Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 26 minute, Motorină a spus:

Febra a scăzut ușor, am momente când nu mai simt deloc amețeala.

N-ai fost cuminte?:smile:

Multa sanatate moto.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Motorină a spus:

Mulțumesc!   Nici la test nu mă înghesui, deocamdată mă simt ok, doar slăbit. Febra a scăzut ușor, am momente când nu mai simt deloc amețeala.

Nu evita doctorul sa vizitezi ca numai el este capabil sa-ti spuna ce ai!!!   Tine minte, cu cat mergi mai repede, va fi mai bine pentru tine. 

In spital intra doar cei care deja cad de pe picioare.  Simptomele variaza dela o persoana la alta.  Doar medicamentele te ajuta, dar zeama de varza nu strica sau lamaia, citricele si alte fructe, ceaiuri, lichide in general sa nu te dezhidratezi, ca nici de mancat nu cred ca ai chef.  Prepara-te de taiat porcul, evenimentul major urmator pe calendar, la sorici nu poftesti bolnav!   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, Motorină a spus:

 

Nici la test nu mă înghesui, deocamdată mă simt ok, doar slăbit. 

 

Daca nu ai la cine sa dai, e ok sa stai in casa cateva zile pana iti trece si vreo doua-trei dupa. La farmacie sunt teste destule si costa foarte putin. 

Numai testarea iti spune daca ai sau nu. Evident, daca te intereseaza.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne-au invadat din California si cersetorii cu tot feluri de boli pe langa Immigrantii ilegali, azi am condus langa o zona mai aglomerata si nici in Los Angeles n-am vazut asa ceva ce peisaj se intindea pe trotoare.   Asta nu va dura mult ca ei nu stiu cum arata caldura locala la 48*C si asa zilnic se anunta vreo 40 de morti necunoscuti adunati de prin parcuri si locuri publice: parcari de masini, statii de autobuz, garaje de vandut masini, etc.   

S-a anuntat si Omicron deja si de toate dar si vaccinarea obligatorie si gratuita, ca s-a dat afara din Aviatia Militara, pe multi piloti, care au refuzat vaccinul.  Nu se mai accepta variatiunea cu religiosii, afara din munca si e scurta vorba.   Altfel nu se va putea opri sau reduce numarul internatilor din spitale care-s ocupate 100% si nu se fac nici operatii decat urgente de accidentari cu oasele la vedere, etc., nasteri.  

M-a surprins ca la TV vorbeau de SIDA mai mult decat de COVID,  e clar ca se mai raspandesc si alte ciume paralel cu statul acasa cand plictiseala e mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Rodica` said:

Daca nu ai la cine sa dai, e ok sa stai in casa cateva zile pana iti trece si vreo doua-trei dupa. La farmacie sunt teste destule si costa foarte putin. 

Numai testarea iti spune daca ai sau nu. Evident, daca te intereseaza.

Dacă era unul nevaccinat, la fel îi spuneai?

10 zile de la primele simptome să stea în casă, dacă nu se înghesuie la test. Și, evident, să se testeze, dacă are cine să-i ia test, altfel lătratul pe aici e degeaba.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, eu sunt mai bine, a disparut febra, mai am doar 'deranj' la burta.

Cred ca e clasica mea reactie la bacteriile din apa neimbuteliata :dry:

Maine fac un antigen, dar nu cred ca am nimic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×