Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In Laborator de colectat sange, scria pe usa ca masca este opțională, dar n-as fi indraznit sa intru fara cand am vazut cine sint clientii zilei.   M-am stropit cu un dezinfectant inainte de plecare, am fost prima clienta dar totusi m-am ingrozit vazand oameni cum se duc in public dimineata la prima ora.  Noroc cu A/C ca este dat la minus aproape sa nu simtim ce vedem. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, The Unknown said:

In Laborator de colectat sange, scria pe usa ca masca este opțională, dar n-as fi indraznit sa intru fara...

tot nu intelegi ca masca-rada nu ajuta la nimic?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre angajati si public este sticla, tot peretele si are microfon fiecare din 6 angajati care servesc populatia, ne indica jos o ingusta trecere doar al unei coli de hartie, si actele de asigurare si de identitate ne sau in mana la plecare.   Cele care trag sange au pe cap un scut transparent si mereu cu manusi s-a lucrat langa sange decand cu SIDA/AIDS/HIV de prin 1984 - 1985 cand a fost diagnozat la Paris ce boala are Rock Hudson, s-a anuntat ca face parte din Comunitatea LBGDY, dar a si murit in 1985, October 02 tot in Franta.   Americanii ani multi dupa aceea nici o persoana n-au acceptat in Vizita sau nicicum dar era prea tarziu.  Viza de intrare se prima dupa rezultatul analizei de sange facut langa Ambasada de un Grup de Medici Americani!!!

Toate cererile de Immigrare in State s-a oprit, am cazut si eu in categorie ca urmau analizele medicale la Paris, indiferent unde ai locuit doar de la Medicii Americani stabilit ca este sanatos ai primit viza!!!   Era mult mai mare MASCArada decat cu COVID ca si cei care au primit sange donat in spitale erau pe lista suspectilor, ca multi infectati au donat sange!!!    Precum in Franta salutul este "pupatul" spune-mi cine nu era suspect cand s-a anuntat ca si prin saliva se transmite pe langa contact sexual, injectiile cu narcotice, de prin WC-urile publice si nu numai, parinte la copil si la animanul de casa si tot ce atinge este MORTAL.   Practic totul era infectat si toata lumea era un mare virus considerat.   S-au suparat cunostintele ca nu le mai pupam, sau vizitam, mancam impreuna si alte activitati, am cumparat de acoperit pentru toaleta si mai multe spray-uri, pahare si tacamuri de o singura folosinta pentru musafiri, n-am mai intrat in localuri publice, si multe alte schimbari ca totul era infectat de acea comunitate iar mortalitatile cresteau de la boala secolului numit si  “gay plague.”   

  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 10/15/2022 at 1:22 AM, The Unknown said:

Intre angajati si public este sticla, tot peretele si are microfon fiecare din 6 angajati care servesc populatia, ne indica jos o ingusta trecere doar al unei coli de hartie, si actele de asigurare si de identitate ne sau in mana la plecare.  . . . boala secolului ..  

  

 

traiesti intr-un film....~!

 

refuz sa-mi imaginez ceea ce ai descris aici....

doar trebuie sa te cred....

 

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Rayn a spus:

 ... traiesti intr-un film....~!  refuz sa-mi imaginez ceea ce ai descris aici....  doar trebuie sa te cred....

N-am idee daca au facut evreii filme cu teme de COVID sau nu ca nu ma uit la TV dacat rar, dar nu prea la filme.   Poate in ceva documentar sa fie dar in filme inainte e Covid nu era asta o conditie de protectie al personalului.    Pe langa spitale, asa era la la ONU la Genf,  Elvetia inca in 1980, la Ambasadele Americane si alte locuri strategige.  

Eu vorbesc despre un spital American, Receptie se numeste locul si primul contact cu personal din spital, este pazit de soldati cu arme.  Nu trebuie sa crezi nimic, asta este diferenta intre mine si tine, traim in diferite zone al Planetei, tu in communism, eu in alta parte, ca-mi era scarba de toti reprezentantii acelei ideologii.    

