Sari la conținut
Forum Roportal
adal*

Recensamant 2022

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

circula candva o poveste despre cum sa prinzi porci mistreti
1 - pui mancare intr-un loc
2 - dupa ce turma de porci mistreti se obisnuieste cu mancarea in acel loc, se ridica primul gard
3- dupa ce turma se obisnuieste cu mancarea si cu primul gard....
si tot asa ...

pana la urma se pune doar o poarta iar porcii mistreti vor astepta mancarea efectiv intr-un tarc 

 

cei mai multi dau exemplul cu broasca, asta cu porcii mistreti este mai elocvent

 

Prima data iti dai datele la politie pentru ci sau permis

apoi la sistemul medical care-ti da adeverinta ca esti apt de munca

apoi la firma la care lucrezi

apoi la banca pentru cardul de salariu

apoi la firma de utilitati, tv, internet telefon...etc

si tot asa pana se va inchide poarta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu incepi de acolo ca OMU" la nastere deja are un nume si un Certificat de Nastere care atesteaza ca a avut si parinti iar ei NU traiau in pacat ci erau legal casatoriti si in fata lui Dumnezeu cu cel puti 9 luni inainte de data nasterii copilului.  Altfel ea ar fi fost foarte vinovata de comiterea marelui pacat MORTAL, inaintea actului preaSFANT, Cununia Religioasa cu toate blessing-urile.   Insa nu in toate tarile Planetei se practica nici acest sport, doar in cele mai cunoscute tari din Europa, Americi si Australia.   In tarile islamice deloc NU este important asa ceva, ca femeia/mama =ZERO, doar barbatul are VOCE si nasterea copiilor = cu pisica sau catelul nimanui a fatat langa gardul meu!!!   Fetele in aceste tari nu primesc numele tatalui doar baietii daca undeva trebuie sa fie numiti acesti copiii.   La scoala merg toti ca este altceva educatia decat in Rusia de exemplu, doar material religios se preda si de numarat. 

Cand calatoresc mai nou si se cer acte justificative, merg la un notar cu biroul pe marginea strazii cu o masina de scris Prima Editie din fosta Imparatie Britanica si are tot feluri de formulare unele chiar cu litere de Aur si tatal declara ce vrea, sint si Martori care pentru un ceai adevaresc cele spuse, si deja au un Affidavit care este valabil ca Identitate si in Statele Unite ca altceva nu exista.   Varsta n-are sens pentru ei, nu conteaza!!!   Desigur nici recensamant nu exista si traiesc cu ceva mai diferit ca animalele marea majoritate, ca exista si patura superioara, ultra bogatii dar tot cu apucaturi originale. Nu se investigheaza crimele!  De la locul unde te-au gasit intri direct in groapa in cel mai scurt timp.  Pe cine ar interesa cine a fost?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 hours ago, The Unknown said:

De ce nu incepi de acolo ca OMU" la nastere deja are un nume si un Certificat de Nastere care atesteaza ca a avut si parinti iar ei NU traiau in pacat ci erau legal casatoriti si in fata lui Dumnezeu cu cel puti 9 luni inainte de data nasterii copilului. .....

 

...pentru simplul motiv ca nu-s nici conspirationist si nici sectant!

Sunt un om obisnuit, care observ si care am intrebari .

Ce este gresit aici?

De-as fi fost singurul m-ar fi trimis lumea la culcare....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:

De-as fi fost singurul m-ar fi trimis lumea la culcare....

In viata reala, EVIT asemenea oameni, nu-i consider NIMIC, evit si locurile unde-s acceptati sub orice forma dar si anturajul acestora!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, The Unknown said:

In viata reala, EVIT asemenea oameni, nu-i consider NIMIC, evit si locurile unde-s acceptati sub orice forma dar si anturajul acestora!!!

ce noroc pe capul tau 

in Ro este invers, cei mai multi sunt buni si iubitori in viata virtuala si invers in realitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/1/2022 at 8:01 PM, Rodica` said:

Cercetarea sociologica numita recensamant e o treaba obligatorie. Dar dacă plătești amenda poți sa nu participi. Sa nu te fure de cenepeu sau ceva. 

Obligatorie zici?

Ia vezi, te rog, asta-i tot conspiratie?

"Pentru culegerea datelor s-a utilizat platforma Survey Solution (SuSo) dezvoltată de Banca Mondială, iar aplicația de colectare a datelor a fost dezvoltată de către Banca Mondială"

e din documentul asta oficial

https://www.recensamantromania.ro/wp-content/uploads/2021/11/Minuta_CCRPL2021_12.04.2021.pdf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rayn a spus:

Obligatorie zici?

Ia vezi, te rog, asta-i tot conspiratie?

"Pentru culegerea datelor s-a utilizat platforma Survey Solution (SuSo) dezvoltată de Banca Mondială, iar aplicația de colectare a datelor a fost dezvoltată de către Banca Mondială"

e din documentul asta oficial

https://www.recensamantromania.ro/wp-content/uploads/2021/11/Minuta_CCRPL2021_12.04.2021.pdf

Da, precis. Ca am eu timp sa .... :spike:

Rezumat sau pasaje edificatoare, te rog.

 

Si, da, este cumva obligatoriu pentru populatie. Se aplica o amenda pentru necompletare. Nu inteleg daca te referi la altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/13/2022 at 11:35 AM, Rodica` said:

Da, precis. Ca am eu timp sa .... :spike:

Rezumat sau pasaje edificatoare, te rog.

 

Si, da, este cumva obligatoriu pentru populatie. Se aplica o amenda pentru necompletare. Nu inteleg daca te referi la altceva.

Inteleg....timpul tau ti-a fost rapit .....astfel incat sa nu mai ai timp nici macar sa-ti pui intrebari

ci doar sa raspunzi la niste intrebari

autoritatile carora le spunem,..oficiale, (trecatoare dealtfel - vezi Catu cu cele 120 mil doze de vaccin) pot impune o obligativitate la fel de trecatoare 

dar daca nu ti-ai pus intrebari...ehe...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, dom'le, numai schimbarea e ceva constant, cum zicea nen'tu Gicu de la scularie. Ai dreptate. Cîțu este cel mai bun exemplu. Poate fi pus în cartea despre schimbare. 

În ceea ce privește timpul meu, ai mare dreptate ca mulți sunt cei care abuzează de el și nu am timp sa îmi pun întrebări, asa cum zici. 

Inafara cnpului, ce crezi ca ne mai fura ăștia cu recensământul lor? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci platforma aia nu e funcțională fapt pentru care merci, nu vreau zi libera. Acum am înțeles eu de ce se da ziua aia libera. Ca în ziua aia sa încerci toată ziua sa intri pe platforma aia, că o zi îți trebuie numai pentru asta.

Eu aștept recenzoru, ii fac o cafea și completam în liniște, ca acu 10 ani, formularul necesar. 

Am aflat ca amenda de necompletare e 3000 lei. Și la o adică nu m-au făcut pe mine aia 3000. 

Asa e organizarea, asa răspundem. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×