Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Alegeri parlamentare 2020

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 18 minute, Enki a spus:

Aur inseamna Moscova, nationalism de ala din topor,, sovinism, anti stiinta, anti progres sub masca romani verzi.   E Vadim intors din morti, doar ca sub forma de oameni inculti

E imitatie de Aur de 2 Karate din plastic chinezesc lustruit, am inteles!!!  :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AUR = Alianța pentru Unirea Românilor ... acum e si mai clar situatia si cred ca e vorba despre romanii din jurul teritorial al romaniei, nu ceangăi cu olteni.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 încerc să găsesc niște date, pentru a încerca să anticipez rezultatul final.

Astfel, cică prezența la vot a fost de circa 5,79 milioane de alegători. Una scăzută, asta e.

Diaspora a dat circa 262 000 de voturi, ceea ce înseamnă cam 4,5 % din voturi. 

Dacă aceste cifre, luate din media, sunt corecte, atunci probabil că PNL și USR Plus vor avea cam cu încă 1,5-2 procente în plus, față de ceea ce s-a estimat în seara asta, iar ordinea va fi:

PNL

PSD

USR Plus

UDMR

-------------

Cu privire la PMP, Pro Ro și AUR, aceastea fiind foarte aproape, departajarea rămâne cu semnul întrebării până când numărătoarea va fi „bob numărat”.

 

Mă rog, asta e estimarea mea, rămâne de văzut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pmp si proromania se pare ca nu intra. Daca e sa ma bucur pentru ceva, ma bucur ca curva aia de tariceanu care atarna de functii de la revolutie incoace, zboara in sfarsit din parlament, in mortii lui.

aur sa ia 8% e jalnic, nu ne mai facem bine, si aratam ca nu intelegem nimic din ceea ce inseamna culisele jocului politic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Psd cu aur se vor alia, iar in felul asta udmr nu va mai avea de ales decat cu pnl și usrplus

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma bucur ca Ponta si Tariceanu nu ating pragul. Adiossss!

AUR va fi pe la 10%.

PMP trece, asa incat PNL + USR + PMP si cel mai probabil UDMR vor forma majoritatea. Mai ales ca UDMR a zis ca vrea o guvernare de centru dreapta.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa treaca pmp numai pt faptul ca base musca din psd cand apuca. Pentru ca in rest, sunt cateva specimene pro biserica coalitia pt familie si anti ue in el care mai curand la aur si-ar avea locul.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Enki a spus:

Sper sa treaca pmp numai pt faptul ca base musca din psd cand apuca. Pentru ca in rest, sunt cateva specimene pro biserica coalitia pt familie si anti ue in el care mai curand la aur si-ar avea locul.

Daca-i platit de A.U.R. cu auri, se reflecta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×