Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de remarcat ipocrizia si dubla masura manifestata...

fiind vorba despre un clip fara o adresa, s-au apucat sa-l ia la puricat, ca fact check, ca nu se potriveste miscarea buzelor...etc

mah...

unui comunicat oficial care anunta ce anunta, de ce nu-i aplicati acelasi tratament?

de ce nu sapati? de ce nu masurati? de ce nu ganditi?

in curand va urma valul 6, veti manifesta acelasi scepticism in fata cifrelor oficiale?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu sapati? de ce nu masurati? de ce nu ganditi?

v4.thumb.PNG.dcf62780d15878ac7e4c2e6301ee6399.PNG

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iata si wiki

citez

 

Florin-Vasile Cîțu (n. 1 aprilie 1972, Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, România) este un politician și economist român, senator al circumscripției București.[3] A fost cel de-al 69-lea prim-ministru al României, în perioada 23 decembrie 2020 – 25 noiembrie 2021, ministru al Finanțelor Publice în guvernele Ludovic Orban I și II și președinte al Partidului Național Liberal între 25 septembrie 2021 și 2 aprilie 2022.[4][5]

Guvernarea sa a purtat responsabilitatea gestiunii celui de-al doilea an al pandemiei de COVID-19, fiind marcată de eșecul campaniei de vaccinare împotriva SARS-CoV-2,[6][7][8] de creșterea prețurilor la alimente,[9][10] de criza energetică,[11][12] de tensiuni constante cu partenerii de coaliție din Uniunea Salvați România și de lupta lui Cîțu cu Ludovic Orban pentru președinția Partidului Național Liberal.[13][14][15][16]

În 5 octombrie 2021, Guvernul Florin Cîțu a fost demis în urma unei moțiuni de cenzură cu un numǎr record de 281 de voturi.[17][18] A fost urmat de Guvernul Nicolae Ciucă, Cîțu fiind votat în schimb președinte al Senatului României de către coaliția de guvernare.[19][20] A demisionat din funcția de președinte al PNL la 2 aprilie 2022 și înlocuit de Nicolae Ciucă.[5][21]

nu va este clar ca a fost premier doar pentru vaccinuri si doar pentru vaccinare?

cica sa poata sa-si bea cafeaua alturi de prieteni....

pai ce va retinea mai oameni buni?

ipocrizia si minciuna autoritatilor ?

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai, va rog sa veniti cu fact check cum ca aia nu si-au dat jos masca dupa ce s-a terminat filmarea pentru prostime....

mai, si cand ma gandesc ca mai avem inca oameni care poarta masca......

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OMS se teme de o nouă pandemie. Marburg, o boală virală mortală, a făcut deja primele victime în Ghana

https://evz.ro/oms-se-teme-de-o-noua-pandemie-marburg-o-boala-virala-mortala-a-facut-deja-primele-victime-in-ghana.html 

*Speram ca nu va trece oceanele acel ceva, ci va ramane in Afrika sa se dezlantuie!!!*   

"Virusul Marburg se „înrudește” cu boala virală Ebola, având o rată a mortalității cuprinsă între 15-90%, raportat la numărul de infectări. OMS descrie virusul Marburg drept „următoarea mare amenințare pandemică”, fiind „predispus să genereze epidemii”.    Cei care contractează acest virus dezvoltă simptome precum ochi adânciți, sângerări din orificii multiple, precum nas, gingii sau ochi.   Pacienții din Ghana au suferit de greață, vărsături, diaree și febră pe langa alte simptome."

