Sari la conținut
Forum Roportal
no-user-name

Sfarsitul suprematiei americane?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Erdogan vrea să cucerească planeta: „Niciodată nu am fost atât de aproape ca acum”

Are si cu ce sa se mandreasca pe langa femeile pe care se bazeaza!!!  El n-a bagat in buzunar privat banii europeeni, ci a pus la punct tara si se vede ... a construit sistem ce circulatie Metro, Hoteluri moderne pentru turism de invidiat, locuri de munca noi, produce tot ce are nevoie in tara dar si vinde surplusul ca s-a largit orizontul si in agricultura, in Arizona folosim Ulei din Floarea-Soarelui turcesc, gemuri si multe conserve, imbracaminte, etc.  Din Romania Branza de Burduf care era deja  lichid cand am taiat scoarta de plastic in care era, la un pret extrem, prajiturele cu chimicale din Italia parca pentru Romania, magiun am luat recent, este acceptabil daca n-a fost mucegait.  Merita sa domneasca pe un larg teritoriu!!! 

https://evz.ro/erdogan-vrea-sa-cucereasca-planeta-niciodata-nu-am-fost-atat-de-aproape-ca-acum.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt n documentare pe youtube cu frackingul, si poze pe google, 2/3 din america e șvaițer, fermierii și-au vandut pamanturile petroliștilor pentru fracking, incepand cu 2005, bumul a fost in 2017 (maximul de extractie)

minciuna a fost ca un puț are viața sute de ani, cand colo, maxim 1-2 ani

 

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 25.05.2020 la 3:39, no-user-name a spus:

Si daca ai vorbit cu unul care e suspectat de trafic de droguri intri rapid in vizorul politistilor.   

La 25.05.2020 la 3:39, no-user-name a spus:

afro-americanii si hispanicii din America sunt inarmati, tatuati , drogati si traiesc in cartiere ce aduc a ghetou, desfasurand activitati ilegale in clanuri. 

 

Cele doua realitati expuse par a fi in contradictie. Pe de o parte, politia are puteri mari de monitorizare, pe de alta parte bandele isi fac de cap fara teama.

Daca politia are asa drepturi, cum de nu le aplica pe bande?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, observant a spus:

Cele doua realitati expuse par a fi in contradictie. Pe de o parte, politia are puteri mari de monitorizare, pe de alta parte bandele isi fac de cap fara teama.

Daca politia are asa drepturi, cum de nu le aplica pe bande?

Nu sunt in contradictie, citeste mai bine

E ca acum, daca esti infractor bazat, tatuat faci parte dintr-o banda si faci infractiuni ca un pro, nici nu se uita politia la tine

Daar, daca ai vorbit cu vecinul lui matusa lui soferul autobuzului care parcheaza vis-a-vis de catelul unui infractor, imediat te salta.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, Kleopatrah a spus:

E ca acum, daca esti infractor bazat, tatuat faci parte dintr-o banda si faci infractiuni ca un pro, nici nu se uita politia la tine

Ca-n Matrix: Smith si agentii lui ii lasa in pace netulburata pe Merovingian si infractorii acestuia, sa-si faca de cap in Matrix. Dar cand Neo si trupa lui isi baga nasul unde nu le fierbe oala, devin suspecti si sunt luati la tabacit.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Avalon73 a spus:

minciuna a fost ca un puț are viața sute de ani, cand colo, maxim 1-2 ani

Eu stiu ca foarte multi din Romania au cumparat pamant in Texas cu sonde de petrol insa nu voiau sa lucreze mai departe acolo in pustietatea aia.  Dupa lege, daca nu-ti platesti taxele de proprietate cativa ani, se confisca pamantul, casa sau magazin, ferma.  Asa au patit un mare numar de aventurieri care voiau sa devina JR ca si-au cumparat palarii asortate la moda!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×