Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Grand Slam la moment!

Postări Recomandate

Acum 7 ore, The Unknown a spus:

Coruptia funtioneaza la toate nivelel sociale, mai ales la cele mai inalte.

Alegerile prezidentiale sint un teatru sa agite prostimea!!!  

Nu la acest nivel în sport. Ma scuzi ca nu am precizat. Adică la cel mai înalt nivel nu știu dacă se baga cineva sa masluiasca rezultatul jocului la ce interese financiare sunt la mijloc... Între care, desigur, și câștigurile din pariuri joaca un rol foarte important. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

Fabulații a la Olga. Atât înțelege ea din tenis. Anume că Djokovic s-a lăsat bătut, ca să prospere pariorii, eventual obținând și o recompensă grasă. Halal!

Plus ca el a spus mereu ca își dorește cât mai multe titluri de grand slam. Sunt convinsa ca prețuiește jocul mai mult decât banii. 

Asta îmi amintește de declarațiile Simonei Halep când pierdea. Mereu optimista se declara fericita ca poate juca tenis. Mereu mi-a plăcut ideea asta la ea. Spre deosebire de Ons Jabeur care zicea ca e cea mai trista zi din viata ei ca a pierdut finala de anul acesta. 

 

 

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi fain. Însă ITIA, organismul care este parte în proces și care o acuză pe Simona Halep de dopaj, a precizat însă că „o decizie în cazul Simonei Halep nu a fost încă dată”, astfel că Simona încă nu are asigurată prezența la ultimul Grand Slam din 2023 - US Open.

Se pare că acest caz este foarte complicat, iar perioada de analiză s-a prelungit din cauza speței foarte dificile. Astfel, Simona așteaptă în continuare cu sufletul la gură sentința „judecătorilor”.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Start US Open 2023. 

La fete, azi se termină meciurile din calificări. Gabriela Ruse (166 WTA) reușește să treacă de toate cele trei tururi de calificare la US Open, alăturându-se și ea celor patru tricolore” acceptate direct pe tabloul principal: Sorana Cîrstea (30 WTA), Irina Begu (40 WTA), Ana Bogdan (59 WTA) și Patricia Țig (705 WTA).

La băieți, parcă am avea o întrebare: Va reuși Djokovic să câștige cel de-al 24-lea titlu de Grand Slam din carieră? 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun. Turul doi la US Open...

La fete noi am rămas în competiție cu Sorana și cu Patricia Țig. Să vedem dacă măcar una dintre ele va reuși o calificare în turul trei. O primă surpriză o constituie eliminarea Mariei Sakkari și  a Carolinei Garcia, jucătoare din primele 10 WTA. 

La băieți, o primă surpriză ar fi eliminarea lui Holger Rune, numărul 4 ATP.  Și rămân cu întrebarea care nu-mi dă pace: Va reuși Djokovic să câștige cel de-al 24-lea titlu de Grand Slam din carieră? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sorana reușește surpriza de a o bate pe Rybakina (numărul 3 WTA), cu 2-1 la seturi, mergand astfel în optimi. Felicitări Soranei, chiar nu mă așteptam ca Sorana să lege trei victorii la acest Grand Slam! Pentru un loc în sferturi, va trebui să treacă de Belinda Bencic (locul 13 WTA). 

Djokovic merge și el în optimi după ce-l bate pe Djere în 5 seturi (nu fără emoții, pentru că a fost condus cu 2-0 la seturi). 

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sorana reușește încă o surpriză, învingând-o în două seturi (6-3, 6-3) și pe Belinda Becic, calificându-se astfel în sferturi! Este cea mai bună performanță a Soranei la un Grand Slam. De fapt, Sorana și-a egalat performanța, să spunem așa, pentru că a mai atins sferturile de finală la un Grand Slam, acu' vreo 14 ani, la Roland Garros. Însă marți Sorana va avea ocazia să-și îmbunătățească palmaresul, dacă în sferturi va trece și de Muchova (locul 9 WTA). Oricum ar fi, până cum un parcurs foarte bun al Soranei la Flushing Meadows pentru care merită felicitată.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, Ostapenko reușește și ea surpriza și o bate în trei seturi pe Iga Świątek - favorita numărul unu la câștigarea trofeului - urmând ca în sferturi să dea piept cu Gauff, pentru un loc în semifinale. De remarcat că, dacă va câștiga și acest meci, iar Sorana va câștiga cu Muchova, atunci vom avea o semifinală: Sorana - Ostapenko. Eh, visuri! :laugh:

În sferturi, la băieți, marele Djokovic îl va întâlni pe Fritz Taylor (locul 8 ATP în momentul vorbirii). Sigur că Djoko este mare favorit, dar să ținem cont că Fritz a cîștigat până acum toate meciurile pe care le-a disputat la acest turneu cu un sec 3-0 la seturi. Ei bine, vom vedea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×