Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aseara la stiri ne-a anuntat ca 2 copiii si un adult in Phoenix au fost diagnozati cu Measels = Rujeolă si nimeni nu era deloc vaccinat si s-a mai dus intr-o tara care abia sta pe un picior si de acolo a adus boala.   

"PHOENIX- Three related cases of measles have been confirmed in Maricopa County, health officials said on Sept. 1

The cases involve an adult and two minors. One person was hospitalized and all three people are unvaccinated."

https://www.fox10phoenix.com/news/3-measles-cases-confirmed-in-maricopa-county-health-department-says

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar vor sa introduca masca de purtat obligatoriu ca incepe sezonul stranutarilor, al tuselor si al COVID-ului.   Ca sa evitam iar un Lockdown, mai bine punem masca, la noi intervine si furtunile de praf care ineaca pe oricine, animale si avioane sint incluse aici.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si pe bune, au dreptate daca mai apar boli infectioase transmisibile prin aer, precum a fost in Argentina recent detectat un focar de pneumonii provocate de Bacteria Legionella care s-a soldat cu 11 morți.    Bacteria misterioasă a infectat și personalul medical  :eek:      

"Originea acestor pneumonii bilaterale grave a atras atenţia corpului medical local, cu atât mai mult cu cât examenele iniţiale au eliminat ipotezele privind COVID-19, gripa şi hantavirusul (transmis de rozătoare) drept cauze ale îmbolnăvirilor."

https://www.stirilekanald.ro/focar-de-pneumonii-provocate-de-bacteria-legionella-morti-20249539

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://retetesivedete.ro/vestea-care-va-intrista-romania-lidia-fecioru-are-nevoie-de-ajutor-si-de-rugaciunile-voastre.html?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery 

„Lidia Fecioru are nevoie de ajutor și de rugăciunile voastre” ... a contactat virusul SARS-COV2 și se pare că nu e o formă tocmai ușoară, dar nici gravă.

Precis este bine vaccinata, dar nu cred ca se ocoleste partea asta, asa ca ce merita, va primi.   Eu deloc nu pot sa am mila de aceste fiinte prefacute, sa se roage popii dar nu cred ca le plateste iar de la lume vrea gratuit!!!   Oare de ce fel de ajutor mai are nevoie aceasta multi-personalitate???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 9/3/2022 at 8:44 AM, The Unknown said:

.Ca sa evitam iar un Lockdown, mai bine punem masca, la noi intervine si furtunile de praf care ineaca pe oricine, animale si avioane sint incluse aici.  

tanti....

acea masca impusa este efectiv NULA

daca vrei sa testezi, intra intr-o vopsitorie auto, unde sunt emanate particule

n-o sa te ajute, daramite la un virus.....

masca o vei purta DOAR ca sa dovedesti ca esti de acord cu masurile oficiale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:

tanti....

Nu ma chema altfel decat numele meu indicat, sau nu te mai adresa deloc.  Deloc n-ai dreptate dar insisti ca un pocait la toate prostiile inventate de altii.   

Doresc sa moara cat mai repede acest tip de oameni si sa nu fie nici tratati ca nu merita.  Sa fie lasati pe culoarul de duce la MORGA!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"CNN amintește că Regina Elisabeta a II-a nu a scăpat nici de infectarea cu noul coronavirus. În februarie 2022, aceasta a fost confirmată pozitiv, însă simptomele au fost unele ușoare, de răceală.    Regina Elisabeta a II-a a resimțit efectele COVID-19.                Chiar așa, scrie sursa citată, Regina ar fi resimțit urmările bolii, având în vedere vârsta ei înaintată."

*COVID nu iarta, nu trebuia sa fie in mai multe locuri in ultima vreme, biserica e una dintre locurile frecventate.*

https://www.capital.ro/boala-de-care-suferea-regina-elisabeta-a-ii-a-ce-s-a-intamplat-cu-ea-in-ultimele-luni.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adicatelea v-ati cam lamurit cum sta treaba cu covidul...

nu conteaza ca esti sau nu esti vaccinat impotriva lui...

culmea

aia vaccinati au de suferit

io v-am zis si tot repet

fara masca , fara vaccin, fara stiri oficiale..............abia astfel viata-i frumoasa

si curata, mai ales

astia de va tot zbateti sa demonstrati contrariul , cum ca va loveste covidul, cum ca trebuie masca, n-aveti decat sa va vaitati

mult spor va doresc in anomalia voastra

 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Rayn a spus:

...abia astfel viata-i frumoasa si curata, ...

Pune degetul pe partea CURATA ca eu nu vad nici cu ochelari!!!   Precis straluceste prea tare curatenia.

Intr-o alimentara s-a stricat frigiderul din centrul spatiului comercial unde se pun Jamboanele sa fie la rece dar usor accesibil, si altele, branzeturi in bucati mari ca e vorba de Amerika, sint si pachete de 3 kg pentru familii mari.   Credeam ca-l vor curata dupa ce firele electrice s-au schimbat, dar nu.  Imediat au inceput sa arunce marfuri noi sa-l umple cat mai repede sa mearga vanzarea.

Carucioarele de cumparaturi unde se pun copiii cu scutecele neschimbate la fel nu le mai curata nimeni decat eu, inainte sa fac 2 pasi in magazin ca mai avem servetele dezinfectante la dispozitie!!!  Lumea prefera sa astepte pentru un cart sa vada la cine a fost, sa nu se infecteze!!!   Il urmareste la masina, pe mine ma vad ca si dupa ce am terminat cumparaturile, spal bine cartul, marfurile le pun in dublu punga chiar daca e o conserva de bulion, nimic nu atinge cart-ul sa fiu safe!!!  

In alti ani eram mereu bolnava de Flu de cateva ori in sezonul rece, de cand ma feresc de altii, n-am mai fost, din Septembrie 2019, exact pe vremea asta zaceam, credeam ca voi muri!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 9/11/2022 at 1:14 PM, The Unknown said:

Pune degetul

g_el.png.7897432ada1613389f0594ea3f1f9527.png

 

acesta este un exemplu....

un exemplu despre cum poate fi eliminata o parere

ceea ce nu se putea intampla inainte de pandemia p...sc....ulii

cine are aceasta putere?

 

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×