Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Heroes V - problema + rezolvare

Postări Recomandate

Va rog ajutati un sarman...am incercat tot ce am stiut...cica nu gaseste d3dx_25.dll

Stie cineva cum ii dau de cap?

cred ca e ceva la placa grafica.De unde ai heroes V?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa downloadezi DirectX 9.0c sau DirectX 9.0. pentru jocuri.

Nu stiu ce DirectX folosesti tu, dar daca citesti cu atentie pe site la Microsoft, vei vedea ca sunt oarecum impartite pe categorii. In primul exemplu pe care l-am dat problema cu acel d3dx_25.dll este rezolvata.

De asemeni, erorile ca cea prezentata de tine mai pot fi rezolvate prin niste update-uri, aceasta fiind calea cea mai simpla.

 

Atentie: necesita VGA!

 

 

cred ca e ceva la placa grafica.De unde ai heroes V?

 

N-are nici o treaba cu placa grafica! :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Help me plz.. cine imi trimite si mie id ul lui de yahoo sau macar imi raspunde pe forum problema e ca am reinstalat windowsul si acuma cand vreu si eu sa bag hammers of fate nu mai pot pt ca stupizenia de install shield se i-a automat dupa intrarile din registrii si cum eu nu le mai am ca am reinstalat winul atunci ce sa fac .. si ma intrebam daka puteti sa imi da-ti si mie un screen macar sa ma ajutati oarecum ca nu mai am nici cd ul de heroes 5 .. am heroes 5 instalt si nu merge in concluzie sa bag hammers of fate si nu il pot juca .. da ce sa mai zic . plz help BTW email veteranu89@yahoo.com

P.S. Logic, doresc sa introduc "registry entries" manual ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La penultimul nivel de la ultima campanie "wizards" , dupa ce trec de prima garnizoana inamica si o cuceresc ,dau "end turn" si mi se blocheaza complet! Imi iese din joc si apoi apare "this program is not respondibg bla bla bla".

Ajutati-ma plssssssssssss!

Sau jocul ne e bun?

Am utilizat apoi un patch pentru verisune1.3 (yo foloseam 1.0) si nu se mai blocheaza dupa prima garnizoana , ci dupa a doua!!!

Ajutor plsssss!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sal.eu nu am ajuns inca acolo dar nu poti sa-mi zici cum ai reusit cu "tears of asha"?te rog mult

 

 

omu daca te referi la ultima misiune de la compania 1 atunci te pot ajuta cu placere

1) dupas ce ai cucerit castelu si ai eliberato pe elizabet(ee in apropierea casteelului pazita de 2-4 pit lorzi) trebe sa rezisti cateva valuri inamice

2) apoi trebe sa gasesti 3 obeliscuri ;

primul-langa castel (numi mai amintesc bine i se para ca mai jos si putin la dreapta)

2 jos de tot apoi stanga de tot

3 pleci de la castel si iao la dreapta de tot

dupa ce le gasesti pe toate 3 gasesti o harta cu un punc situat pe ea

acol e tear of asha mergi acolo, dai dig,si primesti un artefact,dute in castel click te town hall si OLE! ai construit ttear of asha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms foarte mult.am gasit-o :roll:.acuma m-am intepenit la necromancer campaign la prima misiune(The Temptation).nu pot sa ma duc mai departe ca pe drum sunt inamici pe care nu pot sa-i distrug ca nu am multa forta!!!ce pot sa fac?sau este ceva cheaturi pe care pot sa o folosesc?:bye: ms iarasi!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

omu:

 

 

1-exista cheaturi dar NU ti le recomand ca ti se poate bloca sau nu poti trece de un nivel (cum am patit eu)

 

2-inamcii aia vrajitori NU trebuie atacati ocolestei

 

3-eroul tau poate aduna trupe nemuritoare free ;ocoleste vrajitorii si iale pe toate vei avea nevoie

 

4- cand intrii in subteran ai grija sa fi luat toate trupele caci nu te mai poti intoarce deoarece vei fi urmarit

 

5-cand iesi din subteran trebe sa te bati cu cineva si dupa ce il invingi misiunea este terminata

URAAAAAAAA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×