Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

Anomaliie pandemice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Acum 17 minute, Amarena a spus:

Da' Trudeau așa a arătat el mereu sau s-a operat să aiba un aspect mai androgin?

Poate ca așa vor arata toți "nemuritorii".

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 30 minute, Fiero a spus:

Poate ca așa vor arata toți "nemuritorii".

Nemuritori? Sa stii ca si eu ma gandeam ca astia care vor sa schimbe lumea, au descoperit ceva care sa le faca viata atat de lunga, cat sa se poata bucura de schimbarile tampite pe care incearca acum sa le faca cu japca, altfel nu sunt decat niste idioti.

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 36 minute, adal* a spus:

Nemuritori? Sa stii ca si eu ma gandeam ca astia care vor sa schimbe lumea, au descoperit ceva care sa le faca viata atat de lunga, cat sa se poata bucura de schimbarile tampite pe care incearca acum sa le faca cu japca, altfel nu sunt decat niste idioti.

Se gandesc, fireste, cred ca ai ratat când am postat asta. Cei care lucreaza la Amazon pot confirma, cunosc povestea. Si Harari vorbește despre asa ceva in cartile lui, sunt multi oameni de stiinta care de ani de zile sunt implicați in studii pentru amortalitate.

Eu sunt de parere că sunt doar niște psihopati care se cred zei.

Să te uiți și la Seaspiracy, e pe Netflix. Eu ma întreb: dacă un asemenea film a fost făcut public, totuși, câte secrete abominabile rămân ascunse? Poate ca cineva se distrează oferindu-ne câte o porție de adevăr, cate o lingurita din marele borcan. Și mai cred că  în spatele tuturor acestor psihopati împinși în față se află unii pe care nu îi mai interesează nimic din ceea ce ii interesează pe psihopati aflati la vedere, cei care sunt tot un fel de păpuși, desi se cred stăpânii Universului, aleși de păpușari pe anumite criterii: egoism, lipsă de empatie, cinism, condusi de ambitii prostesti, cum sunt goana după bani, functii, care le dau un aer de superioritate fata de restul semenilor si ii fac sa se simta speciali. Iar cei din umbră  privesc tot ceea ce se întâmplă ca si cum ar asista la o piesă de teatru. Si asta e singura distractie care le-a mai ramas pe lumea asta, singurul lucru care ii mai face sa se simta vii,  pentru că ei sufleteste sunt morti de multă vreme.

https://www.stiripesurse.ro/jeff-bezos-crede-in-proiectul-tinerete-vesnica-investeste-3-miliarde-de-dolari-pentru-a-pacali-ciclul-vietii_2201720.html

Editat de Fiero
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Fiero a spus:

Se gandesc, fireste, cred ca ai ratat când am postat asta. Cei care lucreaza la Amazon pot confirma, cunosc povestea. Si Harari vorbește despre asa ceva in cartile lui, sunt multi oameni de stiinta care de ani de zile sunt implicați in studii pentru amortalitate.

Atunci chiar ca omenirea nu mai are nici o sansa. Deci psihopatii astia se cred noii zei. Explicabil atunci tot ce se intampla.

Bine, explicabil pentru unii, altii se pare ca se vor bucura de noii zei., chiar daca acum nu prea inteleg ei bine ce li se pregateste.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valeriu Gheorghiță:

”Practic, cred că se va renunţa la majoritatea restricţiilor şi, din acel moment, fiecare va trebui să fie mai responsabil pentru sănătatea lui şi a celor cu care se întâlneşte, a celor apropiaţi, a bunicilor, a părinţilor vulnerabili. Cred că este momentul să înţelegem că doar noi putem să schimbăm parcursul acestei infecţii pe mai departe”

 

Daca spunea asta acum un an, risca sa fie luat in vizor pentru zadarnicirea combaterii bolilor.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, adal* a spus:

Atunci chiar ca omenirea nu mai are nici o sansa. Deci psihopatii astia se cred noii zei. Explicabil atunci tot ce se intampla.

