Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Grand Slam la moment!

Postări Recomandate

A pierdut si setul 2 Rublev. Nu pot sa ma mai uit la meci, efectiv ma doare sa vad cum pierde, dintre toti preferatii mei, Rublev mi-e cel mai drag, chiar daca Alcaraz joaca mult mai frumos si e mai spectaculos de urmarit.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi Djokovic este un gentlemen, adversarii sint intimidati doar ca este #1 si mai experimentat in meserie, si asta nu este bine. 

In muzica este la fel, multi nu pot canta daca e cineva de care le place sau este foarte renumit.   

Ar trebui sa le antreneze si la acest capitol, parte din engleza de toate zilele.   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din clipa in care le dispare increderea in ei, nu le mai reuseste nicio lovitura si meciul e pierdut.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca merg cu gandul doar sa joace cu Djokovici sau altu,  este rau, ca s-au dus acolo sa castige.   Dar nu se concentreaza pe asta, mai mult de droguri sint interesati toti decat de alte antrenamente psihice sa se simta mai bine. 

Cu pumnul ridicat nu se castiga mult, dar a ramas singura exprimare acceptat si de arbitri. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fete, Magda Linnete este pentru mine marea surpriză. În semifinale deja se pot întîmpla multe chestii. Merg totuși pe mâna Rybakinei.

La băieți, Djokovic l-a executat pe Rublev scurt și clar în trei seturi. Enki, îmi pare rău pentru simpatia ta - Rublev. Lasă, că mai are timp... după Djikovic.:smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am informat ca est rus adversarul grecului, joaca frumos din cate aud ca am alte treburi mai importante, dar sint suparata ca bate joc de Simona federatia aia de tenis.    

Pe plan personal au cu ea ce au dar cel mai usor este de lipit pe droguri.  Nesimtitii au inchis cazul si rad in palme ca au luat bani multi de la cineva pentru asta!!!  

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Now Tsitsipas will face Novak Djokovic or unseeded American Tommy Paul in the men’s singles final on Sunday."

Deci, mai avem de vazut un meci excitant intre Djokovic si Tommy Paul, dar numai Duminca este ziua acea fantastica.  

 O sa ma pregatesc cu o mancare excelenta, sa celebrez si eu, bine ca mai am timp sa ma gandesc ce o sa fie pe masa ca de la atata hibernare, nici de mancare n-am chef!!!

https://www.localsyr.com/sports/sports-news/ap-tsitsipas-beats-khachanov-to-reach-1st-australian-open-final/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Djokovic is the strong favourite to reach Sunday’s final - where the winner will play Stefanos Tsitsipas. The Serbian has won all nine of his previous semi-final appearances in Melbourne while American Paul is contesting in his first ever grand slam semi-final.

Djokovic has been in supreme form as he continues his bid for a 10th Australian Open and 22nd grand slam title, but the 35-year-old has been dragged into further controversy in Melbourne after his father was filmed posing with Vladimir Putin supporters on Wednesday.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×