Decand cu Covid, si in alimentari casiera este aparat de un paravan transparent mai inalt decat un om inalt si pe o distanta de 1,5 metri cel putin.   Masina de Credit Card este si mai incolo si n-are treaba cu nimeni direct desi nu este izolata toata ca in locurile medicale. Casierele poarta masca si manusi majoritatea, am vazut negrese fara, dar e treaba lor in caz de contaminare.

nurse assisting a senior patient at the hospital reception desk - covid 19 hospital reception stock pictures, royalty-free photos & images

Asta nu este poza din Laborator unde se gasesc tot feluri de materiale infectate, doar o receptie la un doctor si sper sa observi cum este instalat sticla.   Intr-un Institut de Cercetari, unde se ia sange pentru testul genetic,  este mai strict decat in puscarie securitatea personalului. 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Practic, valul șapte va fi condus, în principal, de versiuni cu o evaziune extrem de mare față de imunitatea dobândită anterior. Aici este marele avantaj al noului vaccin bivalent și de asta insist foarte mult să-l avem disponibil. Ar trebui să-l promovăm pentru că este un nou vaccin și nu un simplu booster. Este un vaccin gândit pentru noile versiuni”, a mai spus Jurma."

„Rolul oamenilor de știință este să găsească călcâiul lui Ahile al virusului și să producă arme împotriva lui”

https://www.gandul.ro/actualitate/exclusiv-cercetatorul-octavian-jurma-valul-sapte-coinfectia-gripa-coronavirus-sezon-gripal-sever-imunitatea-scazut-val-potential-covid-asteapta-19857305?utm_source=capital+text+link&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Următoarea pandemie vine de la topirea ghețarilor. Viruși de acum 15.000 de ani un pericol uriaș

Cât supraviețuiește un virus în gheață

"Specialiștii cred că, pe măsură ce temperaturile globale cresc din cauza schimbărilor climatice, devine mai probabil ca virușii și bacteriile blocate în ghețari și permafrost să se trezească și să infecteze animalele sălbatice locale, în special pe măsură ce aria lor de răspândire se deplasează mai aproape de poli.

Cu toate acestea, alte cercetări recente au sugerat că virușii necunoscuți pot să supraviețuiască mult timp în gheață. De exemplu, anul trecut, cercetătorii de la Universitatea de Stat din Ohio, SUA, au anunțat că au găsit material genetic de la 33 de virusuri – dintre care 28 noi – în mostre de gheață prelevate de pe platoul tibetan din China. Pe baza locației lor, s-a estimat că virușii au o vechime de aproximativ 15.000 de ani."                                                                                                                                                                                                                                            *Sper sa lucreze deja pe noile vaccinuri!!!*       https://evz.ro/urmatoarea-pandemie-vine-de-la-topirea-ghetarilor-virusi-de-acum-15-000-de-ani-un-pericol-urias.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar se raporteaza mortalitati de la COVID, dar inca refuza sa recunoasca adevaratul motiv ca toti au boala de Plamani, TBC sau ceva si mai grav care pune capacul sicriului mai pe toti.   Mai au curaj sa spuna ca si cei cu boli precum Diabet sau boli de inima, de ficat provoca moartea cand luni la rand nu pot sa respire si sint Intubati pacientii, care mor sufocati.   Eu cred ca acest virus a aparut din adancul pamantului la Chinezi ca ei tot escaveaza adanc sa mai construiasca ceva afara din lumea asta de miraculos, dar nu vor sa ia responsibilitate pentru asta.   

Statistica mortilor este clar: cine s-a vaccinat si s-a imbolnavit, a fost tratat cu succes, altii care s-au considerat extrem de sanatosi si au refuzat vaccinul, cupa contaminare au murit!!! Virusii n-au moarte!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Former State Rep. Sylvia Laughter, who served in the Arizona Legislature from 1999 to 2005, died Saturday in Mesa after a 10-month battle with COVID-19, according to her family. She was 63.

*Parca nu era vaccinata ... ca nimic nu se aminteste despre asta.*

https://www.yahoo.com/news/former-arizona-lawmaker-sylvia-laughter-003057547.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avertisment OMS privind pandemia COVID-19. Virusul poate „reveni în forță” din cauza acoperirii vaccinale scăzute

"Conform ultimelor statistici, în Africa,  până la 16 octombrie, doar 24% din populația continentului fusese complet vaccinată, față de 64% la nivel global.  Sfârșitul pandemiei Covid-19 este la îndemână, dar atâta timp cât Africa rămâne cu mult în urma restului lumii în ceea ce privește realizarea unei protecții globale, va exista o portiță pe care virusul o poate exploata în mod periculos pentru a se întoarce în forță”, a avertizat Matshidiso Moeti, directorul regional al OMS."

*Iar daca se accepta la granita negri din toata lumea la liber, vor aduce moarte la mai multi de pe alte continente, din pacate."

https://www.capital.ro/avertisment-oms-privind-pandemia-covid-19-virusul-poate-reveni-in-forta-din-cauza-acoperirii-vaccinale-scazute.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×