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/11/2022 at 10:54 AM, The Unknown said:

OMS se teme de o nouă pandemie. Marburg, o boală virală mortală, a făcut deja primele victime în Ghana

https://evz.ro/oms-se-teme-de-o-noua-pandemie-marburg-o-boala-virala-mortala-a-facut-deja-primele-victime-in-ghana.html 

*Speram ca nu va trece oceanele acel ceva, ci va ramane in Afrika sa se dezlantuie!!!*   

"Virusul Marburg se „înrudește” cu boala virală Ebola, având o rată a mortalității cuprinsă între 15-90%, raportat la numărul de infectări. OMS descrie virusul Marburg drept „următoarea mare amenințare pandemică”, fiind „predispus să genereze epidemii”.    Cei care contractează acest virus dezvoltă simptome precum ochi adânciți, sângerări din orificii multiple, precum nas, gingii sau ochi.   Pacienții din Ghana au suferit de greață, vărsături, diaree și febră pe langa alte simptome."

 

se face...preface ...aproape totul posibil, astfel incat teama de un virus sa nu dispara din constiinta omului!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte cand am immigrat in State era anul 1987, Januarie pe la mijloc, noi veneam din Franta si inainte am facut foarte multe testari ca SIDA/AIDS era cea mai de temuta boala doar aparut la orizont iar reprezentantul, marele actor american se trata la Paris unde a si murit parca, dar nu mai era sanatos ca o piatra, Rock Hudson.   In Spitalul Militar American am fost controlati contra boli de plamani, de sange, boli de toate felurile care ar afecta sanatatea publica americana, iar cand am ajuns la destinatie, San Diego, eram iar luati de la capat ca venim din Romania de unde am adus boli de plamani ca asa au iesit testurile ca s-a inrosit locul si mi-au dat in mana o punga de niste tablete marunte la varsat sa le mancam.  Le-am aruncat in gunoiul lor cu punga cu tot ca eu nu ma indop cu mizerii deja pipaite si m-au bagat la "discriminare" dar au cerut scuze ca aici totul se privea prin acea prisma.  

Le-am spus sa trateze chinezii ilegali adusi in cutii de conserve aici si pe negri de pretutindeni si pe altii ca la granita mexicana mereu era un rand foarte lung.  A fost o discutie mai lunga despre sanatate si boli dar nu ne-au vaccinat ca aveam Certificatul de vaccinare din Romania si Elvetia ca sint in rand cu lumea si copiii mei dar nu in Romania s-au nascut si n-au nimic de acolo.   Cica pe vremuri cine immigra venea din tara in care s-au nascut si strabunicii, nu erau updated cu absolut nimic nici americanii, era vai si amar in San Diego si in toata america.

Cei cu boli nu erau acceptati, nici homosexualii care nu erau inca infectati cu SIDA si alte restrictii se mai aplica atunci.   Ca dupa un chirias nu se curata deloc apartamentul si se lua zeci de boli, nu conta si multe alte surse de boli infectioase si bolnavi care contaminau publicul.  Batranul Bush a scos din anonimat America!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 hours ago, The Unknown said:

..., nu erau updated cu absolut nimic ...

inca o confirmare pentru cat de fericit sunt io aici

la tara lumea nu prea are timp de media

daca totusi se mai urmareste, sa zicem prognoza meteo, dimineata la protv (cel cu Esca), vine musiu Busu si atunci cand pronunta 29 de grade i se ridica tonul de parca

ar pune si ghilimele si litere mari direct in pronuntie, clar o face intentionat, asa a primit indicatii...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum spuneam, aici la tara nu-s covidati, era sa zic covidioti, aproape nimeni n-a purtat si nu poarta masca, 

au avut grija autoritatile prin politie si prin ceea ce numeam candva SALVARE sa ne inunde linistea cu sirene care sa confirme spusele unei media pe care nu prea o urmarea nimeni

era de genul...""iar mah astia cu covidu"" lor? "

acea SALVARE nu aducea si nu lua pe nimeni, doar trecea cu sirenele pompoase

ba chiar exista o filmare cu o masina pe care scria ""INTERVENTII PIROTEHNICE", un Duster imitand acustic un autovehicul SALVARE la ora 7.30 dimineata - fara trafic

influencer

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt surprins de faptul ca incepe iar cavalcada cifrelor

cine o mai crede?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×