Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 oră în urmă, Motorină a spus:

Nu tu ar trebui sa ne dai si raspunsul, daca tot abordezi subiectul?

Chiar as vrea sa te vad comparand doua vaccinuri, cum ar fi Pfizerul si cu un altul, cu care esti de acord. Adica unul sigur si de succes, care si-a dovedit eficienta in timp. Ca ne-am prins ca astea pentru COVID-19 nu te incanta deloc. Sau esti impotriva tuturor vaccinurilor, impotriva sistemului medical samd?

Povesteste-ne si noua, ce ii lipseste vaccinului astuia, de e atat de periculos sau inutil, cum zici tu.

Fa referire la stiinta, te rog. Ca barbologii ai tot scris, astea nu duc la o concluzie.

Stai asa, ca se duce in laborator sa fsca teste pentru comparatie, si iti mai raspunde peste vreo cativa  ani. Asta dupa ce termina facultatea de medicina. Ca doar n-o sa vina cu date din burta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Enki a spus:

doar sunt uimita si scarbita in același timp sa descopar cu ce subspecii umane impart aceasta lume.

Exemplu de persoana crizata. Da' crizata bine. Ce pretentii poti avea de la cineva care se exprima in acest fel?:o:

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am dat nici un dislike pe forum si nici n-am de gand sa dau. Nu sunt genul crizat, sau disperat.

Dar azi am luat doua.

'ai de piezdlea cui da dislike-uri.:smile:

Editat de adal*
  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 51 minute, Enki a spus:

Stai asa, ca se duce in laborator sa fsca teste pentru comparatie, si iti mai raspunde peste vreo cativa  ani. Asta dupa ce termina facultatea de medicina. Ca doar n-o sa vina cu date din burta.

M-as bucura sa revina macar cu un referat la nivel de invatamant obligatoriu. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, adal* a spus:

Nu am dat nici un dislike pe forum si nici n-am de gand sa dau.   Dar azi am luat doua.   

N-ai numarat bine, ai 3 pe ziua de azi pan-acum, pe pagina 418 mai ai 1 si eu abia m-am trezit, la mine e AZI si doar incepe ziua, adica Joi, ora 9:00AM.    

Deja nici pan-la 3 nu reusesti sa "citesti" inainte de  apus de soare, e prea multa vodka in acel paharel :pepsi: 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, adal* a spus:

Enki spune ca as fi eu crizat. Mi se rupe. Eu sunt calm si ma doare direct acolo.   Am folosit mereu un limbaj civilizat, fara sa jignesc pe nimeni, spre deosebire de cativa adevarati crizati:enki, moto si necunoscuta.   Ceaveti ma? V-ati dilit?:biggrin:   Nu mai fiti asa crizati.

Cine te crezi MA sa judeci pe cine nu cunosti???   Decand ne dai lectii de .... ce si cum???  ...  la familia ta sa imparti alea, cum sa fie sa-ti convina, OK!!!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă nu va considerați amenințați direct, dacă nu ii considerați pe cei ce refuza vaccinul o amenințare directa asupra voastră și asupra sănătății publice, vorba barbosului...dacă nu ii considerați focare de răspândire a virusului și teren propice pentru noi tulpini... Nu înțeleg pentru ce le dați replica. Ma rog, Enki are o bâta la purtător și o folosește din plin. 

Numai asa... Ca nu respecta regulile guvernului... Pai ala se apară pe sine și sistemul medical, în primul rand. Ce preocupare am eu sa respect regulile lui.. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar,asa,  cum sunt amenintati vaccinatii ?

Sa nu spuna ca le  pasa!

Au interse? (unii vaccinati)

Exista barfe cum ca contractele cu producatorii de vaccinuri sunt TOP SECRET.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rodica, poate nu m-am exprimat clar si pana la capat.

Sunt vaccinata si ma protejez urmand regulile de bun simt. Din aceasta cauza nu ma simt amenintata ca voi lua covid de la vreun nevaccinat, sau daca iau, ma simt in siguranta ca nu ajung prin spital intubata. Nu de asta mi-e frica, de covid.

De ce le dau replica? Pentru ca din cauza astora pandemia o va tine tooot asa mult si bine, va creste din nou numarul de infectari si vor reveni restrictii cu purtat iar masti in aer liber, iar restrictii de calatorie, iar restrictii la evenimente, care ma vor afecta si pe mine, care am procedat responsabil. De aia ii f** pe antivaccinisti si conspirationisti pe uinde-i prind. Cu bâta.

 

Editat de Enki
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu respect regula mea numai, stabilit de mine oricand.  Poate mai tii minte cand am scris hapt demult, ca am scris pe usa ca Nu se Fumeaza in casa asta si inca alte reguli!!!    Am fost prelucrat de multi in persoana sau On-line ca blah-blah, ca nu mai vin pe la mine si am scapat de foarte multi "prieteni" fara efort. 

Eu n-am treaba cu guvernul sau alti useri,  insa acel cineva nu de azi are o problema cu mine!!!   A propus sa fiu eliminata de pe forum acum o vreme, parca pe banii lui stau aici!!!  ETC.    

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×