Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 24 minute, Rodica` a spus:

Dacă nu va considerați amenințați direct, dacă nu ii considerați pe cei ce refuza vaccinul o amenințare directa asupra voastră și asupra sănătății publice, vorba barbosului ...

Eu stiam de existenta acestui pericol inainte de a fi dat public.   Ceea ce nu s-a facut, sa fie anuntat atunci poporul sa se apere de mizerie, nu s-ar fi ajuns AICI.   Eu consider DUSMANul meu pe cel care nu se vaccineaza, merge in Mexico pentru tratament medical ca aici nu plateste asigurarea, nu poarta masca, manusi si este mereu in public.   In localuri n-am ce cauta cat traiesc, nu sala de gym sau alte locuri publice, dar peste toate, NU VIZITE LA MINE. Nici rude chiar :eek: doar copiii mei.  Ma scuteste de multe, asa am timp mai mult sa stau pe FORUM.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 minute, Enki a spus:

Rodica, poate nu m-am exprimat clar si pana la capat.

Sunt vaccinata si ma protejez urmand regulile de bun simt. Din aceasta cauza nu ma simt amenintata ca voi lua covid de la vreun nevaccinat, sau daca iau, ma simt in siguranta ca nu ajung prin spital intubata. Nu de asta mi-e frica, de covid.

De ce le dau replica? Pentru ca din cauza astora pandemia o va tine tooot asa mult si bine, va creste din nou numarul de infectari si vor reveni restrictii cu purtat iar masti in aer liber, iar restrictii de calatorie, iar restrictii la evenimente, care ma vor afecta si pe mine, care am procedat responsabil. De aia ii f** pe antivaccinisti si conspirationisti pe uinde-i prind. Cu bâta.

 

Ca sa nu mai spun, ca vreau sa mearga copiii mei la scoala, sa isi intalneasca colegii, profesorii. Fiica-mea trece a 10-a si daca a facut o luna de scoala legat adunat cu prezenta fizica., Fii-miu a trecut a 9-a, vreau sa mearga la scoala, sa relationeze cu colegii face to face.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, The Unknown a spus:

:lol2:  Ca-s unguroaica, asta-i "cuvantul cheie" asta confirmi de fiecare data!!! 

Nu inteleg ce vrei sa spui.:biggrin: Adevarul este ca esti o ... rea. Bai, da rea.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce au fost sterse ultimele postari al forumistului Adal???   

La ultimul mesaj am raspuns unde se exprima ca i-am schimbat impresia despre unguroaicele ca toate-s rele!!! 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, The Unknown a spus:

se exprima ca i-am schimbat impresia despre unguroaicele ca toate-s rele!!! 

Ei, nu mi-ai schimbat-o, mi-ai intarit-o!:biggrin:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foaie verde în fundal 

Să trăiască domn' *adal

Că mereu este pe val!

 

Foaie verde pirsicuță

Olga încă e drăguță

Chiar dacă e bunicuță!

 

Foaie verde de cicoare

De când stă în izolare

Rayn treabă nu mai are!

 

Foaie verde dedițel

Să trăiesc și io nițel

Cu vin de Niculițel!

 

Pam, pam! :laugh:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord dar vin de Niculitel nu am gustat, deci.... În urma unei scurte cercetări pe google am văzut ca e Caii de la Letea... 

Enki, am înțeles. Merci de explicații. Asa îmi vine și mie sa apuc câte o coada de matura la ei... 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vand mături.

Azi la reducere

image.png.3baabee4b6ff436b50c44a913ff38ae8.png

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×