Sari la conținut
Forum Roportal
no-user-name

Sfarsitul suprematiei americane?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din pacate ce va veni peste EU si restul lumii dupa caderea / distrugerea SUA, este mult mai sinistru. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O parte se poate distruge dar nu toata USA, cine n-a trecut pe aici sa vada cat este de lung si lat, presupune numai asta.   Nici Europa nu se poate distruge!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rayn a spus:

aveti fragmentul aici    https://www.youtube.com/watch?v=mGxtmV6eHzc

Propaganda romana de VAMA???  M-ai facut sa rad.   Daca romanul ala asa vorbea cu americaul deja era pe lumea aialalta!!!  Cunosc procedurile vamale romanesti, sint toti scarbosi si vor sa-si arata coltii, pacalesc la schimbatul banilor, anuleaza vize de intrare, confisca pana si chiloti, si multe alte ilegalitati aplica pe cetateni de rand.  Insa nu vad tiganimea cum trec granita si umple o camioneta cu marfuri din Shop-ul convenient located intre 2 tari.   Eu n-am dat bani nici la acei destepti niciodata.        

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, The Unknown said:

...M-ai facut sa rad.   Daca romanul ala asa vorbea cu americaul deja era pe lumea aialalta!!!....      

eu am pus mesajul din clipul acela

la ora asta si daca vorbesti contra ucraina risti sa fi spulberat

pentru ca.... suprematia americana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, The Unknown said:

Propaganda romana de VAMA???  M-ai facut sa rad.   Daca romanul ala asa vorbea cu americaul deja era pe lumea aialalta!!!  Cunosc procedurile vamale romanesti, sint toti scarbosi si vor sa-si arata coltii, pacalesc la schimbatul banilor, anuleaza vize de intrare, confisca pana si chiloti, si multe alte ilegalitati aplica pe cetateni de rand.  Insa nu vad tiganimea cum trec granita si umple o camioneta cu marfuri din Shop-ul convenient located intre 2 tari.   Eu n-am dat bani nici la acei destepti niciodata.        

Olga, plizzz, nu le mai da apă la moară celor care visează la distrugerea UE și SUA și implicit la propășirea Rusiei. :) Lasă-i să-și dea like-uri între ei! :)))

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SUA isi va mentine suprematia asupra Japoniei, Coreei de sud, Tailandei, Australiei, Canadei si a Europei de vest si nord-vest, asa ca oricum putem spune ca va ramane cu oarecare suprematie. 

Rusia se va proposi oarecum teritorial, insa viata rusului de rand nu se va inbunatati. 

UE nu stim cum va evolua ori daca vor exista doua UE, a doua o posibila confederatie germana. 

In schimb China, Indochina si India, adica Asia de sud-est si Asia de sud, vor cunoaste adevarata suprematie economica a lumii si vor dicta comertul mondial si finantele.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Rayn a spus:

la ora asta si daca vorbesti contra ucraina risti sa fi spulberat ... pentru ca.... suprematia americana

N-am nici un motiv sa vorbesc PRO de ceva ce nu-mi place, inca eu decid asta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, zod a spus:

In schimb China, Indochina si India, adica Asia de sud-est si Asia de sud, vor cunoaste adevarata suprematie economica a lumii si vor dicta comertul mondial si finantele.

Asa ceva nu se va intampla curand.   Pana nu ajunge pe aici iar ceva virus de la muncitorii din acele fabrici poate vor reusi sa vanda haine, pantofi, insa au multe "defecte" toate marfurile ca sint gresit estimate la marimi si masuri dar si mai incolo, croiala parca nu este pentru un om, doar asa ... nu exista simetrie si multe alte lipsuri fata de cerintele locale.   Stiu ca ar dori sa faca asta tarile asiatice insa nu vor reusi.   

Mi-e ca va fi inchis si magazinul COSTCO unde cumparam in mare volum anumite alimente si cele necesare in casa ca multe articole nu sint ceea ce este scris si desenat pe ambalaj.  Niste investori din India au cumparat lantul de magazine, dar apar si articole stricate si urat mirositoare in vitrinele de carne si peste.   Asta daca iese la control, sint dusi cu toti in puscarie.   Deja si noi ducem inapoi mai mult de jumatate din marfuri ca nu mai sint la fel ca inainte.   Aici nu este India, comanda clientii nu vanzatorii.   Deja mi-e frica de marfurile lor si nu cred ca sint singura.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×