Bine, explicabil pentru unii, altii se pare ca se vor bucura de noii zei., chiar daca acum nu prea inteleg ei bine ce li se pregateste.

Eu nu aș fi așa pesimistă, viitorul omenirii e incert, asta e singura certitudine pe care o avem despre viitor. Sună ciudat, știu, dar asta e realitatea, poate că adevărații păpușari, chiar dacă sunt psihopati, sunt manati de intentii bune, iar daca vor observa ca mai exista oameni pentru care omenirea merita sa fie salvată, ii vor ajuta să o salveze (si asemenea oameni exista, dar nu stiu cati ar trebui sa fie sa ii multumească si majoritatea acestor oameni  nu e considerata meritoasa, daca e sa ne luam dupa criteriile dupa care noi obisnuim sa evaluam un om). Sau vor lăsa omenirea să se lupte cu amortalii. Habar n-am, stiu ca pentru aceste presupuneri unii mă vor acuza ca-s nebuna. Ar fi trist daca mi-ar pasa de parerea lor. Dar mie nu imi pasă.  :)

Uite un OM!

„Mi-ar plăcea atât de mult ca acea persoana fara adăpost, singurul care a salvat umanitatea, chiar dacă era prea târziu, să aflăm cine este.”

https://miscareaderezistenta.ro/actualitate/paris-fotograful-rene-robert-moare-in-mijlocul-strazii-in-indiferenta-trecatorilor-59760.html

 

 

Acum 1 oră, Rayn a spus:

Valeriu Gheorghiță:

”Practic, cred că se va renunţa la majoritatea restricţiilor şi, din acel moment, fiecare va trebui să fie mai responsabil pentru sănătatea lui şi a celor cu care se întâlneşte, a celor apropiaţi, a bunicilor, a părinţilor vulnerabili. Cred că este momentul să înţelegem că doar noi putem să schimbăm parcursul acestei infecţii pe mai departe”

 

Daca spunea asta acum un an, risca sa fie luat in vizor pentru zadarnicirea combaterii bolilor.

 

 

Șobolanii parasesc primii corabia. Stiu, jignesc șobolanii, ei sunt niste fiinte mult mai inteligente decât le credem noi ca sunt. 

Daca Trudurica si Macrou ar merita un Oscar pentru "mascariciul anului", al nostru Ghiță ar lua Zmeura, sau cum dracu se numeste premiul ala pentru cea mai proasta interpretare, nu-mi bat capul. Cică nu isi vaccineaza copiii ca sa beneficieze de vaccinuri cati mai multi alti copii aflați  in situatii mai putin privilegiate decat copiii lui. Cata generozitate, domnule, mai ca mi-ar frange inima! Daca nu as cunoaste adevarul, fireste, ca vaccinurile sunt pe toate drumurile, or fi ele expirate, dar le-au prelungit termenele, ce mai conteaza?! Zi-le, Ghiță, mai zi-le! Tu e posibil sa plătești pentru tot ceea ce declari acum. Ai vrut functie si onoruri? Le ai, nene! Aia de te-au impins in fata se ascund dupa tine si vor scapa, iar atunci cand vor mai avea nevoie de unul ca tine, il vor găsi repede, are balta peste!:biggrin:

 

Uitasem de asta. Sunt si romani printre tiristii din convoi 

FB_IMG_1643446130043.jpg

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Fiero a spus:

Mi-ar plăcea atât de mult ca acea persoana fara adăpost, singurul care a salvat umanitatea, chiar dacă era prea târziu, să aflăm cine este.

"Comment en sommes nous arrivés à oublier la base même de ce qui fait l'humanité ? Repose en paix cher ami." Citat

Sad, very sad.

Formidabila pancarta pe care o afiseaza tipii.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 36 minute, Amarena a spus:

Au stricat-o un pic cu "then" ăla, dar din avion nu se vede.

Nu am observat "e:-il ala in loc "a", aerian cum sunt. :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×