "sportive".   

N-avem de dat nici bani pe aceste canale sportive ca ne trensmit gratuit jocurile cand joaca si americani si se pariaza la greu pe capetele

marilor atleti, care-i un mare VENIT pentru un grup de lowlifes, unii innebunesc si fug dupa ei in Australia sau pe Luna!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine să cred! Djokovic- Sinner: 1-3. Adică Sinner l-a bătut pe Djokovic și va juca finala cu Medvedev. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi noapte ceva din meci dar am adormit imediat ... insa am observat ca era schimbat la aspect in totalitate.   

Precis si peste el trece timpul, sau eu nu l-am vazut demult dar avea ceva schimbat.   Daca n-a luat acel VACCIN ... :meeting:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, toți ne întrebam unde o să se oprească Djokovic cu Grand Slam-urile. Deocamdată s-a oprit aici. Va mai câștiga vreun Grand Slam? Greu de spus, deși se pare că deocamdată încă este în formă.

In fine..

La feminin, avem finală între Sabalenka și Sheng.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×